Europa walczy z narkotykami

Bułgaria, Norwegia, Portugalia i Hiszpania walczą z grupami handlującymi narkotykami. W ostatnich dniach, w tych krajach udaremniono kilka prób przemytu i zatrzymano kilkadziesiąt osób.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1864

Narkotyki pochodzą najczęściej z krajów Ameryki Południowej, a trafiają do państw Europy. "Punktem wyjścia" w przemycie narkotyków często jest południowa Portugalia.

Gigantyczny przemyt na granicy bułgarsko-serbskiej

Celnicy bułgarscy na przejściu Kałotina, na granicy z Serbią udaremnili próbę przemytu 16 kg heroiny, której czarnorynkowa wartość, wg ocen bułgarskiej policji, wynosi ok. 700 tys. euro. Narkotyk, o wyjątkowej czystości, był ukryty w ciężarówce prowadzonej przez tureckiego kierowcę. Heroina była przeznaczona na rynek niemiecki. Od połowy tego roku liczba prób przemytu heroiny przez granicę bułgarsko-serbską wzrosła wielokrotnie w porównaniu z poprzednimi latami. Od maja na przejściu Kałotina celnicy przejęli 288 kg heroiny, a na wszystkich przejściach na granicy bułgarsko-serbskiej - ponad 385 kg. Bułgarskie służby specjalne informowały ostatnio o ścisłych powiązaniach między bułgarskimi a serbskimi gangami narkotykowymi. Rywalizacja między gangami w Sofii doprowadziła do kilku głośnych zabójstw. W lipcu w Sofii zabito Miłczo Bonewa, uważanego za głównego dostawę narkotyków dla mafii serbskiej. Na granicach Bułgarii z Turcją, Serbią i Rumunią od początku roku przejęto ok. 900 kilogramów heroiny, o wartości 40 mln euro i ponad 500 kg innych narkotyków.

Antynarkotykowa operacja w Norwegii

Norweska policja aresztowała 18 osób powiązanych z próbami przemytu około 800 kilogramów haszyszu. W poniedziałek podczas pierwszej akcji, poprzedzonej wielotygodniowymi obserwacjami, policja przechwyciła w okolicach Oslo samochód, którym przemytnicy przewozili około 350 kg haszyszu. Wczoraj policjantom udało się zatrzymać w Oslo drugi transport, który zawierał 450 kg haszyszu. Była to jedna z największych prób przemytu w Norwegii.

Aresztowani za narkotyki w Portugalii

Portugalska policja udaremniła w poniedziałek w okolicach Faro przemyt rekordowej ilości kokainy, przejmując prawie 3 tony narkotyku i aresztując cztery osoby. Według szefa Centralnej Dyrekcji Śledczej ds. Przemytu Narkotyków Joao Braza, kokaina ma czarnorynkową wartość – milionów euro. Pochodziła z Ameryki Południowej i prawdopodobnie była przeznaczona na rynek w Hiszpanii, Holandii i północnej Europie. Narkotyki, w około stu paczkach, były przewożone drogą morską, a potem przeładowywane w magazynie na przedmieściach Faro do ciężarówki. Wśród zatrzymanych są trzej obywatele holenderscy i jeden Hiszpan. Południowa Portugalia jest często dla przemytników narkotyków "punktem wyjścia" na Europę.

"Grobowy przemyt" w Holandii Holenderska prokuratura skonfiskowała 70 kg kokainy, ukrytej w elementach konstrukcyjnych do budowy grobowców, pochodzących z Meksyku. W ramach operacji rozpoczętej w ubiegłą środę aresztowano sześć osób - trzech Holendrów, dwóch Meksykanów i Kolumbijczyka oraz przesłuchano Belga. Narkotyki przybyły samolotem lecącym przez Houston w Teksasie i Luksemburg na lotnisko Schiphol pod Amsterdamem. O przemycie zawiadomiły Holandię Stany Zjednoczone.

