Czechy wzywają do dekryminalizacji marihuany rekreacyjnej w Uni Europejski

Podczas spotkania europejskich koordynatorów ds. walki z narkotykami, reprezentujący Republikę Czeską Jindřich Vobořil wezwał wszystkie kraje wspólnoty do uregulowania unijnych przepisów dotyczących rynku marihuany rekreacyjnej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

420polska.pl
Terpchevsky
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

57

Podczas spotkania europejskich koordynatorów ds. walki z narkotykami, reprezentujący Republikę Czeską Jindřich Vobořil wezwał wszystkie kraje wspólnoty do uregulowania unijnych przepisów dotyczących rynku marihuany rekreacyjnej.

Jak donosi serwis euractiv, w ramach czeskiej prezydencji w Unii Europejskiej zorganizowane zostało spotkanie europejskich koordynatorów ds. walki z narkotykami. W trakcie tego spotkania Jindřich Vobořil stanowczo zaznaczył, że niezbędna jest dekryminalizacja oraz wprowadzenia odpowiednich regulacji marihuany we wszystkich krajach członkowskich.

Vobořil argumentował swoje stanowisko faktem, że polityka oparta na karaniu za korzystanie z marihuany okazała się w Europie porażką. Jego zdaniem potrzebny jest zupełnie nowy model konopnej polityki.

– Mamy nadzieję, że będzie to skoordynowany wysiłek (w celu uregulowania rynku konopi indyjskich). Nie sposób nie rozmawiać o tym w skali całej UE. Zakaz nie okazał się wystarczająco skuteczny, musimy szukać innych modeli kontroli. Kontrolowany rynek może być jedynym możliwym rozwiązaniem – powiedział Vobořil.

Czeski koordynator ma doświadczenie w tym zakresie, bo sam przygotowuje już projekt ustawy o regulowanym rynku marihuany w Czechach. Zamierza złożyć go do końca tego roku. Zwraca on również uwagę na fakt, że kraje takie jak Niemcy, Luksemburg czy Holandia również planują w najbliższym czasie wprowadzenie znacznych zmian dotyczących konopnej polityki.

Jindřich Vobořil nie jest sam

W spotkaniu zorganizowanym w Pradze wzięli udział czołowi europejscy eksperci od polityki narkotykowej. Jednym z nich jest Michel Kazatchkina z Globalnej Komisji ds. Polityki Narkotykowej, który stwierdził, że Unia Europejska powinna usunąć marihuanę z listy zakazanych substancji.

– Próbujemy to zrobić od ponad dekady. Jest wiele komplikacji prawnych, ale wierzę, że nastąpi zmiana zrozumienia w Europie i na świecie, i powstanie regulowany rynek marihuany. – wyjaśnia Kazatchkine w rozmowie dla Czeskiej Agencji Informacyjnej.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana
  • Miks
  • Ruta stepowa

Szeroka plaża nad jeziorem w dość wietrzny, raczej pochmurny i niezbyt ciepły wrześniowy dzień (ok. 17-18st. ), las (przelotowo) oraz rozległy obszar łąkowy, otoczony z 3 stron lasem, bez widoku na ślady cywilizacji. Nastawienie: wyluzowane podejście do nadchodzącego tripa.

To, co opisze w trip raporcie, to nie są jakieś szczególnie odkrywcze spostrzeżenia, ale inaczej jest to wiedzieć normalnie a inaczej czuć. Jest różnica pomiędzy świadomością  smaku czekolady, zimnego piwa lub ostrej papryki a jedzeniem ich, jest różnica pomiędzy znajomością tego, jak grzeje wschodzące słońce po chłodnej nocy, a odczuwaniem tego. Jeszcze większa jest różnica pomiędzy znajomością tego, jak to jest być zakochanym, a odczuwaniem tego.

  • LSD-25

substancja: LSD-25 pod postacią małej szarej tekturki z truskawką.

  • Marihuana


Razem z kumplem chodzimy po ciemnym

osiedlu szukając ławki żeby spokojnie usiąść i zapalić zielone

gówno. Wybór padł na plac zabaw otoczony metalowym ogrodzeniem

(zabezpieczenie przed psami).


  • 2C-P
  • Pierwszy raz

S&S: nastawienie pozytywne, aczkolwiek strach przed nieznanym, „z tyłu głowy” myśl, że mnie wystrzeli i nie ogarnę fazy. Miejscówa, ciepła, bezprzypałowa klatka schodowa, później miasto i moje mieszkanie.

 

Spodziewaj się niespodziewanego. Tak chyba najlepiej mogę określić słowami to co mnie spotkało, w konfrontacji z tym, czego oczekiwałam. Raport spisuję żeby ten, jak teraz mi się wydaje, sen nie umknął mi jak wszystkie inne.