REKLAMA
USA atakuje Redukcję Szkód

Próba Stanów Zjednoczonych, aby zmusić Organizację Narodów Zjednoczonych do wycofania poparcia dla programów wymiany igieł i strzykawek zagraża globalnym wysiłkom ograniczania rozprzestrzeniania się HIV, stwierdziła grupa organizacji praw człowieka, naukowców i analityków polityki z 56 krajów.

Tagi

Odsłony

2043

(Nowy Jork, 3 Marzec, 2005) Próba Stanów Zjednoczonych, aby zmusić Organizację Narodów Zjednoczonych do wycofania poparcia dla programów wymiany igieł i strzykawek zagraża globalnym wysiłkom ograniczania rozprzestrzeniania się HIV, stwierdziła grupa organizacji praw człowieka, naukowców i analityków polityki z 56 krajów.

Grupa wezwała Narody Zjednoczone do sprzeciwienia się temu podczas międzynarodowego spotkania dotyczącego polityki przeciwdziałania narkomanii, które odbyć się ma w przyszłym tygodniu w Wiedniu. Próby zamknięcia ust Narodom Zjednoczonym w sprawie wymiany strzykawek są zabójczą dyplomacją stwierdził Jonathan Cohen z Programu HIV/AIDS Human Rights Watch, jeden z sygnatariuszy opublikowanego dzisiaj otwartego listu do delegatów Komisji ds. Narkotyków ONZ wzywającego do nie uleganiu naciskom Stanów Zjednoczonych. Stany Zjednoczone powinny zachęcać do sprawdzonych strategii prewencji HIV, a nie atakować je Stany Zjednoczone, które są jedynym krajem na świecie wprost zabraniającym używania federalnych funduszy dla programów wymiany igieł i strzykawek, ostatnio zintensyfikowały nacisk na Organizację Narodów Zjednoczonych do powstrzymania promowania tej strategii prewencji HIV.

Po spotkaniu w Listopadzie z asystentem sekretarza Departamentu Stanu USA, dowodzący Biurem ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) przyrzekł w krążącym publicznie liście, iż będzie nawet jeszcze bardziej czujny w nadzorowaniu wszystkich elektronicznych i drukowanych dokumentów odnoszących się do redukcji szkód, terminu używanego w odniesieniu do wymiany igieł i strzykawek oraz innych aktywności zmierzających do ochrony zdrowia użytkowników narkotyków. Niedługo później wysoki rangą urzędnik UNODC napisał do innego pracownika tej organizacji, aby zapewnił on, iż każde odniesienie do redukcji szkód i wymiany igieł/strzykawek było unikane w dokumentach UNODC, publikacjach i oświadczeniach. UNODC obecnie przewodniczy Programowi HIV/AIDS ONZ, co jak twierdzą krytycy czyni naciski Stanów Zjednoczonych szczególnie alarmującymi.

Najszybciej rosnąca epidemia na świecie jest spowodowana głównie przez iniekcyjne zażywanie narkotyków, dostarczanie sterylnych narzędzi iniekcyjnych jest jedna z najważniejszych, udowodnionych, strategii powstrzymywania tej epidemii powiedziała Kasia Malinowska-Sempruch z Instytutu Otwartego Społeczeństwa, inny sygnatariusz. Czymś karygodnym są wysiłki Stanów Zjednoczonych skierowane na ONZ i zmierzające do zaprzestania mówienia o najbardziej przestudiowanych i efektywnych metodach prewencji HIV. Iniekcyjne zażywanie narkotyków jest związane z większością nowych infekcji HIV w Chinach, Iranie, Afganistanie, Nepalu, krajach Bałtyckich i w całej Azji Środkowej, jak i w większości Azji Południowo-Wschodniej i Południowej Ameryce. W Rosji, gdzie obecnie jest więcej nowych infekcji niż w Ameryce Północnej, ponad 80% infekcji związanych jest z iniekcyjnym zażywaniem narkotyków. Wymiana strzykawek jest jednym z najbardziej powszechnych i efektywnych działań prewencji HIV stosowanych przez wiodące naukowe i medyczne stowarzyszenia w Stanach Zjednoczonych, takich jak American Medical Association, American Public Health Association oraz National Academy of Sciences. Światowa Organizacja Zdrowia także zaleca stosowanie wymiany igieł.

