Australia ujawnia potencjalny plan legalizacji marihuany

Nowy raport ujawnił plany Australii dotyczące legalizacji marihuany w ciągu kilku najbliższych lat.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

15

Nowy raport ujawnił plany Australii dotyczące legalizacji marihuany w ciągu kilku najbliższych lat.

Australijskie Parlamentarne Biuro Budżetowe (PBO) opublikowało niedawno propozycję zbadania dwóch opcji podejścia do legalizacji konopi indyjskich. Na prośbę senatora Davida Shoebridge’a z Australijskiej Partii Zielonych zlecono zbadanie, jak mogłaby wyglądać legalizacja marihuany w Australii.

Pierwszy wariant legalizacji

Zgodnie z raportem PBO, pierwsza opcja zakłada utworzenie Narodowej Agencji Konopi (CANA), która działałaby jako jedyny hurtownik między producentami a detalistami. Ustalałaby ceny hurtowe konopi indyjskich i wydawała licencje potencjalnym właścicielom firm konopnych. Zgodnie z raportem, byłoby idealnie, gdyby agencja była całkowicie finansowana z opłat wymaganych do ubiegania się o licencje na produkcję i sprzedaż detaliczną.

Ta opcja zalegalizowałaby konopie indyjskie dla każdego, kto ukończył 18 lat, bez ograniczeń co do ilości, którą dana osoba może kupić. Takie podejście spowodowałoby wprowadzenie podobnych kar, co za sprzedaż alkoholu osobom nieletnim.

Rekreacyjna marihuana byłaby dostępna dla turystów, a mieszkańcy mogliby uprawiać do sześciu roślin. Sprzedaż marihuany dla dorosłych wygenerowałaby nowe wpływy w postaci „podatku od towarów i usług (GST), a także akcyzę w wysokości 25% od sprzedaży”.

Drugi wariant legalizacji konopi w Australii

Wariant drugi zawiera wszystkie zapisy z wariantu pierwszego, z wyjątkiem ostatniej rekomendacji. W tym wariancie podatek akcyzowy wynosiłby 15%, a nie 25%.

W raporcie wyjaśniono, że takie podejście byłoby podobne do kanadyjskiego prawa dotyczącego konopi indyjskich. W Kanadzie mieszkańcy mogą uprawiać tylko do czterech roślin w domu, nie mogą palić marihuany w miejscach publicznych i są ograniczeni do posiadania 30 gramów w miejscach publicznych.

28 miliardów dolarów australijskich z podatku od sprzedaży

PBO przewiduje, że w ciągu pierwszej dekady legalizacji kraj ten mógłby zebrać do 28 miliardów dolarów australijskich z tytułu podatków od sprzedaży konopi indyjskich.

Według The New Zealand Herald, senator Shoebridge zasugerował, że wpływy z podatku od konopi indyjskich mogą pomóc w budowie ponad 88 000 mieszkań komunalnych w następnej dekadzie, co może dać dom ponad 250 000 osób.

„Ta kalkulacja kosztów z PBO pokazuje niesamowite możliwości, jakie stwarza legalna marihuana, aby nie tylko zmniejszyć szkody, ale także wygenerować dochody, które można zainwestować w zdrowie, edukację i mieszkalnictwo publiczne” – powiedział Shoebridge .

„Model Zielonych daje dorosłym prawo do uprawy do sześciu roślin w domu bez konieczności płacenia podatków. Ta kalkulacja uwzględnia to. Gwarantuje również możliwości komercyjne dla spółdzielni i lokalnych przedsiębiorców w zakresie uprawy i sprzedaży marihuany, w tym za pośrednictwem regulowanych klubów konopnych”.

Legalizacja marihuany ma sens

Wyjaśnił też, że legalizacja ma po prostu sens. „Legalna marihuana ma ogromny sens społeczny i ekonomiczny. Kiedy legalizujemy marihuanę, zabieramy miliardy przestępczości zorganizowanej, policji i wymiarowi sprawiedliwości w sprawach karnych, a następnie możemy je wydać na szkoły, mieszkania, szpitale i wsparcie społeczne” – powiedział Shoebridge .

Ponadto dodał, że legalizacja zmniejsza szkody wyrządzane przez wcześniejszy zakaz, a ogólnie sondaże wykazały, że większość Australijczyków regularnie popiera i konsumuje konopie indyjskie.

„Faktem jest, że prawie połowa dorosłych Australijczyków w takim czy innym czasie spożywała konopie indyjskie.” – powiedział Shoebridge.

„Gdy legalizujesz marihuanę, możesz odpowiednio regulować rynek, zapewniać spójne ostrzeżenia dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa oraz sprawić, by produkt był bezpieczniejszy. W tej chwili jedynymi „regulatorami bezpieczeństwa” na rynku konopi indyjskich są gangi motocyklowe i przestępczość zorganizowana, a to nie ma większego sensu.

Uprawa komercyjna mogłaby rozpocząć się w Australii już w lipcu 2023 r., jeśli przyjęte zostaną plany PBO. Wnioski o licencje produkcyjne i detaliczne mogłyby rozpocząć się już w 2023 lub 2024 roku. Oczekuje się, że jeśli plany PBO zostaną przyjęte, to rozpoczęcie sprzedaży odbyłoby się w 2024 lub 2025 roku.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Kofeina
  • Marihuana
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Pozytywny nastrój, jesienny wieczór, sam w swoim pokoju.

Słowem wstępu, poznawaniem działania różnorakich substancji psychoaktywnych, zainteresowałem się między 6 klasą, a pierwszą gimnazjum. Poznawaniem świata i podważaniem wszystkich jego reguł, według własnej woli, dużo wcześniej. Pierwszy dżosz wleciał koło 13 roku życia, pierwsze kaszlaki rok później, a 3 lata później, zainteresowałem się chodzeniem na praktytki z badań nad stymulantami w domach znajomych. I mimo, że wtedy wyglądało to jak najlepszy dla mnie okres, to była to zgubna droga. Nie powiem że na dno, bo w szerszej perspektywie kurewsko na szczyt (chociaż jeszcze do niego daleko).

  • Inne

Las, wczesna wiosna, niedzielne popołudnie, chęć spróbowania czegoś nowego, bardzo dobry nastrój, zero problemów na głowie.

Niedzielne popołudnie, powrót ze sklepiku z zakupionymi oto dwoma Gumi jagodami. Telefon do P godzina 16.00 spotkanie w Lesie. Wybrałem takie miejsce gdyż moja wiedza na temat działania dropsa była znikoma. Wiec taka jak było umówione punkt 16 w Lesie, siema ,siema. Miejsce do posiedzenia znalezione i od razu na sam początek zjedliśmy nasz cel, popijając resztka wody która wziąłem ze sobą. Atmosfera jak to przy spożyciu czegoś nowego, ogromne zniecierpliwienie, lekki strach przeplatający się z ogromnym podnieceniem.

  • Ketamina


Dawka: ~100mg Ketaminy HCl, Sposób zażycia: donosowo.