REKLAMA
Ghost Recon: Wildlands. Film dokumentalny przedstawi historię narkobiznesu w Boliwii

Ubisoft (producent gier komputerowych) zaskakuje. Firma właśnie przedstawiła zwiastun filmu dokumentalnego Wildlands, w którym poznamy dokładną historię narkotykowego biznesu Boliwii oraz całej Ameryki Południowej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

ppe.pl
Wojciech Gruszczyk

Odsłony

184

Ubisoft ponownie zaskakuje. Firma właśnie przedstawiła zwiastun filmu dokumentalnego Wildlands, w którym poznamy dokładną historię narkotykowego biznesu Boliwii oraz całej Ameryki Południowej. Podczas materiału zostaną przedstawione losy najbardziej wpływowych osób znajdujących się po obu stronach prawa. Produkcją powinni zainteresować się fani serialu Narcos oraz gracze wyczekujący na premierę Ghost Recon: Wildlands.

Akcja Ghost Recon: Wildlands rozgrywa się w Boliwii, a zainteresowani gracze wcielą się w Duchy – jednostkę specjalną do walki z narkotykowymi baronami. Deweloperzy odbyli długą podróż do Ameryki Południowej, gdzie otrzymali niezbędną wiedzę o problemach tamtejszej społeczności, a jednocześnie zgłębili temat narkobiznesu.

Francuska korporacja postanowiła przygotować nie tylko grę, a jednocześnie uzmysłowić graczom skalę problemu Boliwii oraz Ameryki Południowej. Reżyser Colin Offland zgłębił temat wojny narkotykowej i przygotował zbiór historii najbardziej wpływowych osób, które są przedstawicielami obu stron konfliktu.

Będzie to na pewno spora przyjemność dla fanów wspomnianego Narcos – na filmie pojawi się między innymi John Velasquez – prawa ręka Pablo Escobara! Podczas filmu poznamy 9 historii następujących osób:

  • Rusty Young - Pisarz urodzony w Australii, znany z jego międzynarodowego bestsellera "Marching Powder". Przyjechał do Boliwii w 1998 roku i od tamtej pory nieustannie bada przemysł narkotykowy. W dokumencie Wildlands jest narratorem.
  • Thomas McFadden - Były przemytnik narkotykowy i przyjaciel Rusty'ego. Został wysłany do słynnego więzienia San Pedro w La Paz, po tym jak aresztowano go z 5 kilogramami kokainy na lotnisku. Po raz pierwszy Thomas pojedzie do Boliwii i wróci do San Pedro, aby w dokumencie odtworzyć swoją kryminalną przeszłość.
  • George Jung - Człowiek znany z zalania Ameryki Północnej kokainą oraz który umożliwił błyskawiczny wzrost kartelu Medellin oraz Pablo Escobarowi. Znany jako "Boston George", George Joung był głównym graczem na rynku kokainowym w latach 70-tych, 80-tych i został uwieczniony przez Johnnego Deppa w filmie "Blow".
  • John Velasquez, AKA Popeye - Prawa ręka Pablo Escobara i zarazem największy zabójca w historii kartelu. Popeye otrzymał dożywocie po przyznaniu się do zabójstwa 300 osób oraz wydaniu wyroku na 3000 innych z racji egzekwowania brutalnych rządów terroru Escobara.
  • Carlos Toro - Były członek kartelu Medellin i informator DEA. W 1986 roku został aresztowany przez DEA po czym zaoferowano mu ultimatum zanim zdecydował się pracować pod przykrywką przez ponad dwie dekady.
  • Pilar Angel - Pseudonim "Księżniczka" - Przemytniczka narkotykowa, która została informatorem. W 1986 roku jej były mąż został złapany podczas operacji DEA i wydał ją w zamian za mniejszy wymiar kary. Jednakże, DEA widziało potencjał w Pillar jako działającej pod przykrywką i zaproponowało jej układ.
  • Adam Newbold - Były żołnierz Navy SEAL z ponad 20-letnim doświadczeniem bojowym. Adam pracował w Ameryce Południowej i brał udział w operacjach uderzeniowych mających na celu likwidację karteli. Jego praca jest odzwierciedlona w działaniach Duchów w Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands.
  • Mike McManus - Były agent DEA odpowiedzialny za szkolenie wielu agentów w całym USA. Mike zasłynął z aresztowania Carlosa Toro w 1986 roku, później trenował go i doradzał przez 2 lata.
  • Mike Vigil - Były agent DEA, który spędził wiele lat pracując głęboko pod przykrywką w Ameryce Południowej. Udając handlarza narkotyków, stale narażał swoje życie dostarczając swoim kolegom informacje potrzebne do dorwania głównych sieci handlu kokainą.

Jest to oczywiście tylko i wyłącznie zwiastun, ale pełny dokument zostanie wkrótce opublikowany. Możemy spodziewać się publikacji przed premierą Ghost Recon: Wildlands.

Oceń treść:

Brak głosów