Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
ODPOWIEDZ
Posty: 75 • Strona 1 z 8
  • 414 / 8 / 0
Entada Rheedii jest dużą drzewiastą lianą lub pnączem. Jest także znana jako "African Dream Herb". Jej liście są suszone i palone w celu wywoływania barwnych snów.Jej nasiona znane sa jako Sea Beans i czesto spotykane są na wschodnich plażach afrykańskich gdzie rosna na brzegach rzek i rozlewisk. Mają grubą i wytrzymałą powłokę i mogą przetrwać długie okresy zanurzenia w wodzie morskiej. Nasiona te są poszukiwane jako części biżuterii i amulety szczęścia. Są także używane jako miejscowa maść przeciwko żółtaczce (?zawiści? - ang. jaundice). W rezultacie rozchodzenia się po morzu, Entada Rheedii jest szeroko rozmieszczona w tropikalnych i subtropikalnych karajach położonych nad Oceanem Indyjskim.

Przetłumaczone z http://en.wikipedia.org/wiki/Entada_rheedii niedługo zedytuję to czego nie dałem rady teraz przetłumaczyć - konsultuję się już w tej kwestii z anglistą. Ewentualne uwagi co do tłumaczenia przesyłać na maila.

Teraz to co ode mnie.Więc tak:
-Surowcem dla urozmaicenia snów są suszone liście a nie nasiona sprzedawane na smartszopie więc smartszop sobie chyba jaja z ludzi robi.
-Wygląda jak ogromne brązowe strąki fasoli (tak twierdzi duckduckgo)
-Czy zmiana jaka zachodzi we śnie jest zmianą tylko ich barwności i treści czy można mieć również świadome sny?
-Ktoś próbował może tych liści i wie gdzie je można dostać i jakie były efekty tych prób?

Taka ciekawostka. Pomyślałem, że temat zawsze się przyda chociażby ze względu na te nasiona na smartszopie, żeby się ktoś na to nie naciął.
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2007 przez Zdechły Szczur, łącznie zmieniany 1 raz.
To nie bóg stworzył ludzi.
To ludzie stworzyli sobie boga.
  • 2244 / 18 / 0
Nieprzeczytany post autor: borrasca »
Co do suszenia i palenia liści to pierwsze słyszę.Białe wnętrze nasiona jest palone i to ono podobno wywołuje bardzo barwne świadome sny.Sam nie próbowałem więc nie wiem czy to prawda czy nie.Jeśli chodzi o wierzenia to poza przynoszeniem szczęścia noszenie owych nasion przy sobie ma dawać ochronę i obdarzać nadnaturalnymi mocami czy też zdolnościami.
Uwaga! Użytkownik borrasca jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2244 / 18 / 0
Nieprzeczytany post autor: borrasca »
Niekoniecznie.Jeśli chodzi o palenie liści to tylko na wikipedii o tym czytałem,wszystkie inne źródła wspominają o wykorzystaniu białego wnętrza nasiona,w formie palenia właśnie.Są to jednak bardzo ogólnikowe informacje.Więcej jest napisane o funkcji ochronnej,jaką ponoć spełniają ale i tego jest niewiele.Miejscowi bardzo szanują ową roślinę,między innymi dlatego,że osiąga olbrzymie rozmiary,same nasiona też są całkiem spore.To tyle.
Uwaga! Użytkownik borrasca jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2129 / 26 / 0
Postanowiłem ostatnio zamówić nasiona Entada Rhedii ( African dream herb ). Jeżeli wierzyć temu co piszą na zagranicznych forach to nasiona te mają spory potencjał w indukowaniu świadomych snów, niektórzy twierdzą, że większy niż african dream root. Palenie białego wnętrza nasion wywołuje także lekkie efekty psychodeliczne, pod postacią lekkich zmian percepcji. Zobaczymy co z tego będzie, na razie czekam na przesyłkę. Może ktoś próbował ?
Toksyczna chemia z 15 metrów
  • 2244 / 18 / 0
Nieprzeczytany post autor: borrasca »
Nie wiem jak z indukcją snów ale same nasiona są jakby amuletem. Trzeba tylko dostosować częstotliwość. Normalka.
Uwaga! Użytkownik borrasca jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 234 / 7 / 0
@ Kuba

Ja próbowałem i nawet mam to jeszcze na stanie. (wielkie te nasiona - jakby drzewo Baobab miało z tego wyrosnąć ;-) )
Zamawiałem jeszcze w zeszłym roku z Deva Ethn. gdzie mnie poinstruowali, by palić to jak tytoń ale, że po starciu tego miąższu (sam nie wiem czy można to tak nazwać) na tarce i wsadzeniu w bibułkę razem z tytoniem (akurat okres gdzie na 3 miesiące po 7 latach nie palenia wróciłem do nałogu :nuts:) normalnie palić się tego nie dało bo ten starty miąższ jakby zapychał możliwość pociągnięcia macha z ów skęta. Topiły się te skrawki zlepiając tytoń i uniemożliwiając zaciąganie się. Tak więc na tej próbie się zakończyło.

