Europa walczy z narkotykami

Bułgaria, Norwegia, Portugalia i Hiszpania walczą z grupami handlującymi narkotykami. W ostatnich dniach, w tych krajach udaremniono kilka prób przemytu i zatrzymano kilkadziesiąt osób.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1864

Narkotyki pochodzą najczęściej z krajów Ameryki Południowej, a trafiają do państw Europy. "Punktem wyjścia" w przemycie narkotyków często jest południowa Portugalia.

Gigantyczny przemyt na granicy bułgarsko-serbskiej

Celnicy bułgarscy na przejściu Kałotina, na granicy z Serbią udaremnili próbę przemytu 16 kg heroiny, której czarnorynkowa wartość, wg ocen bułgarskiej policji, wynosi ok. 700 tys. euro. Narkotyk, o wyjątkowej czystości, był ukryty w ciężarówce prowadzonej przez tureckiego kierowcę. Heroina była przeznaczona na rynek niemiecki. Od połowy tego roku liczba prób przemytu heroiny przez granicę bułgarsko-serbską wzrosła wielokrotnie w porównaniu z poprzednimi latami. Od maja na przejściu Kałotina celnicy przejęli 288 kg heroiny, a na wszystkich przejściach na granicy bułgarsko-serbskiej - ponad 385 kg. Bułgarskie służby specjalne informowały ostatnio o ścisłych powiązaniach między bułgarskimi a serbskimi gangami narkotykowymi. Rywalizacja między gangami w Sofii doprowadziła do kilku głośnych zabójstw. W lipcu w Sofii zabito Miłczo Bonewa, uważanego za głównego dostawę narkotyków dla mafii serbskiej. Na granicach Bułgarii z Turcją, Serbią i Rumunią od początku roku przejęto ok. 900 kilogramów heroiny, o wartości 40 mln euro i ponad 500 kg innych narkotyków.

Antynarkotykowa operacja w Norwegii

Norweska policja aresztowała 18 osób powiązanych z próbami przemytu około 800 kilogramów haszyszu. W poniedziałek podczas pierwszej akcji, poprzedzonej wielotygodniowymi obserwacjami, policja przechwyciła w okolicach Oslo samochód, którym przemytnicy przewozili około 350 kg haszyszu. Wczoraj policjantom udało się zatrzymać w Oslo drugi transport, który zawierał 450 kg haszyszu. Była to jedna z największych prób przemytu w Norwegii.

Aresztowani za narkotyki w Portugalii

Portugalska policja udaremniła w poniedziałek w okolicach Faro przemyt rekordowej ilości kokainy, przejmując prawie 3 tony narkotyku i aresztując cztery osoby. Według szefa Centralnej Dyrekcji Śledczej ds. Przemytu Narkotyków Joao Braza, kokaina ma czarnorynkową wartość – milionów euro. Pochodziła z Ameryki Południowej i prawdopodobnie była przeznaczona na rynek w Hiszpanii, Holandii i północnej Europie. Narkotyki, w około stu paczkach, były przewożone drogą morską, a potem przeładowywane w magazynie na przedmieściach Faro do ciężarówki. Wśród zatrzymanych są trzej obywatele holenderscy i jeden Hiszpan. Południowa Portugalia jest często dla przemytników narkotyków "punktem wyjścia" na Europę.

"Grobowy przemyt" w Holandii Holenderska prokuratura skonfiskowała 70 kg kokainy, ukrytej w elementach konstrukcyjnych do budowy grobowców, pochodzących z Meksyku. W ramach operacji rozpoczętej w ubiegłą środę aresztowano sześć osób - trzech Holendrów, dwóch Meksykanów i Kolumbijczyka oraz przesłuchano Belga. Narkotyki przybyły samolotem lecącym przez Houston w Teksasie i Luksemburg na lotnisko Schiphol pod Amsterdamem. O przemycie zawiadomiły Holandię Stany Zjednoczone.

Hiszpańska policja rozbiła międzynarodowy gang narkotykowy

Hiszpańska policja w zeszłym tygodniu rozbiła międzynarodowy gang narkotykowy, działający na południu kraju; aresztowano 27 osób, podejrzanych o przemyt narkotyków do Francji i przechwycono trzy tony haszyszu. Policja oświadczyła, że członkami gangu byli obywatele Francji, Maroka, Albanii i Hiszpanii, którzy przewozili narkotyki luksusowymi samochodami skradzionymi na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol. Trzynastu z zatrzymanych obywateli Francji algierskiego pochodzenia, oskarżono także o porwania sprzedawców narkotyków z innych gangów, kradzieże ich pieniędzy i narkotyków. Akcja odbyła się w zeszłym tygodniu i była częścią francusko- hiszpańskiej operacji antynarkotykowej rozpoczętej w październiku.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

LOL (niezweryfikowany)
... ojoj ...
mksoho (niezweryfikowany)
palcie.nie pijcie wina
Anonim (niezweryfikowany)
Jestem kolekcjonerem leków. Jeżeli ktoś ma podobne zainteresowania i chce poszerzyć swój arsenał mogę pomóc. Proszę pisać co Państwa interesuje a na pewno się dogadamy. Pobranie i sprawdzanie przy odbiorze możliwe bez problemów. (tylko poważne oferty) EMAIL: mixun@tlen.pl TEL: 796381033 Pozdrawiam serdecznie
;) (niezweryfikowany)
;-)
Zoltan (niezweryfikowany)
moje skromne zdanie jest takie że dobrze robi a zajmujac sie koka czy hera ale z tym haszyszem to przesada panowie ...... <br> <br> <br> <br>propaGANDA
mksoho (niezweryfikowany)
palcie.nie pijcie wina
Anonim (niezweryfikowany)
jak w temacie... pisze się Kalotina...
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Total spontan. Lekko podpity, solidnie zjarany. Noc.

Witam. Nie przypuszczałem, że z tego wydarzenia będzie się dało zrobić TR, ale to co się stało przerosło moje oczekiwania. Pomijając oczywisty fakt, że cała historia zapewne nigdy się nie wydarzyła, zacząć powinienem od wyjaśnienia kontekstu kolei rzeczy. Wszystko działo się w innym wymiarze, więc nie wiadomo, czy milion lat temu, czy wczoraj.

Piękna zima była tej wiosny. Na wielkanoc spadł śnieg i połamał wiele drzew. Trwała szara, pochmurna majówka.

  • Muchomor czerwony


substancja: muchomór czerwony.

dawka: połowa porcji z jednego dużego kapelusza i trzech małych

set: kwadrat, nocmiałem wątpliwości czy dobrze ususzyłem grzybki, w końcu śmiertelność wynosi 5%....zmielone muchomory wsypałem do połowy szklanki kubusia, wymieszałem i wypiłem, kubuś skutecznie zniweczył smak. Dojadłem tabletke ranigastu. Godzina 23.30


  • 2C-D
  • Tripraport

brane w domu, trip w lesie

  Pewnego dnia spotkałem się z dziewczyną u mnie w domu. O 14:30 spaliliśmy fifę skuna, posłuchaliśmy muzyki i o 15:30 poszło 25mg 2c-d donosowo na łebka. Okrutny ból, pieczenie, drętwienie głowy, swędzenie pod skórą na głowie (zatoki), łzy z oczu. Cała twarz zapuchnięta, oczy bordowe. po 2min poczułem pierwsze efekty - zataczało mnie i myślałem zdecydowanie inaczej.