REKLAMA
Importer dopalaczy przechytrzył posłów i znów sprzedaje, co chce

Dopalacze, które zawierały nielegalne składniki, zostały wycofane ze sprzedaży. Ale ich miejsce zajęły nowe preparaty, w działaniu bliźniaczo podobne do wycofanych środków i tak właśnie reklamowane - alarmuje "Metro".

Koka

Kategorie

Źródło

Metro

Odsłony

3505

Dopalacze, które zawierały nielegalne składniki, zostały wycofane ze sprzedaży. Ale ich miejsce zajęły nowe preparaty, w działaniu bliźniaczo podobne do wycofanych środków i tak właśnie reklamowane - alarmuje "Metro". Urzędnicy wierzyli, że wydłużona o 17 nowych środków lista zakazanych substancji zatrzyma rozwój rynku dopalaczy w Polsce. Ale choć producent dopalaczy do nowego prawa zastosował się błyskawicznie i wycofał nielegalne produkty, to dostęp do nich wcale się nie zmniejszył.

- Do oferty wprowadziliśmy nowe produkty. Są bezpieczne i w pełni legalne - mówi Piotr Domański, rzecznik firmy Rancard Trading LTD., odpowiedzialnej za dystrybucję dopalaczy w Polsce.

Potwierdziła to kontrola inspekcji farmaceutycznej i sanepidu w lubelskim funshopie, przeprowadzona dzień po wejściu w życie nowelizacji. Producent bez żenady reklamuje na swojej stronie nowe dopalacze jako "pokrewne dusze" i "braci bliźniaków" wycofanych używek. Dlatego szef Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii Piotr Jabłoński przyznaje, że dopisanie nowych środków do listy było tylko działaniem doraźnym.

- Potrzebujemy szerszej nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Chodzi m.in. o możliwość błyskawicznego wycofania z rynku niebezpiecznych dla zdrowia środków - mówi. Tyle że na zaostrzenie prawa poczekać będzie trzeba kilka miesięcy - podkreśla "Metro".

