Europa walczy z narkotykami

Bułgaria, Norwegia, Portugalia i Hiszpania walczą z grupami handlującymi narkotykami. W ostatnich dniach, w tych krajach udaremniono kilka prób przemytu i zatrzymano kilkadziesiąt osób.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1864

Narkotyki pochodzą najczęściej z krajów Ameryki Południowej, a trafiają do państw Europy. "Punktem wyjścia" w przemycie narkotyków często jest południowa Portugalia.

Gigantyczny przemyt na granicy bułgarsko-serbskiej

Celnicy bułgarscy na przejściu Kałotina, na granicy z Serbią udaremnili próbę przemytu 16 kg heroiny, której czarnorynkowa wartość, wg ocen bułgarskiej policji, wynosi ok. 700 tys. euro. Narkotyk, o wyjątkowej czystości, był ukryty w ciężarówce prowadzonej przez tureckiego kierowcę. Heroina była przeznaczona na rynek niemiecki. Od połowy tego roku liczba prób przemytu heroiny przez granicę bułgarsko-serbską wzrosła wielokrotnie w porównaniu z poprzednimi latami. Od maja na przejściu Kałotina celnicy przejęli 288 kg heroiny, a na wszystkich przejściach na granicy bułgarsko-serbskiej - ponad 385 kg. Bułgarskie służby specjalne informowały ostatnio o ścisłych powiązaniach między bułgarskimi a serbskimi gangami narkotykowymi. Rywalizacja między gangami w Sofii doprowadziła do kilku głośnych zabójstw. W lipcu w Sofii zabito Miłczo Bonewa, uważanego za głównego dostawę narkotyków dla mafii serbskiej. Na granicach Bułgarii z Turcją, Serbią i Rumunią od początku roku przejęto ok. 900 kilogramów heroiny, o wartości 40 mln euro i ponad 500 kg innych narkotyków.

Antynarkotykowa operacja w Norwegii

Norweska policja aresztowała 18 osób powiązanych z próbami przemytu około 800 kilogramów haszyszu. W poniedziałek podczas pierwszej akcji, poprzedzonej wielotygodniowymi obserwacjami, policja przechwyciła w okolicach Oslo samochód, którym przemytnicy przewozili około 350 kg haszyszu. Wczoraj policjantom udało się zatrzymać w Oslo drugi transport, który zawierał 450 kg haszyszu. Była to jedna z największych prób przemytu w Norwegii.

Aresztowani za narkotyki w Portugalii

Portugalska policja udaremniła w poniedziałek w okolicach Faro przemyt rekordowej ilości kokainy, przejmując prawie 3 tony narkotyku i aresztując cztery osoby. Według szefa Centralnej Dyrekcji Śledczej ds. Przemytu Narkotyków Joao Braza, kokaina ma czarnorynkową wartość – milionów euro. Pochodziła z Ameryki Południowej i prawdopodobnie była przeznaczona na rynek w Hiszpanii, Holandii i północnej Europie. Narkotyki, w około stu paczkach, były przewożone drogą morską, a potem przeładowywane w magazynie na przedmieściach Faro do ciężarówki. Wśród zatrzymanych są trzej obywatele holenderscy i jeden Hiszpan. Południowa Portugalia jest często dla przemytników narkotyków "punktem wyjścia" na Europę.

"Grobowy przemyt" w Holandii Holenderska prokuratura skonfiskowała 70 kg kokainy, ukrytej w elementach konstrukcyjnych do budowy grobowców, pochodzących z Meksyku. W ramach operacji rozpoczętej w ubiegłą środę aresztowano sześć osób - trzech Holendrów, dwóch Meksykanów i Kolumbijczyka oraz przesłuchano Belga. Narkotyki przybyły samolotem lecącym przez Houston w Teksasie i Luksemburg na lotnisko Schiphol pod Amsterdamem. O przemycie zawiadomiły Holandię Stany Zjednoczone.

Hiszpańska policja rozbiła międzynarodowy gang narkotykowy

Hiszpańska policja w zeszłym tygodniu rozbiła międzynarodowy gang narkotykowy, działający na południu kraju; aresztowano 27 osób, podejrzanych o przemyt narkotyków do Francji i przechwycono trzy tony haszyszu. Policja oświadczyła, że członkami gangu byli obywatele Francji, Maroka, Albanii i Hiszpanii, którzy przewozili narkotyki luksusowymi samochodami skradzionymi na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol. Trzynastu z zatrzymanych obywateli Francji algierskiego pochodzenia, oskarżono także o porwania sprzedawców narkotyków z innych gangów, kradzieże ich pieniędzy i narkotyków. Akcja odbyła się w zeszłym tygodniu i była częścią francusko- hiszpańskiej operacji antynarkotykowej rozpoczętej w październiku.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

LOL (niezweryfikowany)
... ojoj ...
mksoho (niezweryfikowany)
palcie.nie pijcie wina
Anonim (niezweryfikowany)
Jestem kolekcjonerem leków. Jeżeli ktoś ma podobne zainteresowania i chce poszerzyć swój arsenał mogę pomóc. Proszę pisać co Państwa interesuje a na pewno się dogadamy. Pobranie i sprawdzanie przy odbiorze możliwe bez problemów. (tylko poważne oferty) EMAIL: mixun@tlen.pl TEL: 796381033 Pozdrawiam serdecznie
;) (niezweryfikowany)
;-)
Zoltan (niezweryfikowany)
moje skromne zdanie jest takie że dobrze robi a zajmujac sie koka czy hera ale z tym haszyszem to przesada panowie ...... <br> <br> <br> <br>propaGANDA
mksoho (niezweryfikowany)
palcie.nie pijcie wina
Anonim (niezweryfikowany)
jak w temacie... pisze się Kalotina...
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Pozytywne przeżycie
  • Tytoń

klubówka muzyki elektronicznej z najlepszymi przyjaciółmi, oni alkohol, ja swoje ;)

 

Na początku autorka chciałaby przestrzec – jeżeli nigdy nie brałeś opiatów, to  nie zaczynaj. Ten raport nie jest zachętą! To, że ja nauczyłam się sportowo brać opiaty nie znaczy, że ty też będziesz umiał. W najgorszym wypadku doszczętnie zniszczysz sobie życie, jak ja kiedyś...

 

  • 5-MeO-MiPT
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana

Domek w pięknej okolicy, samopoczucie dobre z lekkimi objawami wczorajszej imprezy.

11.02.2007

  • Dimenhydrynat


O aviatorze: mężczyzna, 22 lata, 76 kg, 188 cm, blondyn, niebieskie oczy i takie tam...

Poprzednie loty: Marry Jane (znamy się od 7 lat), grzyby (1 raz), gałka muszkatołowa (1 raz)

Środek podróży: Aviomarin - 20 tabletek (wyprodukowane w Krakowie).

Warunki lotu: Ponieważ zostało mi już tylko kilka dni wakacji (wrzesień 2004), postanowiłem sobie zaszaleć i sprawdzić jak działa aviomarin w ilościach ponadprzeciętnych.


Odprawa

  • 5-MeO-DMT


hihi :)