czy mdpv 4-mec albo metylon dadzą fałszywe wskazanie na amph/xtc? czy koda wyjdzie jak opiat, i czy można świrować (powiedzmy raz na miesiąc koda) że to na kaszel/bół zęba? pytanie, odnosnie sztucznych kanabinoli a testow thc.
korzystałem z szukaj ale co do testów we włosach nic nie znalazłem.
czy są na to szampony :) ?
Koda wyjdzie jako opiat, bo to jest opiat ;-) http://www.erowid.org/chemicals/opiates ... ting.shtml
I ogólnie http://www.erowid.org/psychoactives/tes ... ting.shtml
W FAQ, albo gdzieś na tej stronie masz o szamponach, ale to raczej USA-point-of-view.
Szampon, kurwa? Serio?
Na łyso się trzeba obciąć, i z grzywki!
Spokojna Twoja rozczochrana, każdy fryzjer to załatwi.
Wtedy włos Ci z głowy nie spadnie.
A tak to zaraz by matka włosy z głowy rwała.
A ojcu to by włos dęba stanął.
I nikt Cię już nie będzie brał pod włos.
surveilled pisze:Na łyso się trzeba obciąć, i z grzywki!
Fajnie, nie? Jego dziewczyna/chłopak z pewnością się ucieszy.
surveilled pisze:Nie chce mi się upewniać, ale ponoć we włosach odkłada się większość narkotyków, tylko że jest tam substancji za mało na przeprowadzenie testu chromatograficznego, trzeba pełną analizę chemiczną przeprowadzić (HPLC czy cokolwiek), a to tani proces nie jest.
Szampon, kurwa? Serio?
Na łyso się trzeba obciąć, i z grzywki!
Spokojna Twoja rozczochrana, każdy fryzjer to załatwi.
Wtedy włos Ci z głowy nie spadnie.
A tak to zaraz by matka włosy z głowy rwała.
A ojcu to by włos dęba stanął.
I nikt Cię już nie będzie brał pod włos.
stary padłem ze śmiechu. co do szamponów to wiem że ściema (w sensie że niby myją ale nie do końca), i zauważyłem że w pobieżnych testach (mocz) nawet lek na katar wyjdzie pozytyw (na spida), czyli metkat i wszystko mefedrono- podobne też. brak odpowiedzi co do np. metylonu (=xtc? w moczu pewnie tak) ale jeśli testy na włosy są bardziej precyzyjne to czy wtedy np. metkat czy 4-mec wyjda jako pozytyw? jakimi metodami się je przeprowadza? czy któryś z chemicznie oblatanych forumowiczów podrzuci wiarygodną informację? czy to jest chromatografia czy co oni z tymi włosami tam robią... hehe.
toshiro mifune pisze:ale jeśli testy na włosy są bardziej precyzyjne
pytanie: jakie metody są używane przy wykrywaniu narkotyków we włosach i jakie grupy substancji mogą pociągnąć za sobą fałszywy pozytyw?
interesują mnie takie substancje jak : mefedron metylon metkatynon 4-mec 3, 4 dmmc i podobne.
proszę o rzeczowe odpowiedzi a nie te które sugerują ogolenie się lub "sprawdź linki". zanim odpiszesz zrozum pytanie
nie chodzi mi o dowód w sprawie sądowej bo o to byłbym spokojny po rc ale o wykazanie sie wstrzemięźliwością wobec życzliwych mi osób....
Drugą metodą jest analiza GC/MS uprzedzona testem immunoenzymatycznym ELISA.[1] ELISA ma za zadanie zdeterminować obecność przeciwciał, które wytwarza organizm, gdy podany jest narkotyk. Gdy takie zostają odnalezione, celem potwierdzenia wykonuje się analizę GC/MS włosa. Analiza GC/MS jest dokładna i używana m.in. do wykrywania dopingu u sportowców, gdzie używane środki są raczej wysublimowane, tak więc najprawdopodobniej będzie w stanie dokładnie nakreślić zażytą substancję.
Teraz dochodzi kwestia, co dla Ciebie oznacza pozytyw w tych testach. Jeśli pozytywny wynik na np. amfetaminę pociągnie za sobą konsekwencje prawne, to po metodzie ELISA+GC/MS wyjdzie dokładnie, że nie była to amfetamina, tylko legalny 4-metyloetkatynon. Jeśli będziesz miał przypał, że ćpałeś - to od tego nie uciekniesz. Koszt takiego badania w Zjednoczonym Królestwie wynosi £65 za przygotowanie próbki, a potem od zweryfikowania każdego potencjalnie użytego środka - £45.[2]
Przypisy
Klucze do szyfrowania emaili do mnie (surveilled-hyperreal.info): https://keys.openpgp.org/vks/v1/by-fingerprint/CD9C63559C3FBEC2545C942CD7FE3586C83BF910
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mozg-jointy-1000.png)
„Tysiąc jointów później” – co naprawdę dzieje się z mózgiem stałego palacza marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/tajlandia.jpg)
Marihuana tylko na receptę. Tajlandia zmienia politykę dotyczącą "miękkich" narkotyków
Marihuana w Tajlandii jest dostępna już tylko na receptę; w życie wszedł dekret zmieniający wprowadzone trzy lata wcześniej liberalne zasady sprzedaży specyfiku - podała w piątek agencja AP, przypominając, że Tajlandia była pierwszym azjatyckim państwem, które zdekryminalizowało obrót marihuaną.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/25-06-25_narkotyki_05.jpg)
Bochnia. Policja ujęła dilerów narkotyków. W garażach przy KN-2 urządzili „biuro” i magazyn
Małopolscy policjanci zlikwidowali „przedsiębiorstwo” zajmujące się handlem narkotykami. Wynajmowane garaże przy jednej z ulic w Bochni spełniały rolę biura oraz magazynu ze środkami odurzającymi. Zabezpieczono duże ilości środków odurzających oraz zatrzymano 4 osoby.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/fabrykaklefedronu.jpg)
Kieleccy policjanci zlikwidowali fabrykę klefedronu w powiecie sandomierskim
W minioną środę kieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej współpracując z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji oraz kontrterrorystami z Kielc i Radomia przeprowadzili realizację, która doprowadziła do likwidacji dużej, fabryki produkującej klefedron. W sprawie zatrzymano 32 – latka, który najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.