Hiszpańska policja rozbiła międzynarodowy gang narkotykowy

Hiszpańska policja w zeszłym tygodniu rozbiła międzynarodowy gang narkotykowy, działający na południu kraju; aresztowano 27 osób, podejrzanych o przemyt narkotyków do Francji i przechwycono trzy tony haszyszu. Policja oświadczyła, że członkami gangu byli obywatele Francji, Maroka, Albanii i Hiszpanii, którzy przewozili narkotyki luksusowymi samochodami skradzionymi na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol. Trzynastu z zatrzymanych obywateli Francji algierskiego pochodzenia, oskarżono także o porwania sprzedawców narkotyków z innych gangów, kradzieże ich pieniędzy i narkotyków. Akcja odbyła się w zeszłym tygodniu i była częścią francusko- hiszpańskiej operacji antynarkotykowej rozpoczętej w październiku.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

LOL (niezweryfikowany)
... ojoj ...
mksoho (niezweryfikowany)
palcie.nie pijcie wina
Anonim (niezweryfikowany)
Jestem kolekcjonerem leków. Jeżeli ktoś ma podobne zainteresowania i chce poszerzyć swój arsenał mogę pomóc. Proszę pisać co Państwa interesuje a na pewno się dogadamy. Pobranie i sprawdzanie przy odbiorze możliwe bez problemów. (tylko poważne oferty) EMAIL: mixun@tlen.pl TEL: 796381033 Pozdrawiam serdecznie
;) (niezweryfikowany)
;-)
Zoltan (niezweryfikowany)
moje skromne zdanie jest takie że dobrze robi a zajmujac sie koka czy hera ale z tym haszyszem to przesada panowie ...... <br> <br> <br> <br>propaGANDA
mksoho (niezweryfikowany)
palcie.nie pijcie wina
Anonim (niezweryfikowany)
jak w temacie... pisze się Kalotina...
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Odrzucone TR
  • Pozytywne przeżycie

Czwartkowy wieczór, około 10 grudnia 2010 (nie mam dokładnej daty). Spokojny, ale zniecierpliwiony żeby spożyć nową substancję. Trochę zniechęcony negatywną opinią Hyperreala, jednak to się zmieniło :D

Większość danych z eksperiencji mam zapisane na telefonie w formie luźnych, nie do końca trzeźwych notatek, ale staram się przypomnieć szczegóły jak najbardziej się da. Czasy są przybliżone, zresztą potem straciłem poczucie więc będę mówił w skrócie...

21: punkt 0, spożycie długo przygotowywanej substancji. Trzeba było połknąć trochę słonej wody gdyż zfiltrowanie tego nie było proste, ale następnym razem już szło łatwiej i bez trucia się solą.

  • Benzydamina

-Doświadczenie: MJ, przeróżne mieszanki ziołowe, Funny Bunny, Fungezz, gałka muszkatołowa, LSA, 2C-E, DXM, Dimenhydrynat,

-S&S: Własny pokój, dobre samopoczucie, ekscytacja z wypróbowania nowej substancji.

-Wiek/waga: 19lat/65kg

-Dawka: 1g Benzydaminy

  • Bad trip
  • LSD-25

Set: stan psychiczny - stabilność psychiczna/emocjonalna raczej poniżej przeciętnej, nastrój - neutralny, myśli i oczekiwania - żadnych, kwas jak kwas, biorę fazę taką jaka jest. Setting: miejsce - mieszkanie przyjaciela, w którym czuję się na maxa komfortowo ludzie - grono najbliższych przyjaciół, z którymi przerobiłem dziesiątki kwasów i masę innych substancji eksperymentalnie.

Witam,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że piszę ten badtrip raport głównie dla moich przyjaciół, bo nie podzieliłem się z z nimi jeszcze wrażeniami po tym tripie i chcę być z nimi otwarty, a w formie pisanej mogę zawrzeć o wiele więcej szczegółów niż w przypadku opowiedzenia im tego na poczekaniu.

  • Amfetamina
  • Pierwszy raz

Chęć spróbowania czegoś nowego.

Wyglądało to na zwykły dzień bez wielkich wrażeń. Kolega napisał czy się spotkamy, był to luźny dzień, nie miałam żadnych planów więc czemu by nie. Koło jakiejś 19 wyszłam z domu, na spokojnie zdążyłam się pomalować, ubrać itp. Jeździliśmy autem jak zawsze A potem wylądowaliśmy u niego jak zawsze i chillowalismy przy muzyczce. Siedzimy z dobrą godzinę aż on pyta czy mogą wpaść jego znajomi  i posiedzimy razem,  nie miałam nic przeciwko, pojechaliśmy po nich (2 kolegów i kolezanka).