Rosja łączy świat w walce z narkotykami

Moskwa proponuje Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SCO) połączenie sił w walce z narkotykami. Do działania podczas szczytu SCO w Taszkiencie mobilizował prezydent Dmitrij Miedwiediew.

Tagi

Źródło

Stimme Russlands

Tłumaczenie

Kamila Vestergaard

Odsłony

3155

Moskwa proponuje Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SCO) połączenie sił w walce z narkotykami. Do działania podczas szczytu SCO w Taszkiencie mobilizował prezydent Dmitrij Miedwiediew. „Sprzeciw przeciwko heroinie można rozpatrywać tylko w ujęciu światowej społeczności”, powiedział prezydent na międzynarodowym forum antynarkotykowym, które odbywało się w czerwcu br. pod hasłem „Produkcja narkotyków w Afganistanie wyzwaniem dla społeczności międzynarodowej”.

Członkowie SCO: Rosja, Chiny, Kazachstan, Tadżykistan, Uzbekistan i Kirgistan zobowiązały się do opracowania wspólnego podejścia w sprawie zwalczania przemytu narkotyków z Afganistanu. Trzeba jednak pamiętać, że Afganistan ma w SCO status obserwatora, więc rozwiązanie problemu nie musi być tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać.

Podczas szczytu Miedwiediew zaproponował przyjęcie strategii walki z narkotykami na lata 2011-2016 i plan działania w celu jej wdrożenia. „Nie chodzi tylko o fakt, że narkotyki są niebezpieczne dla zdrowia; są również źródłem finansowania międzynarodowego terroryzmu”, argumentował prezydent Rosji.

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że 95% heroiny na świecie jest produkowana właśnie w Afganistanie. Stamtąd heroina trafia do Europy i Rosji. Na świecie co roku z powodu „afgańskich” narkotyków umiera nawet do 100 000 ludzi. Spośród 30 mln mieszkańców Afganistanu 1,5 mln jest uzależnionych od heroiny. „Oczywistym jest, że Kabul samodzielnie nie może poradzić sobie z zagrożeniem”, powiedział szef senackiej komisji spraw zagranicznych Afganistanu Isdijar Mohhamad Allam w wywiadzie dla gazety „Stimme  Russlands”.

 

 „Musimy zrobić wszystko dla międzynarodowego porozumienia w walce z narkotykami, ponieważ ten problem ma silny związek z terroryzmem i jego zapleczem. Oprócz walki z ugrupowaniami terrorystycznymi będziemy walczyli z bezrobociem w Afganistanie oraz zrobimy wszystko w celu poprawy sytuacji gospodarczej i warunków życia ludności. Drugim ważnym kierunkiem naszych działań jest walka z przemytem narkotyków. Światowa społeczność powinna wykryć kanały i zapobiegać ich powstawaniu”, deklarował Isdijar Mohhamad Allam.

 

Rosja, a także przedstawiciele ONZ, CSTO, NATO i SCO chcą również, aby uwzględniać produkcję narkotyków jako zagrożenie dla międzynarodowego bezpieczeństwa. Włoski poseł Parlamentu Europejskiego, Pino Arlakki stwierdził również, że problem z narkotykami w  Afganistanie, to problem dla ogólnoświatowej gospodarki.


„Podczas tej konferencji możemy utworzyć komisję, która będzie składać się z przedstawicieli Rosji, ONZ i rządu Afganistanu, ustalić plan zniszczenia upraw maku w Afganistanie i procedury wdrożenia. Nie widzę żadnych politycznych przeszkód, to czas na działanie”, powiedział Arlakki.

Większość uczestników szczytu już zaakceptowała rosyjski plan o nazwie “Tęcza-2”, który zakłada destrukcję afgańskiej produkcji narkotyków. Program ten przewiduje m.in. zniszczenie upraw maku oraz wymianę informacji między wszystkimi zaangażowanymi służbami. Należy podkreślić, że przedstawiciele Rosji są chętni już teraz realizować niektóre punkty programu. Chcą np. wymieniać się informacjami z rosyjskimi bossami narkotykowymi. Rosja oczekuje również, że Stany Zjednoczone dostarczą informacji o afgańskich obywatelach, których podejrzewa się o handel narkotykami i przemyt ich do Rosji.


