Czechy wzywają do dekryminalizacji marihuany rekreacyjnej w Uni Europejski

Podczas spotkania europejskich koordynatorów ds. walki z narkotykami, reprezentujący Republikę Czeską Jindřich Vobořil wezwał wszystkie kraje wspólnoty do uregulowania unijnych przepisów dotyczących rynku marihuany rekreacyjnej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

420polska.pl
Terpchevsky
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

65

Podczas spotkania europejskich koordynatorów ds. walki z narkotykami, reprezentujący Republikę Czeską Jindřich Vobořil wezwał wszystkie kraje wspólnoty do uregulowania unijnych przepisów dotyczących rynku marihuany rekreacyjnej.

Jak donosi serwis euractiv, w ramach czeskiej prezydencji w Unii Europejskiej zorganizowane zostało spotkanie europejskich koordynatorów ds. walki z narkotykami. W trakcie tego spotkania Jindřich Vobořil stanowczo zaznaczył, że niezbędna jest dekryminalizacja oraz wprowadzenia odpowiednich regulacji marihuany we wszystkich krajach członkowskich.

Vobořil argumentował swoje stanowisko faktem, że polityka oparta na karaniu za korzystanie z marihuany okazała się w Europie porażką. Jego zdaniem potrzebny jest zupełnie nowy model konopnej polityki.

– Mamy nadzieję, że będzie to skoordynowany wysiłek (w celu uregulowania rynku konopi indyjskich). Nie sposób nie rozmawiać o tym w skali całej UE. Zakaz nie okazał się wystarczająco skuteczny, musimy szukać innych modeli kontroli. Kontrolowany rynek może być jedynym możliwym rozwiązaniem – powiedział Vobořil.

Czeski koordynator ma doświadczenie w tym zakresie, bo sam przygotowuje już projekt ustawy o regulowanym rynku marihuany w Czechach. Zamierza złożyć go do końca tego roku. Zwraca on również uwagę na fakt, że kraje takie jak Niemcy, Luksemburg czy Holandia również planują w najbliższym czasie wprowadzenie znacznych zmian dotyczących konopnej polityki.

Jindřich Vobořil nie jest sam

W spotkaniu zorganizowanym w Pradze wzięli udział czołowi europejscy eksperci od polityki narkotykowej. Jednym z nich jest Michel Kazatchkina z Globalnej Komisji ds. Polityki Narkotykowej, który stwierdził, że Unia Europejska powinna usunąć marihuanę z listy zakazanych substancji.

– Próbujemy to zrobić od ponad dekady. Jest wiele komplikacji prawnych, ale wierzę, że nastąpi zmiana zrozumienia w Europie i na świecie, i powstanie regulowany rynek marihuany. – wyjaśnia Kazatchkine w rozmowie dla Czeskiej Agencji Informacyjnej.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-D
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Pozytywne nastawienie, spokój, branie w domu, trip w lesie.

 

  • LSD-25
  • Tripraport

Przeklinam matkę moją, Słońce

Myślę, że spora większość z nas odbyła chociaż jeden trip, który można określić jako 'Skrajnie Nieodpowiedzialny'. Zapraszam więc do zapoznania się z moim.

Siedziałem u mojego dobrego kolegi, choć w tamtych czasach właściwie przyjaciela. Jego mały domek otoczony polami i lasami był naszą bazą matką w okresie największej degeneracji. Wpadliśmy tam raz na jakiś czas, między spaniem na pustostanach i graniem małych koncertów żeby zażyć kąpieli albo zjeść coś bardziej tresciwego niż kolejna piguła albo frytki.

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Acodin zażywałem w życiu kilkanaście razy i nigdy nie przekroczyłem ilości 35 tabletek (1 opakowanie = 30 tabletek). Nigdy nie zjadałem także mniej niż 25 tabletek. Za każdym razem bania wchodziła w bardzo różnych odstępach czasu, od 40 minut do nawet 3 godzin. Także ich moc bywała różna, pomimo identycznej ilości zjadanych tabletek. Do dziś nie wiem od czego to zależy. Kilka pierwszych razów spędziłem na badaniu efektów podczas życiowych czynności. Śmiesznie się po tym chodziło, inaczej się mówiło, a wszystko było zadziwiające albo dziwne, odrealnione.

  • 2C-I

Od 9 rano wyglądałem listonosza, a od 10.30 juz nawet siedziałem na krzesełku przed domem. Siedziałem tam i siedziałem i juz miałem iść i nagle przyjeżdża koleś, myślałem ze do warsztatu bo taki zwykły koleś, ale miał Notes. I szukał mnie. no i to była do mnie przesyłka :).


randomness