CBŚ przechwyciło 17 kg narkotyków

- Ok. 17 kilogramów narkotyków, głównie marihuany,przechwycili w Krakowie śląscy policjanci Centralnego Biura Śledczego - poinformował w piątek nadkomisarz Piotr Bieniak z zespołu prasowego śląskiej policji.

Koka

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza Kraków

Odsłony

2073

- Ok. 17 kilogramów narkotyków, głównie marihuany,przechwycili w Krakowie śląscy policjanci Centralnego Biura Śledczego - poinformował w piątek nadkomisarz Piotr Bieniak z zespołu prasowego śląskiej policji. Podczas akcji zatrzymano dwóch mężczyzn.

W ramach jednego z narkotykowych śledztw prowadzonych przez CBŚ w Katowicach, policjanci dowiedzieli się o magazynie narkotyków zlokalizowanym w Krakowie. Przygotowaną w ostatnich dniach akcję zorganizowali, tak by jednocześnie zatrzymać osoby podejrzewane o obrót przechowywanym tam towarem.

Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli 14 kg marihuany zapakowanej w duże foliowe worki, prawie pół kg amfetaminy i 293 gramy haszyszu. W czasie akcji zatrzymali dwóch mężczyzn. Podczas przeszukania samochodu jednego z nich odnaleźli jeszcze dwa kg marihuany.

Czarnorynkowa szacunkowa wartość zabezpieczonych w Krakowie nielegalnych środków odurzających to ponad 600 tys. zł. Ze zgromadzonych tam hurtowych ilości towaru - na razie niewiadomego pochodzenia - można było przygotować kilkadziesiąt tysięcy działek dilerskich.

Śledczy przypuszczają, że przechwycone narkotyki mogły trafić w dalszej dystrybucji do młodzieży szkolnej i studentów. Dalsze śledztwo będzie zmierzać m.in. ku wykryciu pochodzenia środków odurzających oraz prawdopodobnych powiązań handlarzy z innymi przestępcami.

CBŚ, ze względu na dobro postępowania, nie udziela szerszych informacji na temat zatrzymanych. Wiadomo, że odpowiedzą za handel znacznymi ilościami narkotyków, za co może im grozić do 10 lat więzienia, a także wysokie grzywny i przepadek mienia. Sąd aresztował już obu mężczyzn na trzy miesiące.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
<p>"Śledczy przypuszczają, że przechwycone narkotyki mogły trafić w dalszej dystrybucji do młodzieży szkolnej i studentów."</p> <p>ciekawe jak na to wpadli..</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>No bo to przecież było na własny użytek, ale przypuszczają, że może jednak na handel...</p>
AQQ (niezweryfikowany)
<p>Nie wiedziałem że do 14kg potrzebny jest magazyn! Nie wiedziałem też że policjanci zatrudnili wróżkę która zobaczyła w kuli kto będzie to palił. Ale wybiórcza jak zwykle bogata w edukacyjne treści które potrafią zaskoczyć.</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>tych worków z gandą i jeśli zdjęcia autentyczne były, to taki jedym bym chciał:) a tak te ćwoki w błekicie będą mogli się dobrze zbakać i jeszcze coś pogonią a nas za to samo chcą zamykać i gdzie tu sprawiedliwość?!?</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

To było jakoś w czerwcu. Toruń. Kolejne piwo z sokiem malinowym, w gorącym, południowym słońcu, rozkosznie zniekształcało myśli i obrazy. Powoli zbliżaliśmy się do dość obszernego lasu pod Toruniem, z zamiarem zebrania w nim jagód. Wzięliśmy nawet ze sobą gliniane miseczki kocura, ale i tak jedliśmy na poczekaniu. Przeszliśmy kawałek tego lasu, Mruku, Kocur, Słoniu, Dominik, no i ja. Dominik, naturalnie nawet tutaj przytaszczył ten swój idiotyczny aparat. Miał taki zwyczaj podrywania dziewczyn i doprawdy ujmuje mnie jego wiara w to, że tu także może się przytrafić okazja.

  • DOC

Pozytywnie, wakacyjnie, morskie

 

Wstaje nowy dzień. Już drugi na polskim wybrzeżu. Godzina około 5 rano, świta, choć wciąż szarawo. Z kolegą M ogarniamy się, pakujemy plecaki, pijemy zieloną herbatkę, zarzucamy DOC’a i opuszczamy nasze lokum. Cichy poranek w hucznej turystycznej mieścinie.

W drodze przypominam sobie, że zapomniałem wziąć zegarek, który i tak nie działał.

  • Bad trip
  • Kannabinoidy

Set bardzo złe, nieprzespana noc po 5-DBFPV, Settings bardzo fajne, osiemnastka koleżanki, 20 osób, sporo przyjaciół

Długo zastanawiałem się, czy napisać ten TR. W ogóle czy jakiś napisać, ten jest moim pierwszym. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, piszę go ku przestrodze! Substancje psychoaktywne to potężne narzędzia i takiego traktowania wymagają, w przeciwnym razie...

 

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

W sumie brak oczekiwań, humor bardzo dobry, spokój we własnym pokoju, noc

Dzisiejszy trip-raport będzie dość długi, tak jak i długie jest pasmo potencjału mózgu ludzkiego i spektrum możliwości tego, co można doświadczyć. Za każdym razem mówię sobie "Chcę więcej" i za każdym razem zaskakuje mnie substancja, którą biorę. Czasem pozytywnie, czasem negatywnie. I mam tak, że zawsze się dziwię, ileż jeszcze zaskoczenia na mnie czeka. Ale zawsze po tripie znowu pojawia się chęć na "więcej". Tym razem jednak tak mnie poskładało, że w pewnym momencie obiektywnie stwierdziłem "Za dużo bodźców. Za dużo wszystkiego. Chcę mniej!".