Jej przeciwnicy wywodzą się z tych samych twórców prawa, którzy sprzeciwiali się kojarzącym się z seksem informacjom o prewencji HIV, a promowali nieudowodnione podejście abstynencji. Bez względu czy chodzi o sex czy narkotyki, Stany Zjednoczone eksportują agendę opartą tylko o abstynencję do krajów, które mocno dotknięte są przez HIV/AIDS. powiedziała Joanne Csete, dyrektor Kanadyjskiego HIV/AIDS Legal Network. "Jeśli rządy nie sprzeciwią się temu, cenę za to zapłacą miliony ludzi." Human Rights Watch jest niezależną pozarządową organizacją monitorującą prawa człowieka, która działa w ponad 60 krajach na świecie. Human Rights Watch stworzyło wiele raportów mówiących o nadużyciach praw człowieka przeciwko iniekcyjnym użytkownikom narkotyków, które zwiększają ich ryzyko zainfekowania się HIV/AIDS. Instytut Otwartego Społeczeństwa celuje w zmianę publicznych polityk tak aby zapewniały one demokratyczny nadzór, prawa człowieka oraz ekonomiczne, prawne i społeczne reformy.

Na poziomie lokalnym, OSI wdraża wiele inicjatyw wspierających praworządność, edukację, zdrowie publiczne i niezależne media. W tym samym czasie OSI buduje przymierze ponad granicami i kontynentami zwalczające korupcję i nadużywanie prawa. Kanadyjska HIV/AIDS Legal Network została założona w 1992, działa by promować prawa człowieka ludzi żyjących lub zagrożonych HIV/AIDS, w Kanadzie i na całym świecie, poprzez badania, analizę prawa i polityk, edukację, adwokację i mobilizację społeczności. Sieć ta jest wiodącą kanadyjską organizacją informującom o prawnych, etycznych i związanych z prawami człowieka problemach z HIV/AIDS. List otwarty, podpisany przez 334 organizacji i osób indywidualnych z 56 krajów do delegatów 48 sesji Komisji ds. Narkotyków (CND) znajdziesz tutaj: http://www.hrw.org/english/docs/2005/03/02/global10244.htm

Kontakt:

W Nowym Jorku, Jonathan Cohen: +1-212-216-1259 lub Daniel Wolfe: +1-917-714-7564

W Montrealu, Joanne Csete (English, French): +1-514-397-6828 ext. 22

W Londynie, Urmi Shah: +44-20-7713-2788

W Brukseli, Jean-Paul Marthoz (French, Spanish): +322-732-2009

Artur Radosz
Koordynator Kanaba.info
Fax. +48 (022) 74 11 890
Tel. +48 (0) 693 094 498
E-mail: !artur@kanaba.info
Website: http://kanaba.info

Europejska Koalicja dla Racjonalnych i Efektywnych Polityk Narkotykowch (ENCOD)
Lange Lozanastraat 14
2018 Antwerpen
Belgia
Tel. 00 32 (0)3 237 74365
Fax. 00 32 (0)3 237 0225
E-mail: encod@glo.be
Website: http://www.encod.org

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne

ja mialem po paleniu 3 najwazniejsze przemyslenia (ktore

pamietam bo napewno bylo wiecej): wszystko, ale doslownie

wszystko sklada sie z drobniutkiego pylku. wszystkie rzeczy

i organizmy zywe skladaja sie z pylku, ktory jest taki sam

(chemicznie) , ale rozni sie odrobine wlasciwosciami

fizycznymi (gietkosc, elastycznosc). sprobujcie kiedys w

czasie podrozy na elektrykach (hasze, grasy, kwasy, kaktusy,

guma z zuzytych opon samochodowych....) popatrzec na cos i

  • Dekstrometorfan

Doświadczenie i wiek : Benzydamina, alkohol, MJ, dopalacze, nikotyna.. 17 lat.

Dawkowanie : 450mg dxm w postaci Acodinu, doustnie-co ~10min po 5 tabletek. 47kg/168cm.

Set'n'Setting : Dawkowanie zaczęło się około 15:50 przed wyjściem z domu do kolegi. Cel? Ten sam co dzień i dwa temu-chęć lepszego odbierania dźwięków, kolejny raz doznania uczucia zapadającej się ziemi etc, i najlepiej jakieś małe halucynacje (no może nie takie małe).

  • LSD-25

Hej! Chciałbym się podzielić z wami moimi porzeżyciami po zeżarciu kwasika...

Zresztą muszę nadmienić, że LSD to jest to co najbardziej mi odpowiada. Kwadraty żrę jush jakiś czas i od pierwszego razu pokochałem je... :)))))))))))

W jednym z trip reportów na Neuro Groove przeczytałem ze Bóg przekazł ludziom LSD poprzez ręce p. Hoffmana, aby zobaczyli jaki naprawdę jest świat... To prawda, LSD to furtka do prawdziwego świata.

  • N2O (gaz rozweselający)
autorzy: machabeus & yojoe

I. PodstawyTylko informujemy!

Nie popieramy używania N2O.

Podtlenek azotu, poza euforią i zakręconą jazdą, może wywoływać dezorientację lub przyprawić o mdłości. W najgorszym wypadku (przedawkowanie) może spowodować głupotę, a nawet może cię zabić.