USA atakuje Redukcję Szkód

Próba Stanów Zjednoczonych, aby zmusić Organizację Narodów Zjednoczonych do wycofania poparcia dla programów wymiany igieł i strzykawek zagraża globalnym wysiłkom ograniczania rozprzestrzeniania się HIV, stwierdziła grupa organizacji praw człowieka, naukowców i analityków polityki z 56 krajów.

Tagi

Odsłony

2046

(Nowy Jork, 3 Marzec, 2005) Próba Stanów Zjednoczonych, aby zmusić Organizację Narodów Zjednoczonych do wycofania poparcia dla programów wymiany igieł i strzykawek zagraża globalnym wysiłkom ograniczania rozprzestrzeniania się HIV, stwierdziła grupa organizacji praw człowieka, naukowców i analityków polityki z 56 krajów.

Grupa wezwała Narody Zjednoczone do sprzeciwienia się temu podczas międzynarodowego spotkania dotyczącego polityki przeciwdziałania narkomanii, które odbyć się ma w przyszłym tygodniu w Wiedniu. Próby zamknięcia ust Narodom Zjednoczonym w sprawie wymiany strzykawek są zabójczą dyplomacją stwierdził Jonathan Cohen z Programu HIV/AIDS Human Rights Watch, jeden z sygnatariuszy opublikowanego dzisiaj otwartego listu do delegatów Komisji ds. Narkotyków ONZ wzywającego do nie uleganiu naciskom Stanów Zjednoczonych. Stany Zjednoczone powinny zachęcać do sprawdzonych strategii prewencji HIV, a nie atakować je Stany Zjednoczone, które są jedynym krajem na świecie wprost zabraniającym używania federalnych funduszy dla programów wymiany igieł i strzykawek, ostatnio zintensyfikowały nacisk na Organizację Narodów Zjednoczonych do powstrzymania promowania tej strategii prewencji HIV.

Po spotkaniu w Listopadzie z asystentem sekretarza Departamentu Stanu USA, dowodzący Biurem ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) przyrzekł w krążącym publicznie liście, iż będzie nawet jeszcze bardziej czujny w nadzorowaniu wszystkich elektronicznych i drukowanych dokumentów odnoszących się do redukcji szkód, terminu używanego w odniesieniu do wymiany igieł i strzykawek oraz innych aktywności zmierzających do ochrony zdrowia użytkowników narkotyków. Niedługo później wysoki rangą urzędnik UNODC napisał do innego pracownika tej organizacji, aby zapewnił on, iż każde odniesienie do redukcji szkód i wymiany igieł/strzykawek było unikane w dokumentach UNODC, publikacjach i oświadczeniach. UNODC obecnie przewodniczy Programowi HIV/AIDS ONZ, co jak twierdzą krytycy czyni naciski Stanów Zjednoczonych szczególnie alarmującymi.

Najszybciej rosnąca epidemia na świecie jest spowodowana głównie przez iniekcyjne zażywanie narkotyków, dostarczanie sterylnych narzędzi iniekcyjnych jest jedna z najważniejszych, udowodnionych, strategii powstrzymywania tej epidemii powiedziała Kasia Malinowska-Sempruch z Instytutu Otwartego Społeczeństwa, inny sygnatariusz. Czymś karygodnym są wysiłki Stanów Zjednoczonych skierowane na ONZ i zmierzające do zaprzestania mówienia o najbardziej przestudiowanych i efektywnych metodach prewencji HIV. Iniekcyjne zażywanie narkotyków jest związane z większością nowych infekcji HIV w Chinach, Iranie, Afganistanie, Nepalu, krajach Bałtyckich i w całej Azji Środkowej, jak i w większości Azji Południowo-Wschodniej i Południowej Ameryce. W Rosji, gdzie obecnie jest więcej nowych infekcji niż w Ameryce Północnej, ponad 80% infekcji związanych jest z iniekcyjnym zażywaniem narkotyków. Wymiana strzykawek jest jednym z najbardziej powszechnych i efektywnych działań prewencji HIV stosowanych przez wiodące naukowe i medyczne stowarzyszenia w Stanach Zjednoczonych, takich jak American Medical Association, American Public Health Association oraz National Academy of Sciences. Światowa Organizacja Zdrowia także zaleca stosowanie wymiany igieł.

Jej przeciwnicy wywodzą się z tych samych twórców prawa, którzy sprzeciwiali się kojarzącym się z seksem informacjom o prewencji HIV, a promowali nieudowodnione podejście abstynencji. Bez względu czy chodzi o sex czy narkotyki, Stany Zjednoczone eksportują agendę opartą tylko o abstynencję do krajów, które mocno dotknięte są przez HIV/AIDS. powiedziała Joanne Csete, dyrektor Kanadyjskiego HIV/AIDS Legal Network. "Jeśli rządy nie sprzeciwią się temu, cenę za to zapłacą miliony ludzi." Human Rights Watch jest niezależną pozarządową organizacją monitorującą prawa człowieka, która działa w ponad 60 krajach na świecie. Human Rights Watch stworzyło wiele raportów mówiących o nadużyciach praw człowieka przeciwko iniekcyjnym użytkownikom narkotyków, które zwiększają ich ryzyko zainfekowania się HIV/AIDS. Instytut Otwartego Społeczeństwa celuje w zmianę publicznych polityk tak aby zapewniały one demokratyczny nadzór, prawa człowieka oraz ekonomiczne, prawne i społeczne reformy.

