Dział poświęcony wpływowi substancji psychoaktywnych na działalność człowieka.
ODPOWIEDZ
Posty: 53 • Strona 2 z 6
  • 2129 / 29 / 0
A czy ja piszę, że mowa o moich doświadczeniach ? Nie, ja piszę na podstawie wieloletnich obserwacji, na podstawie artykułów naukowych i w końcu na podstawie znajomości ćpunów różnego rodzaju. heroinę możesz brać latami (jeżeli masz tylko pieniądze) i nie będziesz bełkotał, zataczał się, wpadał w psychozy. Po ciągu z inhalantami już tak, a oprócz tego uszkadzasz szpik kostny, nerki, wątrobę i płuca. Jeżeli mowa o samej szkodliwości to inhalanty są najbardziej szkodliwe, bez- kurwa -apelacyjnie :-) Gdy mowa o sile nałogu to tak, heroina ma pierwszeństwo.
Jeszcze raz powtórzę- tu potrzeba kilku zestawień bo nie da się wszystkiego zawrzeć w jednej tabelce.
Ostatnio zmieniony 23 lipca 2011 przez Kuba Powiatowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Toksyczna chemia z 15 metrów
  • 630 / 3 / 0
Setka spida to odpowiednik butelki wina czy tam cwiartki wodki. Ciezko powiedziec co bardziej szkodliwe. Jesli chodzi o szkodliwosc heroiny to chyba wysoka smiertelnosc heroinistow w porownaniu do uzytkownikow innychvnarkotykow cos nam chyba mowi...
  • 488 / 7 / 0
agsfd pisze:
Setka spida to odpowiednik butelki wina czy tam cwiartki wodki.
Wciągaj setkę spida dzień codzień przez 5 lat lub pij ćwiarę wódy dzień codzień przez ten sam czas. Widziałem obydwa takie przypadki. W przypadku wódy były to dygoczące łapy po odstawieniu, zubożałe słownictwo i zjebana pamięć, w przypadku fety były to ostre paranoje i braki w uzębieniu. Nie żebym bronił alkoholu, ale tak nie jest.
  • 3 / / 0
Może przyda się małe sprostowanie,statystycznie lista która wyszła zawiera substancję które pojawiały się najczęściej w wypowiedziach od 1-10.Można podawać swoje typy,Mefedron,PCP,nikotyna i inne,tylko że raczej szybko nie wejda na liste albo 1 miejsce,gdzie przewage głosów ma heroina,albo drugie gdzie jest kokaina,itd.jednak zachęcam do tego.Chodzi też o niebezpieczeństwo przez wplyw na społeczenstwo.Alkohol moim zdaniem jest szkodliwszy niż heroina,gdyż często powoduję agresję,wypadki,i problemy spoleczne roznego rodzaju.Bardzo ważne jest ustalenie poziomu NIEBEZPIECZEŃSTWA substancji,biorąc pod uwagę wszystkie wady/zalety narkotyku.I jeszcze raz: aspekt społeczny jest mnie bardzo ważny.

Inhalanty - powinny być na 6-7 miejscu,owszem są niebezpieczne ale odsetek(bo większość jest swiadoma jak
niebezpieczne są)społeczeństwa który sproboje raz,ravczej nie sproboje więcej,a odwrotnie zwykle jest z
kokainą,heroiną.Prawda jest ze inhalanty latwo moga wywolac śmierć,ale statystycznie dużo wiecej ludzi umiera od
przedawkowania heroiny,tym bardziej jest to łatwe,dlatego że główna metodą łudzi wciągających
kleje używa torebki,nastepnie urywa im się film,i dalej wdychają klej nieswiadomie przez tą torebkę.

