Europa walczy z narkotykami

Bułgaria, Norwegia, Portugalia i Hiszpania walczą z grupami handlującymi narkotykami. W ostatnich dniach, w tych krajach udaremniono kilka prób przemytu i zatrzymano kilkadziesiąt osób.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1864

Narkotyki pochodzą najczęściej z krajów Ameryki Południowej, a trafiają do państw Europy. "Punktem wyjścia" w przemycie narkotyków często jest południowa Portugalia.

Gigantyczny przemyt na granicy bułgarsko-serbskiej

Celnicy bułgarscy na przejściu Kałotina, na granicy z Serbią udaremnili próbę przemytu 16 kg heroiny, której czarnorynkowa wartość, wg ocen bułgarskiej policji, wynosi ok. 700 tys. euro. Narkotyk, o wyjątkowej czystości, był ukryty w ciężarówce prowadzonej przez tureckiego kierowcę. Heroina była przeznaczona na rynek niemiecki. Od połowy tego roku liczba prób przemytu heroiny przez granicę bułgarsko-serbską wzrosła wielokrotnie w porównaniu z poprzednimi latami. Od maja na przejściu Kałotina celnicy przejęli 288 kg heroiny, a na wszystkich przejściach na granicy bułgarsko-serbskiej - ponad 385 kg. Bułgarskie służby specjalne informowały ostatnio o ścisłych powiązaniach między bułgarskimi a serbskimi gangami narkotykowymi. Rywalizacja między gangami w Sofii doprowadziła do kilku głośnych zabójstw. W lipcu w Sofii zabito Miłczo Bonewa, uważanego za głównego dostawę narkotyków dla mafii serbskiej. Na granicach Bułgarii z Turcją, Serbią i Rumunią od początku roku przejęto ok. 900 kilogramów heroiny, o wartości 40 mln euro i ponad 500 kg innych narkotyków.

Antynarkotykowa operacja w Norwegii

Norweska policja aresztowała 18 osób powiązanych z próbami przemytu około 800 kilogramów haszyszu. W poniedziałek podczas pierwszej akcji, poprzedzonej wielotygodniowymi obserwacjami, policja przechwyciła w okolicach Oslo samochód, którym przemytnicy przewozili około 350 kg haszyszu. Wczoraj policjantom udało się zatrzymać w Oslo drugi transport, który zawierał 450 kg haszyszu. Była to jedna z największych prób przemytu w Norwegii.

Aresztowani za narkotyki w Portugalii

Portugalska policja udaremniła w poniedziałek w okolicach Faro przemyt rekordowej ilości kokainy, przejmując prawie 3 tony narkotyku i aresztując cztery osoby. Według szefa Centralnej Dyrekcji Śledczej ds. Przemytu Narkotyków Joao Braza, kokaina ma czarnorynkową wartość – milionów euro. Pochodziła z Ameryki Południowej i prawdopodobnie była przeznaczona na rynek w Hiszpanii, Holandii i północnej Europie. Narkotyki, w około stu paczkach, były przewożone drogą morską, a potem przeładowywane w magazynie na przedmieściach Faro do ciężarówki. Wśród zatrzymanych są trzej obywatele holenderscy i jeden Hiszpan. Południowa Portugalia jest często dla przemytników narkotyków "punktem wyjścia" na Europę.

"Grobowy przemyt" w Holandii Holenderska prokuratura skonfiskowała 70 kg kokainy, ukrytej w elementach konstrukcyjnych do budowy grobowców, pochodzących z Meksyku. W ramach operacji rozpoczętej w ubiegłą środę aresztowano sześć osób - trzech Holendrów, dwóch Meksykanów i Kolumbijczyka oraz przesłuchano Belga. Narkotyki przybyły samolotem lecącym przez Houston w Teksasie i Luksemburg na lotnisko Schiphol pod Amsterdamem. O przemycie zawiadomiły Holandię Stany Zjednoczone.