Aż do poniedziałku tego tygodnia gdy sobie przypomniałem, że mam coś na polepszenia jakości snów bo coś ostatnio mało śnię. Tak więc teraz palę to z bonga.

Smak absolutnie znośny, lekko plastikowy (coś a'la palone Yopo ale mniej intensywny), nie ma problemów z paleniem, nie gryzie.

Efekty - to prawda - zmiana percepcji następuje ale w niewielkim stopniu. Jakby wypalić dwa solidne nabicia cybucha to owa zmiana byłaby dobrze dostrzegalna ale fizycznie jest to IMO niemożliwe bo po wypaleniu jednego nie mam już ochoty na kolejne. Po wypaleniu następuje delikatny relax, mogę nawet pokusić się o stwierdzenie, że wycisza, uspokaja, lekko muli aż nachodzi ochota na spanie (ziewanie etc. etc.)

Efekty przy śnie - zasypiam o wiele łatwiej i sen jest znacznie głębszy aczkolwiek JESZCZE zintensyfikowanych snów nie doświadczyłem (chyba za wcześnie jeszcze).

Co do LD się nie wypowiadam jak na to wpływa bo nie mam w tym absolutnie żadnego doświadczenia.

Nasiona jak najbardziej z potencjałem do wykorzystania.

Pozdrawiam
:heart:
  • 2129 / 26 / 0
Wczoraj spróbowałem owych nasion po raz pierwszy. Białe wnętrze nasion przypominało, po rozłupaniu, kawałki porcelany. Bardzo twarde i topiące się przy paleniu. Spaliłem takich kawałeczków dość sporo - dokładnie trzy nabicia fifki. Potwierdzam- efekty psychoaktywne występują. W mniejszym stopniu pod postacią subtelnych zmian percepcji. Głównymi efektami są : sedacja, uspokojenie, lekka euforia przechodzące w senność. Na pewno Entada Rheedii ułatwia zasypianie i sen po niej jest głęboki. Jeżeli chodzi o sny to miałem ich kilka, jednakże były mniej realistyczne niż te po African Dream Root. Jako podsumowanie mogę zacytować użytkownika powyżej - nasiona z potencjałem do wykorzystania.
Ostatnio zmieniony 24 czerwca 2009 przez Kuba Powiatowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Toksyczna chemia z 15 metrów
  • 151 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Toudy »
Wygląd, konsystencja i smak..trochę jak plastik, ale nie gryzie w gardło itd. Dym ma odziwo przyjemny a zapach po rozłupaniu nawet bardzo :)
Wstępnie mogę potwierdzić sedetację i uspokojenie po spaleniu-jestem po ok 2 lufkach.
Nawet tylko dla tego stanu warto zainteresować się Entada Rheedii. Co do działania na sny-dziś zobaczymy...
Uwaga! Użytkownik Toudy nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2129 / 26 / 0
Jakiś tam snów doświadczyłem, nie powiem, choć nie były tak intensywne jak przy ADR. Temat do głębszego obadania. Jedyny minus, że trzeba tego troszeczkę wypalić, ale działanie psychoaktywne, które niewątpliwie przy paleniu występuje, można uznać za rekompensatę ;-)

Trzeba by było pobawić się w palenie przez kilka dni z rzędu, żeby w pełni ocenić potencjał tych nasion. Jakby nie było- materiału z nasion mam, do testów, sporo.
Toksyczna chemia z 15 metrów
  • 151 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Toudy »
ok...nie no tak miło mi się nie spało od dawna!!! Samo zasypianie było tak cholernie przyjemne że właściwie chciałem aby trwało cały czas. Snów miałem trochę i były całkiem rozbudowane. Także w 1 noc działania miałem mniej snów o mniejszej intensywności niż po ADR. Zobaczymy co dalsze noce przyniosą:)

Reasumując :
Rewelacyjne działanie zaraz po spaleniu
Bardzo przyjemny stan zasypiania
Polepsza jakość i ilośc snów-ale nie tak mocno jak African Dream Root, choć wydaje mi się że z każdym dniem będzie lepiej.

Dziś spróbuje zjeść trochę nasiona aby sprawdzić tę metodę

Africanowi brakuje właśnie takiego miłego stanu przed zasypianiem. Idealnie byłoby połączyć te 2 rośliny. Zważając na fakt że nasiona są naprawdę spore to starczy mi ich na długo.
Uwaga! Użytkownik Toudy nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 75 • Strona 1 z 8
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.