REKLAMA
Amfetaminowy gang z Łodzi stanie przed sądem

Oskarżenie objęte jest klauzulą poufności

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP 2003-09-12

Odsłony

1732
Osiem osób oskarżyła łódzka prokuratura o produkcję, handel i przemyt amfetaminy. Narkotyk powstawał w profesjonalnej wytwórni w centrum Łodzi. Grupa zdążyła wytworzyć go ponad 18 kilogramów, z czego 12 kg przemyciła do Danii.

Akt oskarżenia w tej sprawie Prokuratura Apelacyjna w Łodzi skierowała w piątek do miejscowego Sądu Okręgowego - poinformowała PAP rzeczniczka PA Małgorzata Glapska-Dudkiewicz.

Według prokuratury, grupą kierował 54-letni łódzki przedsiębiorca Stefan B. Obok niego na ławie oskarżonych zasiądzie siedmiu mężczyzn w wieku od 29 do 48 lat, w tym dwaj "chemicy", którzy za kilka tysięcy dolarów dostarczyli "przepis" na produkcję amfetaminy, odczynniki oraz sprzęt laboratoryjny.

Oskarżonym zarzuca się, że w okresie od grudnia 2001 do września 2002 roku wytworzyli co najmniej 18,25 kg amfetaminy oraz usiłowali wytworzyć kolejnych 7 kg narkotyku.

Według ustaleń śledztwa, 5 kilogramów amfetaminy zostało rozprowadzonych na terenie kraju; 12 kilogramów grupa przemyciła przez Niemcy do Danii.

Uzasadnienie aktu oskarżenia objęte jest klauzulą poufności. Wszyscy oskarżeni przebywają w areszcie. Grozi im kara od 3 do 15 lat więzienia.

Wytwórnię amfetaminy, znajdującą się w wynajętym budynku w centrum Łodzi, policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali we wrześniu ubiegłego roku. Pomieszczenia były profesjonalnie przygotowane do produkcji narkotyku - podłączono wentylację, wykonano suszarnię, a do ważenia i porcjowania służył specjalnie wyposażony laboratoryjny stół. Cztery "linie produkcyjne" mogły produkować osiem kilogramów narkotyku na dobę.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

LaSziDo (niezweryfikowany)
przeciez ti byly "KROPLE DO NOSA w PROSZKU "
makijaz (niezweryfikowany)
nie to byla baza do kropel do nosa w proszku, trzeba bylo zrobic tylko wodzian i wielu ludzi na swiecie mialo by chwile spokoju z zatkanym nosem :) <br>_____________________________________ <br> <br>szczeze ??? - jebie mnie to :)
hieronim (niezweryfikowany)
to czemu tak malo zrobili jak mogli 4 kg na dobe?
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25

Może to śmiesznie zabrzmi ale dla mnie to był prawdziwy dramat i koniec świata. Zakwasiłem z qmplem w wawie na starówce, usiedliśmy pod Zygim i odjeżdżamy.

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Stęskniłam się za deksem po półtorarocznej przerwie, więc nastawienie bardzo pozytywne. Settin sprzyjający.

O godzinie 13 zaczęłam zarzucać 30 tabsów kaszlodynu, po 5 tabletek w 5 minutowych odstępach czasu. Mimo tego, że raczę się Aco od lat, to połykanie tabletek nadal jest dla mnie bardzo nieprzyjemne i ledwo to znoszę... Ale czego się nie robi dla wyższych celów. :)

  • LSD-25
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Nastawienie bardzo pozytywne, ekscytacja przed doświadczeniem, brak strachu przed nieznanym. Główne miejsca: Osiedle kumpla i okolice, las, park miejski, własne mieszkanie, centrum miasta.

Wstęp

Czekałem, czekałem... I się doczekałem, wszedłem w posiadanie tejże legendarnej substancji 16 grudnia, postanowiłem, że 18 rozpocznę tą podróż, która może wszystko odmienić... Dobra starczy tego pitolenia wstępnego, przejdę od razu do konkretów

18 Grudzień 2016 

T-1h(Godzina 9:00)

  • Kodeina


Doświadczenie: MJ, Hash, Tussi, i parę innych...Niedziela obfitowała w wiele negatywnych wydarzeń - wielka kłótnia z rodzicami (notabene o MJ :/), full nauki itp. Rodzice wyszli na imieninki do dziadka, a ja, przygnębiona, chciałam sobie jakoś urozmaicić resztę dnia. Nie wiedziałam za bardzo jak, bo nie miałam nic przy sobie, ale przeglądając szafkę z lekami natknęłam się na Thiocodin zawierający kodeinę. Poczytałam sobie o niej na neuro groov\'ie, po czym zaczęłam sobie aplikować po 3 tabletki co jakieś 15 - 20 min.


randomness