Czy można być uczulonym na marihuanę?

Marihuana to kwiatostany konopi indyjskich. Wiele osób cierpi z powodu silnej alergii na pyłki kwiatowe, czy marihuana także uczula? Czy to właśnie pyłki odpowiedzialne są za potencjalne reakcje alergiczne?

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

medycznamarihuana.com
Izabela Kaczmarska

Odsłony

406

Marihuana to kwiatostany konopi indyjskich. Wiele osób cierpi z powodu silnej alergii na pyłki kwiatowe, czy marihuana także uczula? Czy to właśnie pyłki odpowiedzialne są za potencjalne reakcje alergiczne?

W 1971 roku, kobieta w średnim wieku zdecydowała się zapalić marihuanę po raz pierwszy, tylko po to, aby sprawdzić czy jest na nią uczulona. Jej lekarze zaskoczeni łagodną reakcją anafilaktyczną, opublikowali jej przypadek w pierwszym raporcie na temat tego zjawiska.

To mało prawdopodobne, żeby ta kobieta była pierwszą i jedyną osobą w historii uczuloną na konopie. Ostatnie analizy pokazują, że coraz więcej ludzi na świecie poprzez badania wykrywa u siebie alergie. Niektórzy pracownicy przemysłu konopnego również zgłaszają objawy uczulenia takie jak przekrwienie błony śluzowej nosa, kichanie lub zaczerwienione oczy. Do tej pory niewiele wiadomo na temat tego co powoduje taki efekt.

Zespół naukowców z Kanady i Stanów Zjednoczonych próbował ustalić przyczynę tych reakcji alergicznych. Ich odkrycie, które opublikowano w „Annals of Allergy, Asthma & Immunology” nie wskazuje składników konopi samej w sobie jako przyczyny.

Pacjenci wydawali się reagować na szeroki zakres białek zawartych nie tylko w marihuanie, ale również w innych roślinach. Są to m.in. białka zidentyfikowane – głównie enzymy – zawierają one RUBISCO (najbardziej obfite białko występujące w naturze), białka wiążące (odpowiedzialne za alergie na pyłki leszczyny) oraz niektóre części syntazy ATP (odpowiedzialne za alergie na pszenice i grzyby).

Choć badani nie byli poddani testom alergicznym na inne rośliny, wcześniejsze analizy wykazały uczulenie na ambrozje i szarłat u ludzi reagujących na konopie. Co więcej, 32 pacjentów wrażliwych na pomidor, reaguje w ten sam sposób na marihuanę. Być może zatem, w roślinach konopi są pewnego rodzaju związki, które występują także właśnie w pomidorach, ambrozji, czy szarłacie i powodujące reakcję alergiczną.

Nowe odkrycia przynoszą jednak dobre wieści – szczególnie dla pacjentów leczonych medyczną marihuaną. Ludzie uczuleni na konopie nie mają problemu z wyekstraktowanym THC lub innymi związkami medycznymi (CBD i inne kannaboinoidy) zawartymi w marihuanie.

Oceń treść:

Average: 8.3 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Ekscytacja przed nowym doświadczeniem. Dobry nastrój. Trip w domu kolegi.

Całe zajście miało miejsce ponad dwa lata temu. Opisuję je teraz bo tak miło powspominać :D

  • Heroina
  • Pierwszy raz

Toaleta w przychodni rehabilitacyjnej.

Jeśli chodzi o opioidy, jest to mój ulubiony typ środków odurzających. Doświadczenie moje bogate jest w kodeinę, tramadol, oksykodon oraz heroinę. Ową substancje zdobyłem w iście wyrafinowany sposób. Zamówiłem. Gdy odbierałem paczkę, pół grama brązowych oczek patrzyły na mnie z woreczka strunowego. Zleciały się gołębie. Omen? Co zwiastował? Heroinę zażyłem donosowo w ilości około 150mg. Wziąłem z domu dwie karteczki. Jedna zwinąłem w rulon drugą zgiąłem w pół. Grudkę i trochę proszku wysypałem na miejsce zgięcia drugiej karteczki.

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Mieszkanie, pokój. Oczekiwania pozytywne, ze względu na wcześniejsze kontakty z tym psychodelikiem. Nastrój neutralny.

Ok. 23 zarzuciłem pół blottera 220ug. Obawiałem się, że pełny może mnie za bardzo pozamiatać, a wcześniej brałem też tylko 110. Byłem sam w mieszkaniu. Na pierwsze efekty czekałem do około 24. Ogólna zmiana nastroju na bardziej pozytywny, chęć rozmowy. 

  • 2C-E

Wiek: 18

Waga: 56

Doświadczenie: Nikotyna, Kofeina, Alkohol, 5-HTP, Marihuana, GBL, Piracetam, 4-Aco-DMT, Kocimiętka,

N2O, Alprazolam, Tujon, Pseudoefedryna, Belergot, L'Opium, Haszysz, DXM, Bk-MDMA, JWH-210

Set & setting: Jesienna, chłodna sobota. Z drzew spadają liście, gdzieniegdzie widać już gołe gałęzie. Słońce świeci bardzo jasno ale mnie nie ogrzewa.

Mam bardzo dobry nastrój, spotęgowany mała dawką alkoholu wypitego przed południem.

randomness