Więcej informacji: Grzyby w Narkopedii [H]yperreala
Gdyby purchawki (te rosnące w Polsce) powodowały jakieś stany narkotyczne to już dawno byłoby nt temat dużo wzmianek, informacji i artykułów (wystarczy wpisać w duckduckgo "psilocybe semilanceata" żeby się przekonać o czym piszę). Zresztą to takie kombinowanie jak z chmielem trochę - a po chuj jarać chmiel jak można MJ i bynajmniej mieć pewność, że zadziała? Tak samo z tymi purchawkami. :-P
A po co palisz marihuanę, skoro jest do kupienia wódka, zaraz za rogiem? Przynajmniej masz pewność, że zadziała, że jest tyle, a tyle wódki w wódce i ie zgarnie cię policja.
I mean no harm.
Ani To Ani Tamto
Zresztą chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Gdyby chociaż te purchawki powodowały rzeczywiście jakieś ciekawe efekty to ok, ale jakoś jeszcze nie spotkałem się z tym, żeby na kogokolwiek zadziałały w sposób interesujący dla ćpuna. Faktycznie, jeśli chodzi o MJ to worek workowi nie równy, ale przynajmniej mam pewność, że jak ją zapalę to będę czuł się fajnie i nie będzie to żadne placebo. A purchawkę to mogę zjeść co najwyżej na obiad, bo młode owocniki są całkowicie jadalne :-P
I mean no harm.
Ani To Ani Tamto
Oto co mnie spotkało jakiś czas temu:
Tripowałem sobie w ulubionym miejscu w górach. Dość ostra jazda. W pewnym momencie moją uwagę przyciągnęła purchawka wielkości grejpfruta. Przykucnąłem przy niej i miałem różne rozkminki związane z nią. W końcu stwierdziłem, że trzeba ją zjeść. ( Często podczas wypraw w góry próbuję nieznanych roślin i nadal żyję ;)
Cięzko było wyrwać więc lekko przewróciłem ją butem. Taka wyrwana okazała się jeszcze większa niż przypuszczałem i w końcu dałem sobie spokój z wszamaniem grzyba.
Byłem w tym miejscu dwa tygodnie później i grzyb nadal leżał w tym samym miejscu -w ogóle nic mu się nie stało. Dopiero po miesiacu lekko przyczerniał.
Teraz czuję niesmak bo nie zaufałem intuicji a mogło być ciekawie.
Kurwik pisze: A ile znasz osób, które jadły purchawkę? I skąd wiesz, że przyrządzanie w wysokiej temperaturze nie niszczy jakiejś substancji aktywnej?
I błagam, nie pisz, ile atlasów grzybów w życiu widziałem i skąd wiem, że to co piszą tam to prawda bo jebne
Czy w ciągu tych czterech lat od ucichnięcia wątku ktoś doznał jakowyś nowych doświadczeń purchawkowych?
Oto ona: [ external image ] no a to jest bułka z masłem:[ external image ]
Tak na boku, nie wierzę by w Polsce rosły psychoaktywne lycoperdony, już dawno byśmy je jedli. Nie możemy mieć wszystkiego co mają Indianie.
Badanie: Brak dowodów na resztkowe efekty marihuany w prowadzeniu pojazdów
Analiza danych: Otwarcie legalnych sklepów z marihuaną powiązane ze spadkiem zgonów opioidowych
Pacjenci szukają ulgi w bólu. Jak zmienia się podejście do medycznej marihuany w Polsce
"Pamiątka" z Tajlandii. Portugalczyk wpadł na warszawskim lotnisku
24 kg marihuany miał w swojej walizce Portugalczyk, zatrzymany na lotnisku Chopina w Warszawie. W bagażu 22-latka, który przyleciał z Bangkoku w Tajlandii, znaleziono 42 paczki suszu, których wartość na czarnym rynku oszacowano na niemal 1,2 mln zł. Mężczyźnie grozi grzywna i od 3 do 20 lat więzienia.
36 kg marihuany ukryte w szpuli z kablem. CBŚP i KAS przechwyciły transport na A4
Ponad 36 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości przekraczającej 1,7 mln zł zabezpieczyli funkcjonariusze CBŚP oraz Służby Celno-Skarbowej podczas kontroli ciężarówki na autostradzie A4. Narkotyki były ukryte w specjalnie przygotowanej skrytce wewnątrz przemysłowej szpuli z kablem. Kierowca został zatrzymany i tymczasowo aresztowany.
Maroko stawia na legalne konopie. Ulga dla tysięcy farmerów
Największy na świecie producent konopi indyjskich stawia na legalizację upraw. Po dekadach działania w cieniu, rolnicy z regionu Rif mogą wreszcie pracować bez obaw o aresztowanie. Legalizacja przynosi nowe możliwości, ale też wyzwania — nielegalny rynek wciąż ma się dobrze, a rolnicy narzekają na problemy z wypłatami za plony.
