Amfetaminowy gang z Łodzi stanie przed sądem

Oskarżenie objęte jest klauzulą poufności

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP 2003-09-12

Odsłony

1737
Osiem osób oskarżyła łódzka prokuratura o produkcję, handel i przemyt amfetaminy. Narkotyk powstawał w profesjonalnej wytwórni w centrum Łodzi. Grupa zdążyła wytworzyć go ponad 18 kilogramów, z czego 12 kg przemyciła do Danii.

Akt oskarżenia w tej sprawie Prokuratura Apelacyjna w Łodzi skierowała w piątek do miejscowego Sądu Okręgowego - poinformowała PAP rzeczniczka PA Małgorzata Glapska-Dudkiewicz.

Według prokuratury, grupą kierował 54-letni łódzki przedsiębiorca Stefan B. Obok niego na ławie oskarżonych zasiądzie siedmiu mężczyzn w wieku od 29 do 48 lat, w tym dwaj "chemicy", którzy za kilka tysięcy dolarów dostarczyli "przepis" na produkcję amfetaminy, odczynniki oraz sprzęt laboratoryjny.

Oskarżonym zarzuca się, że w okresie od grudnia 2001 do września 2002 roku wytworzyli co najmniej 18,25 kg amfetaminy oraz usiłowali wytworzyć kolejnych 7 kg narkotyku.

Według ustaleń śledztwa, 5 kilogramów amfetaminy zostało rozprowadzonych na terenie kraju; 12 kilogramów grupa przemyciła przez Niemcy do Danii.

Uzasadnienie aktu oskarżenia objęte jest klauzulą poufności. Wszyscy oskarżeni przebywają w areszcie. Grozi im kara od 3 do 15 lat więzienia.

Wytwórnię amfetaminy, znajdującą się w wynajętym budynku w centrum Łodzi, policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali we wrześniu ubiegłego roku. Pomieszczenia były profesjonalnie przygotowane do produkcji narkotyku - podłączono wentylację, wykonano suszarnię, a do ważenia i porcjowania służył specjalnie wyposażony laboratoryjny stół. Cztery "linie produkcyjne" mogły produkować osiem kilogramów narkotyku na dobę.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

LaSziDo (niezweryfikowany)
przeciez ti byly "KROPLE DO NOSA w PROSZKU "
makijaz (niezweryfikowany)
nie to byla baza do kropel do nosa w proszku, trzeba bylo zrobic tylko wodzian i wielu ludzi na swiecie mialo by chwile spokoju z zatkanym nosem :) <br>_____________________________________ <br> <br>szczeze ??? - jebie mnie to :)
hieronim (niezweryfikowany)
to czemu tak malo zrobili jak mogli 4 kg na dobe?
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina
  • Marihuana
  • Miks

Spotkanie reprezentacji wrocławskiego hyperreala. Piętno nieprzespanych kilku nocy, brzuch wydający różne dziwne dźwięki podczas zasysania się pustego żołądka (przełknąć nic oprócz wody się nie da), ogólne cuda niewidy psychiczne i jeszcze większe piętno: jutro filmuję imprezę, muszę być w formie i przede wszystkim musze mieć spokojną rękę (15 tabletek magnezu dziennie powinno dać radę).

Trip report przeniesiony z forum hyperreal.info.

 

fragment relacji na żywo

  • Szałwia Wieszcza

łąka, spokojna miejscówka z dala od ludzi, dobre nastawienie, odpowiednia muza ;>

19.10.2008

Niedziela, jesienne, szare popołudnie. Jak co dzień, od pewnego czasu udaję się na popołudniowy spacer celem zajebania się gdzieś w plenerze, ot taka moja ziołolecznicza terapia. Dzisiaj urozmaiciłem menu i wziąłem ze sobą dość pokaźny worek suszu szałwii wieszczej. Snickers, coś do picia, zapalniczka, dobra muzyka na uszy i już mogę wyruszać w swój własny zielony świat. W drodze na wcześniej zaplanowaną miejscówkę spaliłem nabitkę mj, szło się miło i gładko mimo iż było kurewsko pod górę.