Entada Rheedii - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 75 Strona 1 z 8
Rejestracja: 2006
  • 414 / 3 / 0

Entada Rheedii jest dużą drzewiastą lianą lub pnączem. Jest także znana jako "African Dream Herb". Jej liście są suszone i palone w celu wywoływania barwnych snów.Jej nasiona znane sa jako Sea Beans i czesto spotykane są na wschodnich plażach afrykańskich gdzie rosna na brzegach rzek i rozlewisk. Mają grubą i wytrzymałą powłokę i mogą przetrwać długie okresy zanurzenia w wodzie morskiej. Nasiona te są poszukiwane jako części biżuterii i amulety szczęścia. Są także używane jako miejscowa maść przeciwko żółtaczce (?zawiści? - ang. jaundice). W rezultacie rozchodzenia się po morzu, Entada Rheedii jest szeroko rozmieszczona w tropikalnych i subtropikalnych karajach położonych nad Oceanem Indyjskim.

Przetłumaczone z http://en.wikipedia.org/wiki/Entada_rheedii niedługo zedytuję to czego nie dałem rady teraz przetłumaczyć - konsultuję się już w tej kwestii z anglistą. Ewentualne uwagi co do tłumaczenia przesyłać na maila.

Teraz to co ode mnie.Więc tak:
-Surowcem dla urozmaicenia snów są suszone liście a nie nasiona sprzedawane na smartszopie więc smartszop sobie chyba jaja z ludzi robi.
-Wygląda jak ogromne brązowe strąki fasoli (tak twierdzi duckduckgo)
-Czy zmiana jaka zachodzi we śnie jest zmianą tylko ich barwności i treści czy można mieć również świadome sny?
-Ktoś próbował może tych liści i wie gdzie je można dostać i jakie były efekty tych prób?

Taka ciekawostka. Pomyślałem, że temat zawsze się przyda chociażby ze względu na te nasiona na smartszopie, żeby się ktoś na to nie naciął.
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2007 przez Zdechły Szczur, łącznie zmieniany 1 raz.

 

Rejestracja: 2007
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 2244 / 10 / 0

Co do suszenia i palenia liści to pierwsze słyszę.Białe wnętrze nasiona jest palone i to ono podobno wywołuje bardzo barwne świadome sny.Sam nie próbowałem więc nie wiem czy to prawda czy nie.Jeśli chodzi o wierzenia to poza przynoszeniem szczęścia noszenie owych nasion przy sobie ma dawać ochronę i obdarzać nadnaturalnymi mocami czy też zdolnościami.

Bombardując metamfetaminowe laboratoria, armia USA zabija dziesiątki cywilów – twierdzi ONZ

Według nowego raportu ONZ, amerykańska operacja antynarkotykowa wymierzona w domniemane laboratoria narkotykowe w Afganistanie spowodowała wiele ofiar wśród dzieci. Stany Zjednoczone zaprzeczają treści raportu.

Katolicki portal straszy marihuaną i Sorosem

Przedruk światłego artykułu pt. Marihuana – popiera ją Soros i… niektórzy „prawicowcy”

 

Rejestracja: 2007
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 2244 / 10 / 0

Niekoniecznie.Jeśli chodzi o palenie liści to tylko na wikipedii o tym czytałem,wszystkie inne źródła wspominają o wykorzystaniu białego wnętrza nasiona,w formie palenia właśnie.Są to jednak bardzo ogólnikowe informacje.Więcej jest napisane o funkcji ochronnej,jaką ponoć spełniają ale i tego jest niewiele.Miejscowi bardzo szanują ową roślinę,między innymi dlatego,że osiąga olbrzymie rozmiary,same nasiona też są całkiem spore.To tyle.

 

Rejestracja: 2008
  • 2129 / 11 / 0

Postanowiłem ostatnio zamówić nasiona Entada Rhedii ( African dream herb ). Jeżeli wierzyć temu co piszą na zagranicznych forach to nasiona te mają spory potencjał w indukowaniu świadomych snów, niektórzy twierdzą, że większy niż african dream root. Palenie białego wnętrza nasion wywołuje także lekkie efekty psychodeliczne, pod postacią lekkich zmian percepcji. Zobaczymy co z tego będzie, na razie czekam na przesyłkę. Może ktoś próbował ?

 

Rejestracja: 2007
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 2244 / 10 / 0

Nie wiem jak z indukcją snów ale same nasiona są jakby amuletem. Trzeba tylko dostosować częstotliwość. Normalka.

