Dilerzy przed sądem

Siedmiu mężczyzn oskarżyła Prokuratura Okręgowa w Kielcach o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i handel nimi.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

2465

Akt oskarżenia w tej sprawie skierowano do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim - poinformował rzecznik prokuratury Bogdan Karp.

16 lutego funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali koło Ostrowca Świętokrzyskiego BMW, którym podróżowali trzej mężczyźni. W samochodzie policjanci znaleźli prawie kilogram marihuany. W toku śledztwa ustalono, że mieszkańcy Ostrowca nabyli narkotyki w Elblągu.

W trakcie przeszukań mieszkań u jednego z mężczyzn znaleziono 100 gramów amfetaminy i 112 tabletek ekstazy, u drugiego 79 gramów amfetaminy i 38 tabletek ekstazy. Zabezpieczono również torebki foliowe, tzw. dealerki oraz wagę elektroniczną.

Według prokuratora Karpa, znalezione u oskarżonych ilości narkotyków są niebagatelne, gdyż jedna działka marihuany to 1 gram suszu, a porcja amfetaminy to 0,1 grama narkotyku.

Oskarżeni to mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego i Elbląga w wieku 22-26 lat. Wszyscy zostali aresztowani. Dwaj nie przyznali się do zarzucanych czynów, pozostali przyznali się lub zmieniali wyjaśnienia.

Za handel znaczną ilością środków odurzających grozi kara do dziesięciu lat więzienia, za posiadanie znacznej ilości narkotyków - do pięciu lat - dodał prokurator.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
"którym podróżowali trzej mężczyźni. " "Dwaj nie przyznali się do zarzucanych czynów, pozostali przyznali się lub zmieniali wyjaśnienia." POZOSTALI ? czy tylko ja czegos tu nie doczytalem ?
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Bardzo pozytywny humor, cały dzień na czczo, lekkie zmęczenie po przepracowanym tygodniu

 

‌Sytuacja rozgrywała się pod koniec listopada, spadł lekki śnieg karton kurzył się już w szufladzie miesiąc więc postanowiłem że powoli trzeba się szykować na zażycie. W sobotni poranek miałem bardzo dobry humor, szybki telefon do przyjaciela nazwijmy go X i umówieni byliśmy na wieczorny trip. 

  • Szałwia Wieszcza

Zanim Salvia ukazala mi swoje wdzieki, musialem sie kilkakrotnie do niej przymierzyc. Wlasciwie okolo 70% jej konsumentow odczulo prawdziwa moc dopiero za drugim razem lub jeszcze pozniej. Pierwszy raz nie byl wiec dla mnie niczym nadzwyczajnym - troche poddenerwowany i podekscytowany niezbyt pewnie wciagalem dym z suszonych lisci, robiac przerwy pomiedzy poszczegolnymi zaciagnieciami i uzywajac zwyklej zapalniczki w zwyklej lufce, co okazalo sie niedostateczne do waporyzacji.

  • Marihuana
  • Powoje
  • Yerba mate

S&S: Dom kolegi z okolicznymi działkami oraz zakład produkcyjny. Spacer wsiami i lasami nocą po okolicy. We śnie było nas trzech, Ja, Towarzysz K oraz Towarzysz W.

Dawkowanie: 10g nasion ipomea purpurea (w każdym dobrym sklepie etnobotanicznym =)) oraz mj nieznanego gatunku (+2 piwka, ale pomijam to jako tzw. 'błąd statystyczny' ze względu na dużą tolerancję na etanol).

Wiek i doświadczenie: 18, to i tamto. Towarzysz K 18, doświadczenie podobnie tylko dłużej, Towarzysz W chyba 22, doświadczenie małe.

  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz

Nastawiony odkrywczo na osiągnięcie 3 plateau. Do południa czułem się niewyraźnie, na szczęście przeszło mi kiedy wyszedłem w drogę do domu K, gdzie mieliśmy nocować razem z T. Miejsce pobytu przygotowane odpowiednio na łóżkowe tripowanie pod opieką odpowiedzialnych ludzi.

20:55 - zarzucane 4 paski w odstepach 10 min między każdym podczas spaceru po starym grodzie (świetny klimat, wielkie drzewa, zero oświetlenia, teren pokryty wieloma wzniesieniami i wypukłościami oraz pozostałościami po starym grodzie)

21:47 - zacząłem odczuwać pierwsze efekty - pisk w uszach, ciepło i zmniejszone czucie przede wszystkim w opuszkach palców.