Na poziomie lokalnym, OSI wdraża wiele inicjatyw wspierających praworządność, edukację, zdrowie publiczne i niezależne media. W tym samym czasie OSI buduje przymierze ponad granicami i kontynentami zwalczające korupcję i nadużywanie prawa. Kanadyjska HIV/AIDS Legal Network została założona w 1992, działa by promować prawa człowieka ludzi żyjących lub zagrożonych HIV/AIDS, w Kanadzie i na całym świecie, poprzez badania, analizę prawa i polityk, edukację, adwokację i mobilizację społeczności. Sieć ta jest wiodącą kanadyjską organizacją informującom o prawnych, etycznych i związanych z prawami człowieka problemach z HIV/AIDS. List otwarty, podpisany przez 334 organizacji i osób indywidualnych z 56 krajów do delegatów 48 sesji Komisji ds. Narkotyków (CND) znajdziesz tutaj: http://www.hrw.org/english/docs/2005/03/02/global10244.htm

Kontakt:

W Nowym Jorku, Jonathan Cohen: +1-212-216-1259 lub Daniel Wolfe: +1-917-714-7564

W Montrealu, Joanne Csete (English, French): +1-514-397-6828 ext. 22

W Londynie, Urmi Shah: +44-20-7713-2788

W Brukseli, Jean-Paul Marthoz (French, Spanish): +322-732-2009

Artur Radosz
Koordynator Kanaba.info
Fax. +48 (022) 74 11 890
Tel. +48 (0) 693 094 498
E-mail: !artur@kanaba.info
Website: http://kanaba.info

Europejska Koalicja dla Racjonalnych i Efektywnych Polityk Narkotykowch (ENCOD)
Lange Lozanastraat 14
2018 Antwerpen
Belgia
Tel. 00 32 (0)3 237 74365
Fax. 00 32 (0)3 237 0225
E-mail: encod@glo.be
Website: http://www.encod.org

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 1P-LSD
  • Tripraport

Dupy nie urywa

Zawsze wykazywałem cholerną tolerancje na wszelakie substancje (oprócz dopalaczy o których wkrótce opowiem) lecz dawka 1mg dawała mi sporo do myślenia. Po długich zastanowieniach postanowiłem jednak tego dokonać. Mój poprzedni rekord to było 500ug gdzie jako tako kontaktowałem, ba jeździłem na rowerze!

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Artykuł zawiera lokowanie produktu ;)

Niniejszy raport dotyczy mojego pierwszego doświadczenia z Panem Hoffmanem na papirusie. Imiona występujących tutaj osób zostały zmienione. Raport jest dość szczegółowy ze względu na to, że większość zdarzenia nagrywałem na dyktafon.

ZAPRASZAM DO LEKTURY

  • MDMA (Ecstasy)
  • Tripraport

Za pierwszym razem dobre zaś pewna rzecz wprowadziła mnie w gorszą relacje Za drugim razem ataki paniki przez 20 minut wprowadziły mnie w bardzo zły stan Za trzecim najlepsze jakie mogłem mieć, jestem zadowolony z takiego chociaż efektu jaki był

Witam 

Od razu przed rozpoczęciem czytania powiem, iż ecstasy które brałem za drugim i trzecim razem były od najlepszego możliwego źródła polecanego przez każdą osobę której się spytałem o ten towar. Zaś za pierwszym od znajomego, który sam również brał tą samą pigułę pierwszy raz w życiu 3 miesiące przede mną.

Jeżeli nie da rady nic ustalić, dlaczego taka sytuacja wystąpiła. To mam nadzieje, że chociaż dostanę jakąś poradę a propos przyjmowania właśnie tych związków organicznych, które są podane w wątku.

  • 2C-P
  • Marihuana
  • Tripraport

Przyjazna atmosfera, trip spędzony w domu w klimatycznej wsi na odludziu, potem miasto(zakupy), dużo znajomych w tripie, nastawienie standardowe - ciesze się, że to mam.. Ogólnie dobre samopoczucie.

W dzień przyjścia zamówienia powiadomiłem o tym kolegów, z którymi miałem się owym cackiem podzielić jeden z nich postanowił skumać się i stestować w 2-3 osoby specyfik, reszta miała zostać na weekend. Wieści o tym rozeszły się jednak dalej i z 2-3 osób zrobiło się 5-7 (przyszli, poszli..). Opiszę w skrócie pozostałych badaczy którzy zostali do końca byli to: D,P,B,L i Ja.. D i P mieli podobne doświadczenia jak jak. Dla B i L jednak było to coś zupełnie nowego. Wszyscy z wyjąkiem L wypiliśmy po 1ml(10mg) substancji (L wypil 2 godziny pozniej), dopalone kilka rur... Czekamy na wstęp.