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

LushLady (niezweryfikowany)
nie ma to jak durnota i ciemnota polskich urzedasow, bawic sie w kotka i myszke, zamiast po prostu LEGALIZE IT!!!!
Anonim (niezweryfikowany)
Powoje chyba są legalne kolego.
Anonim (niezweryfikowany)
[quote=Anonim]Powoje chyba są legalne kolego.[/quote] niestety nie, nowelizacja rozjebała większość tego typu roślinek
Anonim (niezweryfikowany)
Oddajcie kurwy szałwie i powoje !
klemens (niezweryfikowany)
o nie, metro alarmuje!
Anonim (niezweryfikowany)
Ye jebane dopalacze zaczynają mnie juz poważnie wkurwiać coraz częściej myślę sobie że są przykrywką dla państwa policyjnego i maksymy "niech nie będzie niczego" Ludzie przecież uzależnić można się od wszystkiego a mimo to nie odcinamy fiutków erotomanom i nie wydłubujemy oczów telemaniakom. Dajcie kuuuuur wa żyć
Anonim (niezweryfikowany)
AMBA co sie wyprawia w tym państwie !!!!!!!!! do wszystkich zdelegalizowanych narkotyków(dopalaczy) można dodać po pewnym specyfiku zmienić jakąś grupe funkcyjną itp i itd {(co w efekcie może zrobić technik laborant) zarząd dopalaczy wie o tym i korzysta z tego} i z uśmiechem na ustach w formie kolekcjonerskiej sprzedawać KAŻDEMU !!!ta ustawa & nowelizacja (jej) w zasadzie nic nie zmieni!!!! tylko szkoda powoju i szałwii tak tego szkoda i kilku innych roślinek...
DMT (niezweryfikowany)
Czy ktoś próbował zgłosić na policję kosmetyki, które zawierają zakazane substancje, np. kava kava? jeśli tak, to niech pochwali się hecą :P
radeon (niezweryfikowany)
Polskie zjebane prawo. Coraz częściej zaczynam myśleć o wyjechaniu na stałe z tego kraju politycznej żenady. Dużo musieli dostać w łapę, żeby wprowadzać tą ustawę. Ciekawe co by wyszło, jakby zinfiltrować konta polityków, którzy głosowali za, bo podejrzewam że odkrylibyśmy spore sumy niewiadomego pochodzenia...
Anonim (niezweryfikowany)
tragedia to bedzie jak wprowadza u nas prawo analogowe... takie jak w usa. wtedy zegnajcie rc. komuno wroc!!!
Anonim (niezweryfikowany)
Zakaz tego gówna zalegalizować marichuanne ;]
Outsider (niezweryfikowany)
Pierdole Polskie Prawo !!! Niech wreszcie zalegalizują Mary Jane, bo kurwica mnie bierze.
Anonim (niezweryfikowany)
no. mnie też :D :D :D
Ave Ganja! (niezweryfikowany)
Moze dopalacza naucza was, drodzy (tfuu ) polityce ze wasza prohibicja jest bezsensowna. Chodz i tak pewni o tym wiecie ale egoizm was pożera i chcecie zapchac wlasne kieszenie. Oni i tak nei wygraja z dopalaczami. A mozna sadzic ze kazda nowa zmiana struktury dopalaczy moze byc grozniejsza dla osob biorących. Przez swoja glupote uderza w zycie wielu ludzi. Politycy prohibicja sa grozniejsi niz sama heroina
Anonim (niezweryfikowany)
Politycy muszą zarabiać, a dopalacze są poważnym zagrożeniem dla wszelkich mafii, które zarabiają między innymi na sprzedaży marihuany. Kto będzie płacił łapówki jak mafia nie będzie miała wystarczających zarobków?
Anonim (niezweryfikowany)
Jw. Marihuana mogłaby być już dawno legalna lub przynajmniej zdepenalizowana. Niestety wpływ USA i mafii jest tak silny, że nawet za 20 lat nic się w Polsce nie zmieni. Na każdym kroku chodzi tylko o to by zarobiło państwo lub mafia.
ZA XX LAT COŚ S... (niezweryfikowany)
Śmiać mi się chce z tej głupiej wojenki polskiego rządu. Niech zakazują niech bronią dalej a ogłupione społeczeństwo klaska z radości :P Tu się nic nie zmieni w najbliższych latach. Społeczństwo jest pierdolnięte i jak przemówisz że MJ jest mniej szkodliwe od alko ? nawet jak przedstawisz tone papierów potwierdzających ten fakt to i tak nie uwierzą ;p Dlatego pierdolić ich :P
Anonim (niezweryfikowany)
Zmień dilera wlasnie dla takich psychicznie agresywnych wypowiedzi rząd zakazuje uzywek. Bo wyraznie powodują agresje
psycho (niezweryfikowany)
Bo ci nasi politycy zamiast zdelegalisować substancje zawarte w dopalaczach wpisują na listę bogu ducha winne rośliny. Niedługo zakażą sprzedaży liści olchowych bo będą w ofercie na dopalacze.com.
1waytikt2tickletown (niezweryfikowany)
"Chodzi m.in. o możliwość błyskawicznego wycofania z rynku niebezpiecznych dla zdrowia środków" To prosze także wycofać sól, cukier, konserwanty chemiczne itp. jak wszystkie to wszystkie!
Anonim (niezweryfikowany)
Widać mafia przykleiła do tego palce, dali w łapę komu trzeba to i nastąpiła delegalizacja. Myślicie, że dlaczego nie wolno pędzić własnego alkoholu? Bo rząd nie ma jak go opodatkować [nie mają jak zarobić].
Anonim (niezweryfikowany)
politycy dostaja lapowki zeby cos bylo nielegalne o wiele bardziej oplaca im sie wziac w lape od mafii niz opodatkowac cos..
Anonim (niezweryfikowany)
Jeśli chcą wygrać z dopalaczami to niech pozwolą nam sadzić i palić ganje. wtedy dopalacze.com stracą klientów, bo każdy będzie mógł sam wyhodować sobie lute:)
Anonim (niezweryfikowany)
tak jest! zamknijcie te jebane sklepy bo amfa sie chlopakom gorzej sprzedaje
stary (niezweryfikowany)
te całe dopalaczae to dobre dla egzaltowanych nastoli, nas starszych zamoznych kręci koks , alko i najlepsze dziwki w wawce. ale niech zdelegalizuja nawet kawe i herbate czuje ze jestem od nich uzależniony. pojebane panstwo i politycy.
Libacjusz (niezweryfikowany)
Gałka muszkatołowa też działa odurzająco NATYCHMIAST ZAKAZAĆ. I qrwa dlaczego alkohol i pety są jeszcze legalne, DLACZEGOOO ??? Niedługo ruchać zabronią bo też uzależnia.
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Park Krajobrazowy ujścia Warty, pod Kostrzynem. Ciepły sierpniowy dzień, piękna pogoda, pozytywne nastawienie. Dużo miłości.

