REKLAMA
Czy można być uczulonym na marihuanę?

Marihuana to kwiatostany konopi indyjskich. Wiele osób cierpi z powodu silnej alergii na pyłki kwiatowe, czy marihuana także uczula? Czy to właśnie pyłki odpowiedzialne są za potencjalne reakcje alergiczne?

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

medycznamarihuana.com
Izabela Kaczmarska

Odsłony

328

Marihuana to kwiatostany konopi indyjskich. Wiele osób cierpi z powodu silnej alergii na pyłki kwiatowe, czy marihuana także uczula? Czy to właśnie pyłki odpowiedzialne są za potencjalne reakcje alergiczne?

W 1971 roku, kobieta w średnim wieku zdecydowała się zapalić marihuanę po raz pierwszy, tylko po to, aby sprawdzić czy jest na nią uczulona. Jej lekarze zaskoczeni łagodną reakcją anafilaktyczną, opublikowali jej przypadek w pierwszym raporcie na temat tego zjawiska.

To mało prawdopodobne, żeby ta kobieta była pierwszą i jedyną osobą w historii uczuloną na konopie. Ostatnie analizy pokazują, że coraz więcej ludzi na świecie poprzez badania wykrywa u siebie alergie. Niektórzy pracownicy przemysłu konopnego również zgłaszają objawy uczulenia takie jak przekrwienie błony śluzowej nosa, kichanie lub zaczerwienione oczy. Do tej pory niewiele wiadomo na temat tego co powoduje taki efekt.

Zespół naukowców z Kanady i Stanów Zjednoczonych próbował ustalić przyczynę tych reakcji alergicznych. Ich odkrycie, które opublikowano w „Annals of Allergy, Asthma & Immunology” nie wskazuje składników konopi samej w sobie jako przyczyny.

Pacjenci wydawali się reagować na szeroki zakres białek zawartych nie tylko w marihuanie, ale również w innych roślinach. Są to m.in. białka zidentyfikowane – głównie enzymy – zawierają one RUBISCO (najbardziej obfite białko występujące w naturze), białka wiążące (odpowiedzialne za alergie na pyłki leszczyny) oraz niektóre części syntazy ATP (odpowiedzialne za alergie na pszenice i grzyby).

Choć badani nie byli poddani testom alergicznym na inne rośliny, wcześniejsze analizy wykazały uczulenie na ambrozje i szarłat u ludzi reagujących na konopie. Co więcej, 32 pacjentów wrażliwych na pomidor, reaguje w ten sam sposób na marihuanę. Być może zatem, w roślinach konopi są pewnego rodzaju związki, które występują także właśnie w pomidorach, ambrozji, czy szarłacie i powodujące reakcję alergiczną.

Nowe odkrycia przynoszą jednak dobre wieści – szczególnie dla pacjentów leczonych medyczną marihuaną. Ludzie uczuleni na konopie nie mają problemu z wyekstraktowanym THC lub innymi związkami medycznymi (CBD i inne kannaboinoidy) zawartymi w marihuanie.

Oceń treść:

Average: 8 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • 25C-NBOMe
  • Pierwszy raz

Na początku dodam, że jest to mój pierwszy trip, który tutaj umieszczam oraz, że w niektórych momentach mam tzw. flashe, jednak postaram się opisać wszystko, jak najdokładniej mi się uda.

Jest piątek, umówiłem się z K. że tym razem on pilnuje mnie, gdyż nie wiadomo jaką formę tripa przyjmę. Przyjmuję kartonik bliżej znany mi jako 25C-Nbome na dziąsło, jest godzina ok. 16:40. Po upływie 20-25 minut czuję jak powoli zaczyna mi się pojawiać uśmiech na twarzy oraz przechodzą mnie prądy ciepła.

  • Inne
  • Inne
  • Katastrofa
  • Mieszanki "ziołowe"

Słoneczny dzień, koniec lipca, boisko koło szkoły ok. 10 osób. Palących czworo.

  Cząstka boga to inaczej jeden z wielu rodzajów dopalaczy, popularny i taniy w miejscu w którym mieszkam.

  • 2C-P
  • Tripraport

Urodziny kumpla, jego dom a potem plenerek. Nastawienie jak najbardziej pozytywne.

Set & Setting - urodziny kumpla, jego dom a potem plenerek. Nastawienie jak najbardziej pozytywne.

Dawkowanie - ~12,5mg na twarz, roztwór alkoholowy.

Wiek i doświadczenie - niespełna 21 lat. Doświadczenie: alkohol, nikotyna, ketamina, metkatynon, dxm, mj, mieszanki "ziołowe", fentanyl, troszkę salvi, troszkę fety, 2c-e, 4-aco-dmt, eter, kodeina, gałka muszkatołowa bez skutku i LSA bez skutku.

  • Marihuana

Otoz wszystko to co mam zamiar opisac, wydarzylo sie mniej wiecej 1,5 roku temu, we wczesna wiosne... jezeli mnie pamiec nie myli, byl to zapewne marzec lub kwiecien. Mielismy z jakiejs okazji (nie pamietam juz niestety dlaczego) kilka dni wolnych od budy, i zeby bylo smiesznie, na te kilka dni, moii starzy wybyli z domu na jakas wycieczke za granice... Szkoly nie bylo, chata wolna... czegoz jeszcze do szczescia potrzeba ??? Stwierdzilismy z moim najlepszym kumplem (psedonim Rochu), iz mozna by ten wolny czas wykorzystac i pokrecic sie troche na czyms naturalnym, a najlepiej na skunie.

randomness