Jestem pewien że Amfetamina uzależnia mniej niż Alkohol,chociażby statystycznie,nie tylko dlatego że jest legalny.Niektorzy ludzie sproboja amfetaminy i może im się nie spodobać,inni się w to wciągną,alę będzie łatwiej odstawić speed niż alkohol gdyż pity długotrwałe uzależnia fizycznie a speed nie.Lampka wina vs setka spidu to słaby przykład bo ludzie zwykle piją/biorą
większe ilości,szkodliwość wtedy jest taką sama.
Bzdura. Nie można zestawić wszystkich efektów narkotyków (siły uzależnienia, szkodliwości na organizm, szkodliwości społecznej) w jednej tabelce. Znaczy można, ale potem wyjdą kwiatki jak z tymi inhalantami. Jeden aspekt= jedna tabelka.
Po drugie- dawka. Kieliszek czerwonego wina wyjdzie mi na zdrowie w odróżnieniu od setki spida. Jakie dawki wchodzą w grę ?
Można. Oczywiście że można by zrobić tabelkę gdzie ludzie ocenią tę cechy substancji w skali 1-10.Alę zabrało by do więcej czasu,zależy mi o statystycza opinię oraz sprawdzenie świadomośći ludzi,co może mieć najbardziej negatywny wpływ,na zdrowie,jak szkodliwe spolecznie jest.Myślałem o rozbudowaniu wcześniej tableki na 15 miejsc,tylko że narazie np. Meth, owszem ma destrukcyjne działanie,ale jest na miejscu 15,bo popularność tej substancji w głosach nie jest duża.10-punktową tabelką wydaje sie więc w sam raz. Moja wersja tej listy tez jest troche inna,moze dlatego ze ludzie wybieraja najpopularniesze substancje.
  • 1615 / 28 / 0
Moim zdaniem najbardziej niebezpieczne i szkodliwe narkotyki z powszechnie znanych to:
- meth
- crack
- feta
- heroina

A porównywanie amfetaminy do wina bądź wódki, uważam za skrajnie nietrafione.
  • 641 / 16 / 0
Najbardziej niebezpieczny narkotyk to tlen, jego używanie nawet w zalecanych ilościach prowadzi do uzależnienia, a przewlekłe (nad)używanie do śmierci, powinni natychmiast tego zabronić.
  • 784 / 28 / 0
HrabiaFeniullo pisze:
Witam!
Chciałbym abyście w skali 1-10 ocenili (10=najmniej szkodliwe 1=najbardziej szkodliwe/niebezpieczne) według waszej opinii narkotyki.Bardzo potrzebne mi to do napisania pracy magisterskiej.Według zebranych na mnie danych na innych stronach, lista wybraną przez użytkowników jest rączej konserwatywna.(są to głownie anglojęzyczne fora dyskusyjne o narkotykach,lekach, ale nie tylko).Opiblukuje tu jak zmieniły się wyniki statystyczne jeśli będzie jakieś zainteresowanie tym tematem.Ważna jest dla mnie nie tylko szkodliwość substancji/ale także sila uzależnienia/możliwość przedawkowania/jak blisko jest od dawki rekreacyjnej do smiertelnej.

Wyniki zdobyte dotychczas -

10-Extasy
9-LSD
8-GHB
7-Marihuana
6-Benzodiazepiny
5-Amfetamina
4-Inhalanty
3-Alkohol
2-Kokaina
1-Heroina


O ile zgodzę że pozycję 10-5 nie są zbyt szkodliwe jeśli właściwie używane,pozycje 1-4 są w absolutnej elicie wybieranych przez ankietowanych. Przynajmniej 3 narkotyki z piewszych 5 uważanych jako najbardziej szkodliwe zostało wybrane przez 96% uzytownikow. Kilka osób pisało też o PCP,Azotanie Amylu,Ketaminie,Mefedronie.Za mało jednak zeby wdrapały sie na liste.
Pozdrawiam
"ZDOBYTE", o kurwa, Norman Zdobywca.

praca magisterska to taka klasówka z robienia przypisów, gamoniu. Bożesz, pomyśl, wartość poznawcza wypowiedzi klikających po nocy internautów - bezsenna.

