REKLAMA
Grodzisk Mazowiecki: Kobieta zmarła po warsztatach medycyny naturalnej. Prokuratura bada sprawę

Tragiczny finał warsztatów medycyny naturalnej w Grodzisku Mazowieckim.

Tragiczny finał warsztatów medycyny naturalnej w Grodzisku Mazowieckim. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, zmarła uczestniczka tzw. "ceremonii Kambo", której zaaplikowano wydzielinę amazońskiej żaby.

W jednej z siłowni w Grodzisku Mazowieckim zorganizowano warsztaty oczyszczania organizmu z toksyn. W ich trakcie Halinie T. zaaplikowano na skórę wydzielinę żaby olbrzymiej z puszczy amazońskiej, czyli kambo. Ta substancja wśród rdzennych plemion uznawana jest od tysięcy lat za naturalna szczepionkę.

U kobiety pojawiły się wymioty, po których straciła przytomność i została odwieziona karetką do szpitala zachodniego w Grodzisku Mazowieckim. W dniu dzisiejszym kobieta zmarła- mówił w rozmowie z RMF FM Dariusz Ślepokura, szef tamtejszej prokuratury rejonowej, która wszczęła już śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

Jako świadek przesłuchany został już między innymi organizator warsztatów. Tłumaczył on, że zabiegi oczyszczające prowadzi od ponad roku.

Teraz zostanie przeprowadzona sekcja zwłok kobiety, a wydzielina kambo ma być zbadana przez biegłych.

Będziemy ustalać, czy taka substancja jest dopuszczona do obrotu w Polsce i czy w jej składzie znajdują się elementy, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu ludzi - tłumaczył Ślepokura.

(RMF24)

***

Prokuratura w pobliskim Grodzisku Mazowieckim bada okoliczności śmierci 30-letniej kobiety, która brała udział w warsztatach oczyszczających z zastosowaniem terapii kambio. Co więcej, śledczy mają prześwietlić warsztaty medycyny naturalnej z wykorzystaniem terapii substancją Kambo, organizowane na terenie całego kraju.

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę w jednej w siłowni w Grodzisku Mazowieckim. Na warsztatach oczyszczających obecnych było kilkanaście osób. Wśród nich byłą 30-letnia mieszkanka Warszawy.

Podczas warsztatów uczestnicy mieli poznać zastosowania terapii kambo, która jest stosowana przez rdzenne plemiona amazońskie do podniesienia odporności.. Zabieg polega na nakładaniu na skórę wydzieliny żaby amazońskiej (phyllomedusa bicolor). Po rozgrzaniu ciała specjalnym kadzidełkiem, zdrapuje się naskórek i wciera egzotyczną substancję - kambo. Terapia ma zadanie oczyścić organizm, powodując wymioty i biegunkę.

Jak podaje tvnwarszawa.pl, 30-letnia kobieta zaczęła nagle wymiotować, następnie dostała biegunki. Skutki były tak gwałtowne, że straciła przytomność. Uczestnicy warsztatów wezwali karetkę, która zabrała chorą do szpitala w Grodzisku Mazowieckim. Lekarze stwierdzili u niej obrzęk mózgu. Natomiast w nocy z wtorku na środę kobieta zmarła.

- Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia. Zostało już wszczęte śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci i narażenia na niebezpieczeństwo - mówi tvnwarszawa prok. Dariusz Ślepokura, szef grodziskiej prokuratury. Zwolennicy kuracji kambio zaznaczają, że aby skorzystać z terapii trzeba się przebadać. Kambo nie jest wskazane dla osób z nadciśnieniem, chorobami serca, uczulonych na jad owadów albo kobiety w ciąży.

- Nie mamy na razie żadnych informacji o tym, by zmarła miała wcześniej jakieś dolegliwości. Według jej bliskich kobieta była zdrowa - informuje prok. Ślepokura. Prokurator zarządził już sekcję zwłok. Po otrzymaniu jej wyników, prokuratura będzie wiedzieć więcej o przyczynach zgonu i stanie zdrowia pokrzywdzonej.

O tragicznej smierci została już poinformowana powiatowa placówka Sanepidu. Wydzielina żaby amazońskiej została skonfiskowana. Biegli sprawdzą poziom jej toksyczności oraz to, czy obrót kambio w Polsce jest legalny. Może to oznaczać wiele kontroli. Jak podaje RMF FM, prokuratura ma prześwietlić warsztaty medycyny naturalnej z wykorzystaniem terapii substancją Kambo, organizowane na terenie całego kraju.

Może to oznaczać wiele kontroli.

Według tvnwarszawa.pl, w ramach śledztwa przesłuchano już, w charakterze świadka, organizatora spotkania Konrada S.. Twierdzi, że substację otrzymał od organizacji, która go wcześniej szkoliła i certyfikowała. Przesłuchano równiez uczestników warsztatów.

(WawaLove)

Oceń treść:

Average: 2 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-HO-MET
  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana
  • Metoksetamina
  • Miks

podekscytowanie nadchodzącym doświadczeniem, ogólna wesołość. Remontowany dom na skraju lasu ok. 1km od najblizszej małej wioski dostarcza swoją porcje klimatu.

Początek imprezy ok. 20:00. Wcześniej w drodze jeden browar potem zjadam pyszną pizzę z ok. 50 dorodnymi grzybkami z zeszłorocznych zbiorów. Spodziewałem się ze będą długo wchodzić razem z ta pizzą ale ponieważ poprzedni posiłek był to obiad ok. 13:30 to jednak wchodzą dużo szybciej bo pierwsze efekty czuje po ok. 15min! Pizzę popijam kolejnym browarem i w trakcie wypijam tez 20ml nalewki dziurawcowej zmieszane z 15ml nalewki anyżowo piołunowej.

  • Dekstrometorfan

Set & Setting - Nastrój? Takowy jak zwykle. Otoczenie? Lord A i mój obszerny pokój, pełen kolorów.

Dawkowanie - dziś dawkuję 10tabl. / 30 min. Bo tak.

Wiek i doświadczenie - lat 18. Doświadczenie: marihuana, dxm, clonazepam, alkohol.

  • MDMA (Ecstasy)

  • Marihuana

Zapodano:


-PURE THX(ale niezle palenie)


Czas i miejsce akcji:


-jakis czas temu tu i tam


Osoby dramatu:


-solid


-tajemniczy mr.x


-ja(zawias)


-i reszta swiata