REKLAMA
CBŚ przechwyciło 17 kg narkotyków

- Ok. 17 kilogramów narkotyków, głównie marihuany,przechwycili w Krakowie śląscy policjanci Centralnego Biura Śledczego - poinformował w piątek nadkomisarz Piotr Bieniak z zespołu prasowego śląskiej policji.

Koka

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza Kraków

Odsłony

2073

- Ok. 17 kilogramów narkotyków, głównie marihuany,przechwycili w Krakowie śląscy policjanci Centralnego Biura Śledczego - poinformował w piątek nadkomisarz Piotr Bieniak z zespołu prasowego śląskiej policji. Podczas akcji zatrzymano dwóch mężczyzn.

W ramach jednego z narkotykowych śledztw prowadzonych przez CBŚ w Katowicach, policjanci dowiedzieli się o magazynie narkotyków zlokalizowanym w Krakowie. Przygotowaną w ostatnich dniach akcję zorganizowali, tak by jednocześnie zatrzymać osoby podejrzewane o obrót przechowywanym tam towarem.

Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli 14 kg marihuany zapakowanej w duże foliowe worki, prawie pół kg amfetaminy i 293 gramy haszyszu. W czasie akcji zatrzymali dwóch mężczyzn. Podczas przeszukania samochodu jednego z nich odnaleźli jeszcze dwa kg marihuany.

Czarnorynkowa szacunkowa wartość zabezpieczonych w Krakowie nielegalnych środków odurzających to ponad 600 tys. zł. Ze zgromadzonych tam hurtowych ilości towaru - na razie niewiadomego pochodzenia - można było przygotować kilkadziesiąt tysięcy działek dilerskich.

Śledczy przypuszczają, że przechwycone narkotyki mogły trafić w dalszej dystrybucji do młodzieży szkolnej i studentów. Dalsze śledztwo będzie zmierzać m.in. ku wykryciu pochodzenia środków odurzających oraz prawdopodobnych powiązań handlarzy z innymi przestępcami.

CBŚ, ze względu na dobro postępowania, nie udziela szerszych informacji na temat zatrzymanych. Wiadomo, że odpowiedzą za handel znacznymi ilościami narkotyków, za co może im grozić do 10 lat więzienia, a także wysokie grzywny i przepadek mienia. Sąd aresztował już obu mężczyzn na trzy miesiące.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
<p>"Śledczy przypuszczają, że przechwycone narkotyki mogły trafić w dalszej dystrybucji do młodzieży szkolnej i studentów."</p> <p>ciekawe jak na to wpadli..</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>No bo to przecież było na własny użytek, ale przypuszczają, że może jednak na handel...</p>
AQQ (niezweryfikowany)
<p>Nie wiedziałem że do 14kg potrzebny jest magazyn! Nie wiedziałem też że policjanci zatrudnili wróżkę która zobaczyła w kuli kto będzie to palił. Ale wybiórcza jak zwykle bogata w edukacyjne treści które potrafią zaskoczyć.</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>tych worków z gandą i jeśli zdjęcia autentyczne były, to taki jedym bym chciał:) a tak te ćwoki w błekicie będą mogli się dobrze zbakać i jeszcze coś pogonią a nas za to samo chcą zamykać i gdzie tu sprawiedliwość?!?</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • Gałka muszkatołowa

Doświadczenie:

Natura- Galka Muszkatołowa (wielokrotnie), MJ (regularnie), haszysz

Chemia-Amfetamina, pixy, Kodeina, Tramadol, Dopalacze (Tajfun, Smoke, Ja Rush, Konkret i wieeele innych)

Wiek: 18 lat (70kg)

Ilość: 30g świeżej mielonej gałki firmy kamis

Oczekiwania: Nadzieja na mistyczne doznanie

Obsada:

Murzyn

Mariusz

Emilia

Kolega 1

Kolega 2

I wiele innych nieznaczących osób (zbieżność imion/pseudonimów przypadkowa)

Treść:

  • Marihuana

Cześć wszystkim. Chciałbym podzielić się z wami moim wczorajszym przeżyciem

po MJ.

Ale od początku.

Nazwa substancji: marihuana

Poziom doświadczenia: około trzech lat, paliłem już setki :) razy, często

(najdłużej przez miesiąc codziennie), standardowo 1 do 4 razy w tygodniu

Stan umysłu: luzik, nic nie zapowiadało tego co miało

nastąpić

  • Bad trip
  • Marihuana

Impreza na dworzu chłodną nocą na głębokiej wsi. Przypadkowe zażycie.

Bralem udział w imprezie na "działce" kolegi na głębokiej wsi. Kilku w miarę bliskich znajomych. Jako że to był już drugi dzień imprezy postanowiłem powstrzymać się od konsumpcji alkoholu. Nieco później na przyjęciu pojawili się znajomi gospodarza (moi tylko z widzenia) którzy byli dużo bardziej doświadczeni w konsumpcji środków psychoaktywnych (wręcz solidnie uzaleznieni). Już od dłuższego czasu chciałem ponownie spróbować marihuany, mając z nią dobre doświadczenia, więc bez oporów przystałem na ich propozycję zrobienia wiadra.

  • MDMA (Ecstasy)


[spisane przez Stanisława Lema w 1970 roku]randomness