Ośmieszasz polski uniwersytet, pacanie. Posiedź ten jeden boże dzień w bibliotece nad hasłem "metodologia" i może też z dzień w parczku, nad refleksją, co to są "studia" oraz pisemne świadectwo ich ukończenia - w formie choćby najskromniejszych, ale samodzielnych (nauka jest zbyt wspaniałomyślna, że obdarza Cię zaufaniem) badań naukowych.

co Ty właściwie badasz: jaka jest szkodliwość narkotyków czy jakie są opinie internautów na temat szkodliwości narkotyków?

i widzisz, jeszcze musisz rozumieć, co w Twoim badaniu znaczy słowo "szkodliwość", ba - bezustannie narzędzie tego słowa kontrolować. I tu kolego napotykasz pojęcie "kryterium".

no to jak widzę masz już czy dni przed sobą. Zgłoś się 26tego, możesz z bibloteki napisać, lol
Uwaga! Użytkownik koala nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 246 / 1 / 0
nie czuję się jakoś wybitnie kompetentny ale zdaje się, że chodzi w pracy o opinię regularnych userów.
pytanie nie jest zresztą niezbyt precyzyjne, bo choć inhalanty bym umieścił zaraz obok heroiny jeśli chodzi o potencjalną szkodliwość, to jednak ta ostatnia jest popularniejsza

10 (11)-LSD
10-MDMA
9-GHB
8-mj
7-Benzodiazepiny
6-mefedron (i Beta-Ketony)
5-amfetamina
4-kokaina
3-alkohol
2-Inhalanty
1-heroina
  • 246 / 1 / 0
koala pisze:

praca magisterska to taka klasówka z robienia przypisów, gamoniu. Bożesz, pomyśl, wartość poznawcza wypowiedzi klikających po nocy internautów - bezsenna.
no chyba, że tematem pracy jest dyskurs for internetowych o narkotykach ;) klikający po nocach internauci to całkiem ważny temat dla uniwersytetu, o HP nie jeden dobry socjo/kultoroznawczy tekst można by napisać więc relax.
  • 246 / 1 / 0
surveilled pisze:
10 LSD
9 MDMA
8 Marihuana, chociaż naturalna, powiedziałbym, jest znacznie bardziej szkodliwa od syntetycznych odpowiedników. Biorę oba w to miejsce.
7 GHB
6 Amfetamina
5 Alkohol
4 Inhalanty
3 Kokaina
2 Mefedron
1 Heroina
jeśli obniżyłeś pozycję inhalantów przez niskie spożycie, to czemu mef tak wysoko? główna fala była krótka i już przeszła i nie wiem czy tak dużo osób zdążyło się wjebać, a duża część z tych, którzy się wjebali musieli z konieczności obejść się smakiem.
ODPOWIEDZ
Posty: 53 • Strona 2 z 6
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Legalizacja marihuany a młodzież: Nowy raport z USA obala mity

Czy legalizacja marihuany dla dorosłych sprawi, że nastolatki zaczną masowo po nią sięgać? To jeden z najczęstszych argumentów przeciwników zmian w prawie. Najnowszy, obszerny raport federalny ze Stanów Zjednoczonych pokazuje coś zupełnie innego. Użycie marihuany przez młodzież nie tylko nie rośnie, ale w niektórych grupach nawet spada. Czas przyjrzeć się faktom.

[img]
Wystarczy sekunda i kolor się zmienia. Ten tatuaż wykrywa groźną pigułkę w twoim napoju

Chociaż dużo mówi się o zagrożeniu, jakie niosą ze sobą tzw. pigułki gwałtu, rozpoznanie ich na imprezie wciąż bywa trudne. Właśnie dlatego naukowcy z Korei Południowej zaprezentowali nowatorskie rozwiązanie, które działa błyskawicznie i jest niemal niewidoczne.

[img]
Marihuanoholik – nowa definicja dla nowego języka debaty o uzależnieniu

W świecie, w którym alkoholik nie jest „ćpunem”, tylko „osobą z chorobą alkoholową”, a osoby uzależnione od leków otrzymują wsparcie zamiast pogardy i aresztów – czas również na zmianę języka wokół marihuany, która prędzej niż później zostanie w Polsce zdepenalizowana. Dlatego proponujemy wprowadzenie nienaukowego terminu „marihuanoholik” – jako neutralnego określenia osoby, która straciła kontrolę nad swoim używaniem marihuany i odczuwa tego konsekwencje w codziennym życiu. Zaznaczamy, że definicja ta nie ma zastąpić klasyfikacji medycznej, a jedynie usunąć stygmantyzację.