Hiszpańska policja rozbiła międzynarodowy gang narkotykowy

Hiszpańska policja w zeszłym tygodniu rozbiła międzynarodowy gang narkotykowy, działający na południu kraju; aresztowano 27 osób, podejrzanych o przemyt narkotyków do Francji i przechwycono trzy tony haszyszu. Policja oświadczyła, że członkami gangu byli obywatele Francji, Maroka, Albanii i Hiszpanii, którzy przewozili narkotyki luksusowymi samochodami skradzionymi na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol. Trzynastu z zatrzymanych obywateli Francji algierskiego pochodzenia, oskarżono także o porwania sprzedawców narkotyków z innych gangów, kradzieże ich pieniędzy i narkotyków. Akcja odbyła się w zeszłym tygodniu i była częścią francusko- hiszpańskiej operacji antynarkotykowej rozpoczętej w październiku.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

LOL (niezweryfikowany)
... ojoj ...
mksoho (niezweryfikowany)
palcie.nie pijcie wina
Anonim (niezweryfikowany)
Jestem kolekcjonerem leków. Jeżeli ktoś ma podobne zainteresowania i chce poszerzyć swój arsenał mogę pomóc. Proszę pisać co Państwa interesuje a na pewno się dogadamy. Pobranie i sprawdzanie przy odbiorze możliwe bez problemów. (tylko poważne oferty) EMAIL: mixun@tlen.pl TEL: 796381033 Pozdrawiam serdecznie
;) (niezweryfikowany)
;-)
Zoltan (niezweryfikowany)
moje skromne zdanie jest takie że dobrze robi a zajmujac sie koka czy hera ale z tym haszyszem to przesada panowie ...... <br> <br> <br> <br>propaGANDA
mksoho (niezweryfikowany)
palcie.nie pijcie wina
Anonim (niezweryfikowany)
jak w temacie... pisze się Kalotina...
Zajawki z NeuroGroove
  • Gałka muszkatołowa
  • Tripraport

Set: Emocjonalnie dalej trochę ciężko po sprzeczkach z dziewczyną (Ajlo), ale to ustępuje dla poczucia humoru, które wraca. Fizycznie jestem wypoczęty bardzo, po spaniu w lesie. Jest ze mną dziewczyna (~trzeźwa) z psem. Jestem na czczo. Setting: W podmiejskim lesie, przy ognisku. Jest południe i jest w miarę słonecznie.

Substancja: Gałka Muszkatołowa, dobrej jakości, mielona, w dawce 13g.

 

//Napiszę tu zwięźle co się działo przed tripem, jako rozszerzenie S&S, bo są to ważne informacje, które wpłynęły na to, jak się potoczył trip.//

 

Wyjazd do lasu z Ajlo (moją dziewczyną), planowaliśmy już od dawna w tym terminie. Plan był taki, by wyjechać w dzień pierwszy, po jej pracy, zostać dwie noce, a w dzień 3 po południu już wrócić.

 

D- 2

  • Szałwia Wieszcza


Salvia divinorum



Exp: ziolo, bialko, dxm, benzydamina, powoj

Set: wieczor, moje mieszkanie lub jakies odludzie (nie wiem gdzie to bylo, bo bylo ciemno, grunt ze za miastem)


  • Amfetamina
  • Pozytywne przeżycie

wolna chata, spotkanie z przyjaciółmi, półdniowy trip na mieście

Uprzedzam, że jestem w trakcie pisania pod wpływem kodeiny, przez którą naszła mnie chęć opisania naszej trzydniowej przygody z narkotykami.

 

  • 2C-E

Wiek: 18

Waga: 56

Doświadczenie: Nikotyna, Kofeina, Alkohol, 5-HTP, Marihuana, GBL, Piracetam, 4-Aco-DMT, Kocimiętka,

N2O, Alprazolam, Tujon, Pseudoefedryna, Belergot, L'Opium, Haszysz, DXM, Bk-MDMA, JWH-210

Set & setting: Jesienna, chłodna sobota. Z drzew spadają liście, gdzieniegdzie widać już gołe gałęzie. Słońce świeci bardzo jasno ale mnie nie ogrzewa.

Mam bardzo dobry nastrój, spotęgowany mała dawką alkoholu wypitego przed południem.

randomness