“Czarny Stasiu” z gangu Krakowiaka i kibole Psycho Fans odpowiedzą za produkcję amfetaminy

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach skierował do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko Stanisławowi J. ps. „Czarny Stasiu” i 7 osobom wchodzącym w skład zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej ze środowiskiem pseudokibiców „Psychofans”. Postępowanie prowadziło Centralne Biuro Śledcze Policji.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

kryminalnapolska.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

124

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach skierował do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko Stanisławowi J. ps. „Czarny Stasiu” i 7 osobom wchodzącym w skład zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej ze środowiskiem pseudokibiców „Psychofans”. Postępowanie prowadziło Centralne Biuro Śledcze Policji.

Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach oskarżył Stanisława J. ps. „Czarny Stasiu” i o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym kwalifikowane z art. 258 par. 2 kk oraz produkcję i udział w obrocie znaczną ilością narkotyków w postaci amfetaminy kwalifikowane z art. 53 ust. 2 oraz 56 ust. 1 i 3 ustaw o przeciwdziałaniu narkomanii.

Pozostałe osoby są oskarżenie m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowany z art. 258 par. 1 kk oraz produkcję i udział w obrocie znaczą ilości narkotyków w postaci amfetaminy kwalifikowane z art. 56 ust. 1 i 3 ustaw o przeciwdziałaniu narkomanii.

Czyny zarzucane oskarżonym zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Grupa dysponowała bronią palną

W toku śledztw prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach ustalił, że Stanisław J. wraz z innymi osobami tworzył zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przetwarzaniem płynnej formy amfetaminy na jej sypką postać.

Członkowie struktury przestępczej dysponowali bronią palną, która służyła im do ochrony przez innymi grupami przestępczymi prowadzącymi konkurencyjną działalność. Łącznie grupa przestępcza wyprodukowała co najmniej 27 kg substancji psychotropowej w postaci amfetaminy oraz brała udział w obrocie 48 kg amfetaminy oraz 2,5 kg marihuany.

Produkowali amfetaminę

Istotą działalności oskarżonych było pozyskiwanie płynnej postaci zasadowej amfetaminy, a następnie przy pomocy dalszych reakcji chemicznych przetwarzanie jej na sypką postać. Dodatkowo w celu zwiększenia masy wyprodukowanych środków czysta forma amfetaminy była mieszana z sypką postacią kofeiny, co pozwalało sprawcom znacząco zwiększać swoje zyski. W toku postępowania zabezpieczono około 3,45 kg amfetaminy oraz marihuanę.

W ramach grupy przestępczej funkcjonowały osoby odpowiedzialne za pozyskiwanie półproduktów, osoby zajmujące się produkcją amfetaminy oraz osoby zajmujące się jedynie jej dystrybucją.

„Czarny Stasiu” należał do grupy „Krakowiaka”

Trzon grupy tworzyły osoby z kryminalną przeszłością, które nigdy nie współpracowały z organami ścigania. Stanisław J. był uprzednio skazany na długoletnią karę pozbawienia wolności w związku z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej kierowanej przez Janusza T. ps. „Krakowiak”.

Oskarżony zakończył odbywanie długoletniej kary pozbawienia wolności w maju 2016 roku, po czym natychmiast po opuszczeniu zakładu karnego przystąpił do grupy przestępczej objętej aktem oskarżenia. W związku z uprzednio popełnionymi przestępstwami przebywał w zakładach karnych, jedynie z krótkimi przerwami od września 1991 roku do maja 2016 roku. Pierwsze prawomocne wyroki skazujące Stanisława J. zapadły na początku lat 80-tych XX wieku.

Środki zapobiegawcze

Wobec 5 osób oskarżonych, w tym Stanisława J. stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec dwóch kolejnych stosowny jest dozór Policji.

Ujawnienie przestępstw objętych aktem oskarżenia było możliwe dzięki zeznaniom złożonym przez świadka koronnego, dopuszczonego przez Sąd Okręgowy w Katowicach na wniosek prokuratora Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach

Śledztwo dotyczy grupy „Psychofans”

Śledztwo prowadzone przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej ze środowiskiem pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich „Psychofans”.

Grupa działała w okresie od października 2014 roku do grudnia 2017 roku, na terenie województwa śląskiego, małopolskiego i innych, a w szczególności miast takich jak Chorzów, Katowice, Kraków.

Celem grupy było popełnianie przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, pobić, bójek z pseudokibicami innych klubów piłkarskich, przestępstw przeciwko mieniu a to m.in. rozbojów, oszustw, przestępstw przeciwko wolności i wiarygodności dokumentów, przeciwko porządkowi publicznemu a to mi.in. uprowadzeń dla okupu, oraz przestępstw polegających na obrocie substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi.

Aktualnie postępowanie prowadzone jest łącznie przeciwko 51 podejrzanym.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • LSD-25
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Pozytywne nastawienie do nowej substancji, wycieczka do lasów z dwoma kumplami - jednym dobrze obeznanym - B i jednym nowicjuszem próbującym po raz pierwszy tak jak ja - W. Większość podróży w otoczeniu natury, wiosna, maj, przez cały czas lekko padał deszcz. Spontaniczna, niezaplanowana podróż.

Należałoby zacząć opis od tego, że raport pisany jest po upływie około 2,5 roku od podróży. Niestety część rzeczy już zapomniałem a same odczucia też nie są "na świeżo", ale zdecydowałem się na spisanie tego co mi wciąż pamiętam zanim wszystko wywietrzeje mi z głowy. Zdaję sobie sprawę, że TR jest trochę przydługawy, ale początkowo pisałem go raczej dla siebie i osób uczestniczących w tripie po prostu na pamiątkę. Opisywaną podróż uważam za swoje pierwsze psychodeliczne doświadczenie z prawdziwego zdarzenia.

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Wieczór, ostatni dzień roku, brak dzieci, czysty umysł. Mieszkanie i ulice śródmieścia Warszawy.

 

Mamy taki zwyczaj: fotografujemy swoje stopy na tle różnych miejsc, które odwiedzamy w podróży. Oto więc dziś podróżujemy bez ruszania się z miejsca, na naszej kanapie. Robimy zdjęcia rozczapierzonych palców naszych stóp, na tle ogniska buzującego wesoło na środku naszego pięknego salonu. Mlaśnięcie migawki, rzut oka na wyświetlacz i rechot. Wiecie, na kwasie każda głupota potrafi rozśmieszyć, pomimo że te paluchy na tle gorących jęzorów wyglądają, jakbyśmy cykali pamiątkę z piekła…

* * *

  • LSD-25

Nikomu nie życzyłbym tego co przeżyłem niedawno na kwasie.

Zaczeło się zwyczajnie. Jeden z moich kumpli miał urodziny więc

postanowiliśmy się zkwasić. Dla niego to był pierwszy raz, a ja już miałem

kilka tripów za sobą. Poszliśmy w pięciu. Kupiliśmy sobie trzy `Baby na

rowerze` (dla mnie najlepszy kwas).


Już od początku dzień wydawał się jakiś pechowy. Kiedy dzieliliśmy kwasa

siedząc na ławeczce koło stadionu podeszło do na dwuch łysych z szlikam

  • Tramadol

Witam! Jako, że dawno nic nie wrzucałem [na n/g naturalnie, nie w naturze ;)~ ] uznałem, że najwyższa pora się poprawić i wrócić do wspomnień. Na pierwszy ogień idzie więc tramal.

DAWKA: 7 x 50mg [kapsułki, odstępy 5min pomiędzy każdą sztuką]