Pomysłodawcy operacji są zdania, że jeśli świat zmieni swoje stanowisko w tej sprawie i zacznie walczyć ramię w ramię przeciwko „białej śmierci”, problem można rozwiązać w ciągu kilku najbliższych lat.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)

Precz z Afganistanu imperialistyczne swinie!! Wolny Afganistan!! Okupanci Won do siebie syf robic!! Mordercy i Złodzieje!! Fuck the Usa!! a co do rosjii już raz uciekaliscie jeszcze wam mało?? teraz kolegów szukacie bo sami rady nie dacie!! żałosne.. Wolny Afganistan!! Wolna Czeczenia!! Wolna Palestyna!!

Anonim (niezweryfikowany)

Wszystko Wolne !!!

Anonim (niezweryfikowany)

lol, Afganistan już oddawna nie jest wolny i nie będzie za sprawą nie rosji i calej reszty, lecz USA które cały czas miesza...

Anonim (niezweryfikowany)

Ruskie nie weszli do Polski ani w 80 jak Ślepy prosił ani w 81 jak mu powiedzieli by sam zrobił porządek, bo na drugim końcu ZSRR mieli wojne w Afganistanie. To byli sprzymierzeńcy USA. Nasi:)

My Pierwsza Afgańska z Kabulu do Gdańska

Na stos komuny los! Komuny los na stos na stos!

 

tak się śpiewało

Anonim (niezweryfikowany)

to nie tak, rosja widzi ze usa ma niezly hajs z tej herki bo czesc kasy za przemyt idzie do ameryki bo bezet sam sie tam nie robi tylko go trzeba przemycic za co juz flota jest a to tam cysternami jezdzi za bezpieczny przemyt przez granice tez biora swoja dole i biznes sie kreci jak nie ropa to heroina ;]

Anonim (niezweryfikowany)

Kolejny pretekst do wojny - narkotyki. Pierdolone cwele. Każda wojna musi być usprawiedliwiona jakimś celem, niech kacapy zajmą sie tym że rocznie milion ich obywateli umiera z przepicia, co to 100tys przy milionie? pierdoleni hipokryci

Anonim (niezweryfikowany)

Ludzie od wieków walczyli między sobą-Pojebane jednostki kierujące pojebami.Teraz ludzie walczą z naturą-od narkotyki po dobrobyty.SPALCIE SIĘ!

Anonim (niezweryfikowany)

to mnie spalic ten shit. jak kazdy kto zdaje sobie sprawe z tego czym jest ta substancja... podpisuje sie nawet nogami ; p

Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza

nazwa substancji -Salvia DivinorumSkala doznań POZIOM 5

  • Dekstrometorfan

Doświadczenie: alkohol, mj, dxm – codziennie, zamiennie, czasami miksowane.

Tygodniowy urlop w Łebie dobiegał końca. Niestety, te kilka dni odcisnęły piętno na stanie mojego zdrowia i po całym dniu leżenia w łóżku i smarkania postanowiłem odwiedzić aptekę. Po drodze wpadłem na pomysł kupienia acodinu. Długo biłem się z myślami, wiedziałem że będę musiał nieźle ściemniać znajomym no i poza tym utwierdzałem się w przekonaniu, iż jestem psychicznie uzależniony od tej substancji.

  • Muchomor czerwony


Poniższy rysunek i tekst został stworzony pod wpływem muchomora czerwonego.  • Szałwia Wieszcza

Autor: electrofreak

Set & settings: własny pokój, sam w domu, paliłem przez okno

Dokładne dawkowanie: SD ekstrakt x10, ile nie wiem dokładnie - więcej w TR

Wiek: 21

Doświadczenie: salvia po raz pierwszy, tzn. paliłem susz brak efektów, wcześniej MJ, pixy, benzydamina, GBL, LSD, najróżniejsze stymulanty, różne mixy, sporo w szpitalu na różnych opiatach, coś tam jeszcze było, generalnie różnorodne, ale bez szału

randomness