REKLAMA
Irlandczycy palą tyle samo trawki, co Holendrzy

Tak jest - idą łeb w łeb.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

thejournal.ie
Philip Ryan

Odsłony

203

Holandia uznawana jest za konopną stolicę Europy, ale nowe badanie pokazuje, że Irlandczycy palą tyle samo marihuany, co Holendrzy.

W badaniu przeprowadzonym przez Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii 25,3 procent Irlandczyków przyznało, że paliło konopie indyjskie w pewnym okresie swojego życia.

Jednocześnie w Holandii, gdzie trawka jest w pewnym wymiarze legalna i powszechnie dostępna, miało jej próbować 25,7 procent badanych osób w wieku 15-64 lat.

Europejski Raport Narkotykowy z roku 2013 pokazuje również, że Irlandczycy należą do najbardziej zaangażowanych użytkowników kokainy na kontynencie - 7 procent populacji twierdzi, że wypróbowało tę zakazaną substancję.

Jedynymi krajami, które plasują się wyżej niż Irlandią pod względem powszechności używania kokainy, są Wielka Brytania i Hiszpania - nawet w Holandii próbowało jej tylko 5,5% populacji.

Z ankiety przeprowadzonej wśród 5128 Irlandczyków wynika, że ​​7% spośród nich próbowało ecstasy, a 4,4% z nich stosowało LSD.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Etanol (alkohol)
 • Tripraport

Opisane w raporcie

(imiona zostały zmienione w celu ochrony danych osobowych)

 • Ayahuasca
 • DMT
 • Przeżycie mistyczne

3 miesiące temu wziąłem udział, poza granicami Polski, w ceremonialnym przyjęciu świętego wywaru - Ayahuaski. Przygotowania do tego wydarzenia powziąłem jednak już na długi czas przed i jest to element, moim zdaniem, nie do pominięcia w trip reporcie. Jak się potem okazało wszystko to miało mieć znaczenie podczas owego pamiętnego wieczora. Zacząłem przede wszystkim od diety, a zwłaszcza od odstawienia produktów mięsnych już 2 tygodnie przed (to zostało mi do dzisiaj i już się nie zmieni ;).

 • Inhalanty
 • Kofeina
 • Mefedron
 • Miks

Wakacyjna noc, ok. godziny 1, przygnębienie, które wynika z tego, że straciłam wszystko na czym mi zależało właśnie przez mefa, pustka, bezradność, wręcz załamanie, po prostu chciałam zapomnieć o wszystkim złym, o cierpieniu, zresztą jak w 90% przypadków, gdy sięgałam po kryształ.. Noc 27.08.2015.

Jako, że są wakacje to mój rytm dobowy jest trochę zaburzony, a mianowicie, chodzę spać 3/4 w nocy a budzę się koło południa, tej nocy też nie spałam lecz była wiele ciekawsza od innych, wręcz niezwykła.

1:00

 • 4-HO-MET
 • Pierwszy raz

Set: ciekawość, spokój, radość Setting: obwodnica na krańcu miasta, centrum miasta, dom znajomego, las i natura

Po smacznym i sytym obiedzie postanowiłem, że przekażę mojemu koledze jego 50 mg 4-HO-MET. Jako że proszek wyglądał apetycznie, czym prędzej zlizałem około 25 miligram tej zacnej substancji o godzinie 17, a resztę pieczołowicie spakowałem i uzbrojony w słuchawki oraz mp3 wyruszyłem w drogę.