czy mdpv 4-mec albo metylon dadzą fałszywe wskazanie na amph/xtc? czy koda wyjdzie jak opiat, i czy można świrować (powiedzmy raz na miesiąc koda) że to na kaszel/bół zęba? pytanie, odnosnie sztucznych kanabinoli a testow thc.
korzystałem z szukaj ale co do testów we włosach nic nie znalazłem.
czy są na to szampony :) ?
Koda wyjdzie jako opiat, bo to jest opiat ;-) http://www.erowid.org/chemicals/opiates ... ting.shtml
I ogólnie http://www.erowid.org/psychoactives/tes ... ting.shtml
W FAQ, albo gdzieś na tej stronie masz o szamponach, ale to raczej USA-point-of-view.
Szampon, kurwa? Serio?
Na łyso się trzeba obciąć, i z grzywki!
Spokojna Twoja rozczochrana, każdy fryzjer to załatwi.
Wtedy włos Ci z głowy nie spadnie.
A tak to zaraz by matka włosy z głowy rwała.
A ojcu to by włos dęba stanął.
I nikt Cię już nie będzie brał pod włos.
surveilled pisze:Na łyso się trzeba obciąć, i z grzywki!
Fajnie, nie? Jego dziewczyna/chłopak z pewnością się ucieszy.
surveilled pisze:Nie chce mi się upewniać, ale ponoć we włosach odkłada się większość narkotyków, tylko że jest tam substancji za mało na przeprowadzenie testu chromatograficznego, trzeba pełną analizę chemiczną przeprowadzić (HPLC czy cokolwiek), a to tani proces nie jest.
Szampon, kurwa? Serio?
Na łyso się trzeba obciąć, i z grzywki!
Spokojna Twoja rozczochrana, każdy fryzjer to załatwi.
Wtedy włos Ci z głowy nie spadnie.
A tak to zaraz by matka włosy z głowy rwała.
A ojcu to by włos dęba stanął.
I nikt Cię już nie będzie brał pod włos.
stary padłem ze śmiechu. co do szamponów to wiem że ściema (w sensie że niby myją ale nie do końca), i zauważyłem że w pobieżnych testach (mocz) nawet lek na katar wyjdzie pozytyw (na spida), czyli metkat i wszystko mefedrono- podobne też. brak odpowiedzi co do np. metylonu (=xtc? w moczu pewnie tak) ale jeśli testy na włosy są bardziej precyzyjne to czy wtedy np. metkat czy 4-mec wyjda jako pozytyw? jakimi metodami się je przeprowadza? czy któryś z chemicznie oblatanych forumowiczów podrzuci wiarygodną informację? czy to jest chromatografia czy co oni z tymi włosami tam robią... hehe.
toshiro mifune pisze:ale jeśli testy na włosy są bardziej precyzyjne
pytanie: jakie metody są używane przy wykrywaniu narkotyków we włosach i jakie grupy substancji mogą pociągnąć za sobą fałszywy pozytyw?
interesują mnie takie substancje jak : mefedron metylon metkatynon 4-mec 3, 4 dmmc i podobne.
proszę o rzeczowe odpowiedzi a nie te które sugerują ogolenie się lub "sprawdź linki". zanim odpiszesz zrozum pytanie
nie chodzi mi o dowód w sprawie sądowej bo o to byłbym spokojny po rc ale o wykazanie sie wstrzemięźliwością wobec życzliwych mi osób....
Drugą metodą jest analiza GC/MS uprzedzona testem immunoenzymatycznym ELISA.[1] ELISA ma za zadanie zdeterminować obecność przeciwciał, które wytwarza organizm, gdy podany jest narkotyk. Gdy takie zostają odnalezione, celem potwierdzenia wykonuje się analizę GC/MS włosa. Analiza GC/MS jest dokładna i używana m.in. do wykrywania dopingu u sportowców, gdzie używane środki są raczej wysublimowane, tak więc najprawdopodobniej będzie w stanie dokładnie nakreślić zażytą substancję.
Teraz dochodzi kwestia, co dla Ciebie oznacza pozytyw w tych testach. Jeśli pozytywny wynik na np. amfetaminę pociągnie za sobą konsekwencje prawne, to po metodzie ELISA+GC/MS wyjdzie dokładnie, że nie była to amfetamina, tylko legalny 4-metyloetkatynon. Jeśli będziesz miał przypał, że ćpałeś - to od tego nie uciekniesz. Koszt takiego badania w Zjednoczonym Królestwie wynosi £65 za przygotowanie próbki, a potem od zweryfikowania każdego potencjalnie użytego środka - £45.[2]
Przypisy
Klucze do szyfrowania emaili do mnie (surveilled-hyperreal.info): https://keys.openpgp.org/vks/v1/by-fingerprint/CD9C63559C3FBEC2545C942CD7FE3586C83BF910
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/2/25746cf8-0178-4e03-95ad-e326d435888c/FB_IMG_1692732716362.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250705%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250705T102402Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=518437499141811ca68ce808965d714ebf3876d2352790a824cb6c250582c457)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cbd_0.jpg)
Legalne, ale traktowane jak podejrzane. Nowy biznes tonie w absurdach przepisów i kontroli
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/narkotyki-cbsp-30062025-768x376.jpg)
Rozbita grupa narkotykowa. Marcin K. odpowie za handel heroiną i kokainą wartą miliony
Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku stanie mężczyzna oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się międzynarodowym obrotem heroiną i kokainą oraz praniem pieniędzy. Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Gdańsku.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mozgnastolatka.png)
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?
Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/rcps_konferencja_mis05304.jpg)
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki
Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.