Świeże tchnienie w Parlamencie Europejskim

Podczas wysłuchania publicznego zorganizowanego przez Komitet Swobód Obywatelskich, Prawa i Spraw Publicznych Parlamentu Europejskiego ( Committee of Civil Liberties, Justice and Home Affairs of the European Parliament ) zostały dopuszczone przychylne głosy wobec zasadniczej zmiany polityki narkotykowej w Unii Europejskiej.

Tagi

Tłumaczenie

fieloryb

Odsłony

1015

Tekst poniżej jest tłumaczeniem listu który otrzymaliśmy na listę dyskusyjną legalizacja@hypereal.info

From: encod
To: eurodrug@encod.org
Sent: Fri, 22 Apr 2005 14:57:59 +0200
Subject: Eurodrug Press release

Drodzy przyjaciele

Niniejszym wysyłam wam krótkie oświadczenie dla prasy z wczorajszego wysłuchania. Z najlepszymi życzeniami.

OŚWIADCZENIE DLA PRASY, 22 KWIETNIA
ŚWIEŻE TCHNIENIE W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM

Podczas wysłuchania publicznego zorganizowanego przez Komitet Swobód Obywatelskich, Prawa i Spraw Publicznych Parlamentu Europejskiego ( Committee of Civil Liberties, Justice and Home Affairs of the European Parliament ) zostały dopuszczone przychylne głosy wobec zasadniczej zmiany polityki narkotykowej w Unii Europejskiej. Gerd Leers, burmistrz holenderskiego miasta Maastricht leżącego w pobliżu belgijskiej i niemieckiej granicy zaprezentował swoją propozycję dotyczącą rozejmu w wojnie przeciwko hodowcom konopi, która kosztuje jego siły policyjne 100.000 godzin pracy rocznie. "Jestem przekonany, że regulacja produkcji konopi doprowadzi do zniknięcia wielkiej liczby przestępstw".

Przed nim Massimo Barra z Miedzynarodowego Czerwonego Krzyża i Fundacji Czerwonego Półksiężyca oznajmił, że tegoroczne doświadczenie programów redukcji szkód w Europie powinno doprowadzić do wniosku, że potrzebujemy tej odważnej strategii nie tylko dla korzyści płynących dla użytkowników narkotyków, ale dla dobroczynnych skutków dla całego społeczeństwa. Sala była wypełniona przez reprezentantów stowarzyszeń obywatelskich z całej Europy, broniących interesu użytkowników i innych dotkniętych polityką narkotykową. Ta obecność nie pozostała niezauważona przez przewodniczącego komisji LIBE Pana Bourlanges. Po raz pierwszy w historii Parlamentu Europejskiego, obserwatorzy ze społeczeństwa obywatelskiego mogli przemawiać podczas oficjalnego spotkania komitetu, później był to też pierwszy raz, kiedy Członkowie Parlamentu i reprezentanci Komisji Europejskiej mogli faktycznie publicznie rozmawiać ze społeczeństwem obywatelskim, gdzie po raz pierwszy byli oni zobowiązani do odpowiedzi na niezwykłe dla nich pytania.

Pytania były kierowane w kierunku jednego tematu: kiedy autorytety w Europie myślą rozpocząć działania innowacyjne w polityce narkotykowej. Kiedy zakończą powtarzanie wciąż tej samej retoryki. Kiedy otworzą drzwi na prawdziwe społeczne współuczestnictwo. Odpowiedź nie była zadowalająca. Nieszczęśliwie podczas przesłuchania było niewielu członków Parlamentu Europejskiego (pomimo faktu, że Parlament zatwierdził rozstrzygający dokument w debacie, raport Catanii, wielu wybranych reprezentantów powświęciło mnóstwo uwagi polityce narkotykowej). Zmarnowali oni okazję bycia świadkami borykania się z pytaniami reprezentantów Komisji. Obywatele Europy pokazali, że są ludźmi, którzy myślą nowocześnie i żądają miejsca aby zmienić to myślenie w praktyczne narzędzia. Wysłuchanie było incjatywą ENCOD-u, który zakończył je wręczeniem fajki pokoju (wykonanej przez firmę Roor Company z Niemiec) dla Przewodniczącego Antynarkotykowej Jednostki Koordynującej (Anti-Drugs Coordination Unit), Carela Edwardsa. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z nami.

Z najlepszymi życzeniami Joep

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Odrzucone TR
  • Pozytywne przeżycie

Czwartkowy wieczór, około 10 grudnia 2010 (nie mam dokładnej daty). Spokojny, ale zniecierpliwiony żeby spożyć nową substancję. Trochę zniechęcony negatywną opinią Hyperreala, jednak to się zmieniło :D

Większość danych z eksperiencji mam zapisane na telefonie w formie luźnych, nie do końca trzeźwych notatek, ale staram się przypomnieć szczegóły jak najbardziej się da. Czasy są przybliżone, zresztą potem straciłem poczucie więc będę mówił w skrócie...

21: punkt 0, spożycie długo przygotowywanej substancji. Trzeba było połknąć trochę słonej wody gdyż zfiltrowanie tego nie było proste, ale następnym razem już szło łatwiej i bez trucia się solą.

  • Marihuana

Pewnego piątkowego wieczora, zadzwoniłem do kumpla (nazywajmy go "G") i zaproponowałem wspólne zapodawanie oparów konopnych drogą inhalacji dopłucnej. Mimo początkowych wątpliwości i oporów (ze względu na braki finansowe), G w końcu nastawił się pozytywnie do całej sprawy. Wcześniej spożywaliśmy w garażu konopie w postaci toposów, oraz grudy haszu, używając zwykłej lufki szklanej, więc tym razem postanowiliśmy spróbować innej metody. G wspomniał, że kumpel opowiadał mu jak to przypalali konopie przy pomocy tak zwanego "bociana".

  • AMT

Nazwa chemiczna: alfa-metyltryptamina; 3-(2-aminopropyl)indol; IT-290; 3-IT

  • Lophophora williamsii (meskalina)


Podsumowanie
Czy trip zmienil mnie? Mysle, ze nie, aczkolwiek przypomnial

mi o sprawach ktore kiedys widzialem, ktore sa wazne, a o ktorych

zapomnialem. Warto jednak o tym wszystkim pamietac. Pozwolil mi

jednak odpowiedziec na rozne pytania, ktore zadawalem sobie do tej

pory, niestety odpowiedzi nie sa wcale przyjemne.