Amfetaminowy gang z Łodzi stanie przed sądem

Oskarżenie objęte jest klauzulą poufności

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP 2003-09-12

Odsłony

1734
Osiem osób oskarżyła łódzka prokuratura o produkcję, handel i przemyt amfetaminy. Narkotyk powstawał w profesjonalnej wytwórni w centrum Łodzi. Grupa zdążyła wytworzyć go ponad 18 kilogramów, z czego 12 kg przemyciła do Danii.

Akt oskarżenia w tej sprawie Prokuratura Apelacyjna w Łodzi skierowała w piątek do miejscowego Sądu Okręgowego - poinformowała PAP rzeczniczka PA Małgorzata Glapska-Dudkiewicz.

Według prokuratury, grupą kierował 54-letni łódzki przedsiębiorca Stefan B. Obok niego na ławie oskarżonych zasiądzie siedmiu mężczyzn w wieku od 29 do 48 lat, w tym dwaj "chemicy", którzy za kilka tysięcy dolarów dostarczyli "przepis" na produkcję amfetaminy, odczynniki oraz sprzęt laboratoryjny.

Oskarżonym zarzuca się, że w okresie od grudnia 2001 do września 2002 roku wytworzyli co najmniej 18,25 kg amfetaminy oraz usiłowali wytworzyć kolejnych 7 kg narkotyku.

Według ustaleń śledztwa, 5 kilogramów amfetaminy zostało rozprowadzonych na terenie kraju; 12 kilogramów grupa przemyciła przez Niemcy do Danii.

Uzasadnienie aktu oskarżenia objęte jest klauzulą poufności. Wszyscy oskarżeni przebywają w areszcie. Grozi im kara od 3 do 15 lat więzienia.

Wytwórnię amfetaminy, znajdującą się w wynajętym budynku w centrum Łodzi, policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali we wrześniu ubiegłego roku. Pomieszczenia były profesjonalnie przygotowane do produkcji narkotyku - podłączono wentylację, wykonano suszarnię, a do ważenia i porcjowania służył specjalnie wyposażony laboratoryjny stół. Cztery "linie produkcyjne" mogły produkować osiem kilogramów narkotyku na dobę.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

LaSziDo (niezweryfikowany)
przeciez ti byly "KROPLE DO NOSA w PROSZKU "
makijaz (niezweryfikowany)
nie to byla baza do kropel do nosa w proszku, trzeba bylo zrobic tylko wodzian i wielu ludzi na swiecie mialo by chwile spokoju z zatkanym nosem :) <br>_____________________________________ <br> <br>szczeze ??? - jebie mnie to :)
hieronim (niezweryfikowany)
to czemu tak malo zrobili jak mogli 4 kg na dobe?
Zajawki z NeuroGroove
 • MDMA (Ecstasy)

Jeśli zażywasz E po raz pierwszy, przeczytaj to!
Ten tekst nie ma na celu zachęcić do wzięcia Extasy, ale jeśli zamierzasz to uczynić, powinieneś wiedzieć o paru przydatnych rzeczach, które uczynią twoje doświadczenie przyjemniejszym i bezpiecznym.
Uściski, E!


Nasi rodzice znaleźli siebie,
my odnajdujemy się wzajemnie


Zdrowie
 • 25C-NBOMe
 • Odrzucone TR
 • Pierwszy raz

Brak.

Spotkałem się z Panienką o godzinie 20:00, wspólnie ruszyliśmy alejami po czym gdzieś w trakcie tej polożyliśmy w buzi blotter.

Przeszliśmy kawałek od momentu zapodania substancji w międzyczasie rozkoszując się kwaskawym smakiem i efektem znieczulenia twarzy jak u dentysty. Tak o to rozmawiając i ekscytując się wyczekiwaniem na efekt od centrum miasta zaszliśmy na park po upływie jakiś 40 minut, tam już zrobiło się dobrze.

 • Katastrofa
 • Powój hawajski

Kompletny nieogar, zmęczenie, brak konkretnie ustalonego miejsca, w którym można by przeżywać podróż. Lekka niepewność połączona z ciekawością (i bezmyślnością oraz brakiem umiejętności planowania...). Otoczenie zmieniało się podczas podróży i nie było to z pewnością przyjemne, tułaliśmy się z miejsca na miejsce w poszukiwaniu dogodnego miejsca dla ćpunków.

Dobra, przełamię się wreszcie i napiszę może trochę o moich własnych przeżyciach oraz przemyśleniach po spożyciu około 10 g powoju od firmy Rekwiat z kumplem (również 10 g).

 • Marihuana

Witam, chciałbym się podzielić moim średnio-przyjemnym aczkolwiek niesamowitym spotkaniem ze sqn\'em. A więc:


Doświadczenie: • MJ [kilka razy, w tym jeden bad-trip],

 • Alkohol [dużooo]...


Set & settings: • Wakacje, rowerowa wycieczka do lasu,

 • Okolica dobrze znana (daleko od domu),

 • Ciepło i pochmurnie,

randomness