 

Rejestracja: 2009
  • 234 / 5 / 0

@ Kuba

Ja próbowałem i nawet mam to jeszcze na stanie. (wielkie te nasiona - jakby drzewo Baobab miało z tego wyrosnąć ;-) )
Zamawiałem jeszcze w zeszłym roku z Deva Ethn. gdzie mnie poinstruowali, by palić to jak tytoń ale, że po starciu tego miąższu (sam nie wiem czy można to tak nazwać) na tarce i wsadzeniu w bibułkę razem z tytoniem (akurat okres gdzie na 3 miesiące po 7 latach nie palenia wróciłem do nałogu :nuts:) normalnie palić się tego nie dało bo ten starty miąższ jakby zapychał możliwość pociągnięcia macha z ów skęta. Topiły się te skrawki zlepiając tytoń i uniemożliwiając zaciąganie się. Tak więc na tej próbie się zakończyło.

Aż do poniedziałku tego tygodnia gdy sobie przypomniałem, że mam coś na polepszenia jakości snów bo coś ostatnio mało śnię. Tak więc teraz palę to z bonga.

Smak absolutnie znośny, lekko plastikowy (coś a'la palone Yopo ale mniej intensywny), nie ma problemów z paleniem, nie gryzie.

Efekty - to prawda - zmiana percepcji następuje ale w niewielkim stopniu. Jakby wypalić dwa solidne nabicia cybucha to owa zmiana byłaby dobrze dostrzegalna ale fizycznie jest to IMO niemożliwe bo po wypaleniu jednego nie mam już ochoty na kolejne. Po wypaleniu następuje delikatny relax, mogę nawet pokusić się o stwierdzenie, że wycisza, uspokaja, lekko muli aż nachodzi ochota na spanie (ziewanie etc. etc.)

Efekty przy śnie - zasypiam o wiele łatwiej i sen jest znacznie głębszy aczkolwiek JESZCZE zintensyfikowanych snów nie doświadczyłem (chyba za wcześnie jeszcze).

Co do LD się nie wypowiadam jak na to wpływa bo nie mam w tym absolutnie żadnego doświadczenia.

Nasiona jak najbardziej z potencjałem do wykorzystania.

Pozdrawiam

 

Rejestracja: 2008
  • 2129 / 11 / 0

Wczoraj spróbowałem owych nasion po raz pierwszy. Białe wnętrze nasion przypominało, po rozłupaniu, kawałki porcelany. Bardzo twarde i topiące się przy paleniu. Spaliłem takich kawałeczków dość sporo - dokładnie trzy nabicia fifki. Potwierdzam- efekty psychoaktywne występują. W mniejszym stopniu pod postacią subtelnych zmian percepcji. Głównymi efektami są : sedacja, uspokojenie, lekka euforia przechodzące w senność. Na pewno Entada Rheedii ułatwia zasypianie i sen po niej jest głęboki. Jeżeli chodzi o sny to miałem ich kilka, jednakże były mniej realistyczne niż te po African Dream Root. Jako podsumowanie mogę zacytować użytkownika powyżej - nasiona z potencjałem do wykorzystania.
Ostatnio zmieniony 24 czerwca 2009 przez Kuba Powiatowy, łącznie zmieniany 1 raz.

 

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 151 / / 0

Wygląd, konsystencja i smak..trochę jak plastik, ale nie gryzie w gardło itd. Dym ma odziwo przyjemny a zapach po rozłupaniu nawet bardzo :)
Wstępnie mogę potwierdzić sedetację i uspokojenie po spaleniu-jestem po ok 2 lufkach.
Nawet tylko dla tego stanu warto zainteresować się Entada Rheedii. Co do działania na sny-dziś zobaczymy...

 

Rejestracja: 2008
  • 2129 / 11 / 0

Jakiś tam snów doświadczyłem, nie powiem, choć nie były tak intensywne jak przy ADR. Temat do głębszego obadania. Jedyny minus, że trzeba tego troszeczkę wypalić, ale działanie psychoaktywne, które niewątpliwie przy paleniu występuje, można uznać za rekompensatę ;-)

Trzeba by było pobawić się w palenie przez kilka dni z rzędu, żeby w pełni ocenić potencjał tych nasion. Jakby nie było- materiału z nasion mam, do testów, sporo.

 

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 151 / / 0

ok...nie no tak miło mi się nie spało od dawna!!! Samo zasypianie było tak cholernie przyjemne że właściwie chciałem aby trwało cały czas. Snów miałem trochę i były całkiem rozbudowane. Także w 1 noc działania miałem mniej snów o mniejszej intensywności niż po ADR. Zobaczymy co dalsze noce przyniosą:)

Reasumując :
Rewelacyjne działanie zaraz po spaleniu
Bardzo przyjemny stan zasypiania
Polepsza jakość i ilośc snów-ale nie tak mocno jak African Dream Root, choć wydaje mi się że z każdym dniem będzie lepiej.

Dziś spróbuje zjeść trochę nasiona aby sprawdzić tę metodę

Africanowi brakuje właśnie takiego miłego stanu przed zasypianiem. Idealnie byłoby połączyć te 2 rośliny. Zważając na fakt że nasiona są naprawdę spore to starczy mi ich na długo.
Posty: 75 Strona 1 z 8
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 51 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości