REKLAMA
Europa walczy z narkotykami

Bułgaria, Norwegia, Portugalia i Hiszpania walczą z grupami handlującymi narkotykami. W ostatnich dniach, w tych krajach udaremniono kilka prób przemytu i zatrzymano kilkadziesiąt osób.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1858

Narkotyki pochodzą najczęściej z krajów Ameryki Południowej, a trafiają do państw Europy. "Punktem wyjścia" w przemycie narkotyków często jest południowa Portugalia.

Gigantyczny przemyt na granicy bułgarsko-serbskiej

Celnicy bułgarscy na przejściu Kałotina, na granicy z Serbią udaremnili próbę przemytu 16 kg heroiny, której czarnorynkowa wartość, wg ocen bułgarskiej policji, wynosi ok. 700 tys. euro. Narkotyk, o wyjątkowej czystości, był ukryty w ciężarówce prowadzonej przez tureckiego kierowcę. Heroina była przeznaczona na rynek niemiecki. Od połowy tego roku liczba prób przemytu heroiny przez granicę bułgarsko-serbską wzrosła wielokrotnie w porównaniu z poprzednimi latami. Od maja na przejściu Kałotina celnicy przejęli 288 kg heroiny, a na wszystkich przejściach na granicy bułgarsko-serbskiej - ponad 385 kg. Bułgarskie służby specjalne informowały ostatnio o ścisłych powiązaniach między bułgarskimi a serbskimi gangami narkotykowymi. Rywalizacja między gangami w Sofii doprowadziła do kilku głośnych zabójstw. W lipcu w Sofii zabito Miłczo Bonewa, uważanego za głównego dostawę narkotyków dla mafii serbskiej. Na granicach Bułgarii z Turcją, Serbią i Rumunią od początku roku przejęto ok. 900 kilogramów heroiny, o wartości 40 mln euro i ponad 500 kg innych narkotyków.

Antynarkotykowa operacja w Norwegii

Norweska policja aresztowała 18 osób powiązanych z próbami przemytu około 800 kilogramów haszyszu. W poniedziałek podczas pierwszej akcji, poprzedzonej wielotygodniowymi obserwacjami, policja przechwyciła w okolicach Oslo samochód, którym przemytnicy przewozili około 350 kg haszyszu. Wczoraj policjantom udało się zatrzymać w Oslo drugi transport, który zawierał 450 kg haszyszu. Była to jedna z największych prób przemytu w Norwegii.

Aresztowani za narkotyki w Portugalii

Portugalska policja udaremniła w poniedziałek w okolicach Faro przemyt rekordowej ilości kokainy, przejmując prawie 3 tony narkotyku i aresztując cztery osoby. Według szefa Centralnej Dyrekcji Śledczej ds. Przemytu Narkotyków Joao Braza, kokaina ma czarnorynkową wartość – milionów euro. Pochodziła z Ameryki Południowej i prawdopodobnie była przeznaczona na rynek w Hiszpanii, Holandii i północnej Europie. Narkotyki, w około stu paczkach, były przewożone drogą morską, a potem przeładowywane w magazynie na przedmieściach Faro do ciężarówki. Wśród zatrzymanych są trzej obywatele holenderscy i jeden Hiszpan. Południowa Portugalia jest często dla przemytników narkotyków "punktem wyjścia" na Europę.

"Grobowy przemyt" w Holandii Holenderska prokuratura skonfiskowała 70 kg kokainy, ukrytej w elementach konstrukcyjnych do budowy grobowców, pochodzących z Meksyku. W ramach operacji rozpoczętej w ubiegłą środę aresztowano sześć osób - trzech Holendrów, dwóch Meksykanów i Kolumbijczyka oraz przesłuchano Belga. Narkotyki przybyły samolotem lecącym przez Houston w Teksasie i Luksemburg na lotnisko Schiphol pod Amsterdamem. O przemycie zawiadomiły Holandię Stany Zjednoczone.

Hiszpańska policja rozbiła międzynarodowy gang narkotykowy

Hiszpańska policja w zeszłym tygodniu rozbiła międzynarodowy gang narkotykowy, działający na południu kraju; aresztowano 27 osób, podejrzanych o przemyt narkotyków do Francji i przechwycono trzy tony haszyszu. Policja oświadczyła, że członkami gangu byli obywatele Francji, Maroka, Albanii i Hiszpanii, którzy przewozili narkotyki luksusowymi samochodami skradzionymi na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol. Trzynastu z zatrzymanych obywateli Francji algierskiego pochodzenia, oskarżono także o porwania sprzedawców narkotyków z innych gangów, kradzieże ich pieniędzy i narkotyków. Akcja odbyła się w zeszłym tygodniu i była częścią francusko- hiszpańskiej operacji antynarkotykowej rozpoczętej w październiku.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

LOL (niezweryfikowany)
... ojoj ...
mksoho (niezweryfikowany)
palcie.nie pijcie wina
Anonim (niezweryfikowany)
Jestem kolekcjonerem leków. Jeżeli ktoś ma podobne zainteresowania i chce poszerzyć swój arsenał mogę pomóc. Proszę pisać co Państwa interesuje a na pewno się dogadamy. Pobranie i sprawdzanie przy odbiorze możliwe bez problemów. (tylko poważne oferty) EMAIL: mixun@tlen.pl TEL: 796381033 Pozdrawiam serdecznie
;) (niezweryfikowany)
;-)
Zoltan (niezweryfikowany)
moje skromne zdanie jest takie że dobrze robi a zajmujac sie koka czy hera ale z tym haszyszem to przesada panowie ...... <br> <br> <br> <br>propaGANDA
mksoho (niezweryfikowany)
palcie.nie pijcie wina
Anonim (niezweryfikowany)
jak w temacie... pisze się Kalotina...
Zajawki z NeuroGroove
  • Mefedron
  • Pozytywne przeżycie

idealne!

O - ja

P, Z - też ćpaki

 

Nudziło mi się w moim mieście, śmierdząca chujolandia, cholera, to chyba najnudniejsze urodziny w moim życiu, może po prostu zadzwonię, zadzwonię i poczekam na skutki, mały kroczek w stronę przerwania obrośniętej łojem chujozy w jaką się wpakowałem z rozbiegu.

  • Benzydamina

nazwa substancji: benzydamina (tantum rosa)

poziom doświadczenia: pierwszy raz benzydamina, wczesniej mj, dxm, alkohol

metoda zażycia: doustnie

set&setting: najpierw w mieszkaniu, pozniej wycieczka po pubach

czy dane doświadczenie mnie zmieniło? : jak kazde inne


  • 5-MeO-DMT

KOŃ - doświadczenie: wystarczajace. set & settings: spokój, cisza, spokój wewnętrzny.

15mg - palone

Zadziałało momentalnie. W pierwszych sekundach uśmiech, błogostan, wszystko mruga,żyje. Wsytraszyłem się że przesadziałem. Przy takich dawkach można sobie wkręcić bad tripa.Wszystko mruga, dźwięki się zlewają, chce mi sie żygać, poszedłem do kiba sie wybełtać. Nie mogłem. Wszystko mruga. Boję się. Czuję sie jak przed zrobieniem czegoś ważnego. Euforia przsączona strachem.

Sucho w gardle, bolą płuca. Mętlik w uszach. Powidok, smugi, Cev'y.

  • Lorazepam

Poziom doświadczenia: spore (feta, MDMA, cała masa dziwactw z apteki)

substancje: Lorafen, Tantum Rosa, feta, i jeszcze jakieś psychotropki


randomness