Więcej informacji: Stymulanty w Narkopedii [H]yperreala
Fenylotropany to klasa związków stymulujących w budowie chemicznej i działaniu zbliżonym do kokainy. Obecnie w tej klasie związków istnieje ok. 400 aktywnych struktur. Ich działanie głównie polega na inhibicji wychwytu zwrotnego dopaminy. Jednak poprzez odpowiednią modyfikację szkieletu fenylotropanu możliwa jest inhibicja transportera dopaminy, noradrenaliny czy serotoniny.
Substancje te są wynajdowane z kilku głównych powodów:
- robienie "mapy" dopaminy i norodrenaliny w naszym układzie nerwowym
- potencjalne lekarstwa na ciśnienie
- potencjalne lekarstwa na chorobę Parkinsona (z tego obszaru badawczego pochodzą najlepsze substancje ok. 300 razy bardziej mocniejsze niż koka)
- lekarstwa na depresje
- środki zmniejszające łaknienie (każdy chce być szczupły i piękny ;-))
Synteza ich jest dosyć skomplikowana, dochodzą dodatkowe problemy związane ze stereochemią. W sklepach z RC substancje należące do tej klasy to bardzo duża rzadkość. Przeważnie trzeba je zamawiać za olbrzymie pieniądze ( 50 mg to wydatek od 1000 USD wzwyż) z wyspecjalizowanych laboratoriów biochemicznych. Poniżej podaję kilka przykładów tych substancji:
(-)-2β-Carbometoksy-3β-(4-fluorofenylo)tropan.
[ external image ]
(-)-2β-Carbometoksy-3β-(4-fluorofenylo)tropan, bardziej przyjemne nazwy to β-CFT, WIN 35,428. Jest około 3-10 razy bardziej aktywny niż kokaina, działa też ok. 7 razy dłużej. Cząsteczka została odkryta w 1979 roku w trakcie badań mechanizmu działania kokainy.W tej chwili w większości krajów pozostaje nielegalna. Została zdelegalizowana zanim zdążyła trafić na ulice. Ale w Polsce nie widziałem, żeby została wpisana na listę substancji zakazanych.
Efekty jej działanie są podobne do tych co po kokainie czyli: stymulacja, euforia, podniesione ciśnienie, znoszenie uczucia głodu, zmęczenia itp. Ogólnie super.
RTI-121
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... TI-121.png
(-)-2β-Carboizopropoksy-3β-(4-iodofenylo)tropan (RTI-121, IPCIT) jest to narkotyk trochę mniej aktywny od kokainy, ale za to czas jego działania to minimum 10 godzin. Cząsteczka została wynaleziona na poczatku lat 1990. Substancja pozostaje legalne we wszystkich krajach, jednak jest praktycznie niedostępna.
Dwie poniższe substancje to naftylotropany, ale podciąga się je jeszcze pod fenylotropany.
WF-23
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... 23.svg.png
WF-33
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... 33.svg.png
WF-23 i WF-33 to absolutni mistrzowie jeśli chodzi o swoją klasę, a także najmocniejsze narkotyki jakie kiedykolwiek wymyślono. Są ok. 500-800 razy mocniejsze od kokainy jeśli chodzi o inhibicję transporterów dopaminy i serotoniny. Znaczy to, że dawka poniżej 100 mikrogram (!!!) wywołuje taki sam efekt jak ok. 30-40 mg kokainy. Podobną aktywnością mogą poszczycić się tylko niektóre lizergamidy.
Szczegółowe dane można znaleźć w amerykańskim patencie sprzed 9 lat: http://www.patentstorm.us/patents/60082 ... ption.html
Ja jestem tym zachwycony!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powód: Zmiana nazwy tematu, przyklejenie.
Co do tematu to podrzucę kolejny temat 4-meo-pcp, dawki zaczynają się od 10mg. W działaniu ponoć bliżej temu związkowi do ketaminy niż normalnemu PCP. Mam w najbliższych planach osobiście się przekonać co w tym drzemie :-D
Link z syntezą z rhodium
erowid.org/archive/rhodium/chemistry/4-meo-pcp.html
[ external image ]
Jak na razie nie znalazłem zbyt wielu relacji osób, które tego próbowały.
cocaine 0.10 lub 0.30 mg/kg
dimethocaine 0.030-1.7 mg/kg
procaine 0.10-10 mg/kg
I okazało się, że te wyższe dawki dimethocaine i procaine działają bardzo podobnie do niższych dawek kokainy. Procaina pod względem budowy chemicznej jest jeszcze prostsza niż dimethocaina:
[ external image ]
procaine
Jeśli zdobędzie się odpowiednie odczynniki to można ją otrzymać w wyniku jednej prostej reakcji estryfikacji ! Z tego co znalazłem na internecie to zarówno dimethocaine i procaine u człowieka nie wywołują tak mocnej euforii jak kokaina, więc mogą być stosowane jako typowe stymulanty. Ponadto są inhibitorami MAO więc trzeba uważać na inne lekarstwa i dragi. Procaina w Polsce jest produkowana przez firmę Polfa (http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3? ... =0&lek=954). No i podobno obie substancje nie są toksyczne.
Z głębokości uzależnienia swego wołający lub wołającym być chcący pomocnym? - Hyperreal [H]elp
Są setki innych substancji działajacych "podobnie", więc po co ktoś miałby dawac do dopalaczy (których celem jest przede wszystkim bicie kasy, na czyms co jest tanie jak barszcz), coś co na dzien dzisiejszy kosztuje majątek?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/weedtravelbyair.jpg)
Podróż z medyczną marihuaną samolotem – co musisz wiedzieć?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/poldrugs.jpg)
Marihuana najczęściej używaną substancją psychoaktywną w Polsce po alkoholu, kofeinie i nikotynie
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/edna.jpg)
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny
Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mjheart2.jpg)
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób
Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/rcps_konferencja_mis05304.jpg)
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki
Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.