Spróbowanie LSD jest jedną z idei, które pojawiły się w mojej głowie dość dawno- zanim jeszcze zjawiło się przy mnie moje Hitori. Moim poszukiwaniem LSD kieruje jakieś fatum, lub klątwa, gdyż za każdym razem gdy chciałem tego kartona spróbować działy się dziwne rzeczy lub też nie udawało mi się. Kilka razy trafiał trefny karton (chyba BRDF), raz Igor mi zjadł (pozdro IGI:)) ,raz zabrakło kasy bo był inny plan, sto razy nie było jak załatwić.
W międzyczasie zapomniałem oczywiście o tym kwasie, poznałem hometa, grzyby oraz inne tryptaminy a także LSA.

  • Inne
  • Pozytywne przeżycie

Spontanicznie zaplanowany wypad do lasu na świeżo zamówionym 3-CMC. Dobry humor, perspektywa pierwszego zarzucenia empatogena od dłuższego czasu.

Po ostatniej delegalizacji polski rynek RC bardzo zbiedniał. Zastanawiając się, czy cokolwiek z nowej fali beta-ketonów może dorównać poprzednim, spędziłem dużo czasu na czytaniu opinii i w końcu zdecydowałem się zamówić 3-CMC. Metaklefedron. Odkąd paczka do mnie przyszła, już wiedziałem, że trafił mi się prima sort. Białe, duże kryształki, które po lekkim pokruszeniu był wręcz przeźroczyste.

  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Spokojny dzień.

Nie spałem całą noc. Po męczącym dniu w pracy usiadłem do komputera. Popracowałem do rana i poszedłem znów do pracy. Czas goni. Musimy oddać projekt za 3 dni. Nerwówka... Zmęczony jak pies wlokłem się do domu. 16:30 Przechodziłem obok apteki i kupiłem acodin, myląc go z thiocodinem. Chciałem kodę na zmęczenie, a kupiłem deksa. OK, niech będzie. Po drodze do domu spotkałem się z dilerem. W tym czasie zjadłem opakowanie acodinu (150 mg DXM). Pogadaliśmy i wróciłem do domu z jednym gramem maryśki. Zmęczony jak pies, niewyspany ale z jednym małym ziółkiem w dłoni.

  • Tramadol

Z narkotykami mam już do czynienia od dłuższego czasu – zioło, feta, tabsy...jednak zawsze korciło mnie, żeby spróbować czegoś mocniejszego – najlepiej z opiatów – jak morfina czy heroina. Kiedy tylko okazało się że kumpel ma butelkę morfiny pozostałą po nieżyjącej już babce nie zastanawiałam się dłużej. Tego dnia wybrałyśmy się wraz z koleżankami do niego koło godziny 12, ponieważ jego ojca nie było wtedy już w domu. Po drodze zaopatrzyłyśmy się w pięciomililitrowe strzykawki.

randomness