Jeśli mamy rozstrojony móżdżek, to efektów ubocznych jest więcej. Ja miałem przykładowo wzmożone objawy depresyjne. Zależy od główki.
29 kwietnia 2024lunaria pisze: Musialbys byc super wrazliwy, chudziutki i malutki, a takze czysciutki jak krysztal gorski, zeby cos poczuc przy 50mg. Ale jestem bardzo ciekawa, jak poszlo.
I nie, nie wiem, czy mam ADD/ADHD i stąd to działanie moda i benzedryny. Wiem natomiast, że mam problemy z dopaminą spowodowane uzależnieniem. Planuję dołączyć TAU (triacetyluridine), która podobno ma dobry wpływ m.in. na D2. Jeszcze nie jestem pewien co jaki czas dawkować Modafinil. Chciałbym korzystać z niego jedynie do czasu, gdy minie początkowa faza abstynencyjna nacechowana kompulsywnością działań. Korzystam jeszcze z l-teaniny, myślę o dorzuceniu także NAC lub kudzu, chociaż kudzu działa coś tam na hormony (chyba powoduje wzrost estrogenów?), a Modafinil także wpływa na hormony.
@Hash_Oil @GermanskiOprawca A Wy jak często dawkujecie i co myślicie o combo z TAU? Jeszcze z tyłu siedzi mi PRL-8-53, który solo pazura bynajmniej nie pokazał.
19 lutego 2025london5 pisze: Dobrze że tego topka już nie ma, wkurwiał mnie ten chujek.
Modek na odstawkę uzależnień to bardzo dobry wybór. Ja sobie dawkuje od prawie dwóch lat 2 x 200mg dziennie co 6 godzin, czasem 3 razy. Nic więcej na dopaminkę nie dokładam oprócz amisulprydu, który juz wcześniej miałem przepisany na depreszyn (dawki aktywizujace 2 x 100mg).
PRL pamiętam był dla mnie za mocny, czułem poddenerwowanie i takie uczucie, jakbym przesadził z jakimś racetamem. A tego TAU nie znam.
Ciekawostka - mój braciak zaczął stosować ostatnio Modafinil (jest uzależniony i ma przerwę od ćpania max 3-4 tygodnie od paru lat) i pod jego wpływem zachowuje jakby coś wziął. Jest irytujący i jakiś pobudzony. Raz mi wpierdolił 3 tabletki w 6 godzin, a chciałem mu dać zapasik na 3 dni. Ja też czułem mocne działanie modka na początku stosowania ale kurwa nie aż tak.
Od zaledwie 13 dni biorę Modafinil i wszystko było w porządku, dawki 50-100mg, dopiero dwa ostatnie dni wrzuciłem odpowiednio 150 i 161mg, ważyłem.
Dziś około godziny po przebudzeniu się zaczęło. Rozwolnienie, stres i napięcie wewnętrzne wywindowane jak przy lęku napadowym. Ochota na wymioty, nudności itd. Zanim ktoś powie, że to pewnie nie od moda tylko jakiegoś ćpania, to powiem, że poza nootropami zupełnie nic nie przyjmuję od trzech tygodni.
Pokrzyżowało mi to wszystko plany, bo chciałem dziś modafinilu nie brać, aby oddać się psychodeli.
Co najważniejsze, 2 godziny po przyjęciu 50mg modafinilu wszystkie te objawy właściwie ustąpiły.
Sugerując się danymi z medycyny i z relacji użytkowników tej substancji byłem niemal pewien, że tak znacznych uboków nie będzie. Znalazłem tylko jeden wpis opisujący sytuację, w której autor po odstawce modafinilu doznał ogromnego wzrostu poziomu stresu i objawów podobnych do wspomnianych przeze mnie. Ale z tego co pamiętam, było to po paru miesiącach, a nie 13 dniach
19 lutego 2025london5 pisze: Dobrze że tego topka już nie ma, wkurwiał mnie ten chujek.
27 czerwca 2024Vetulani44 pisze: Zacznę od pytania: co odczuwacie w dzień bez modafinilu?
A Ty bierzesz ten modek w prochu z allegro? Może lepiej kupować jakis oryginalny, bo chuj wie co w tym prochu tak naprawdę siedzi i czy jest czysty.
Podstawowa różnicą pomiędzy fluorową pochodną i klasycznymi moda to czas działania. Fl czuć od kilku do gdzieś 12 godzin, moda działa od kilkunastu do nawet 24 godzin w dużych dawkach.
Ogólnie wszystkie te związki są dosyć bezpieczne i nie powodują takiej rozwałki w neuroprzekaźnikach jak klasyczne stimy w rodzaju amfetamin czy fenidatów, ale przy stosowaniu długotrwałe dużych dawek też mogą indukować psychozy u wrażliwych osób. A u tych mniej wrażliwych też mogą się pojawić np różnego rodzaju złudzenia wzrokowe i słuchowe po prostu z powodu niewyspania.
Mój najbardziej hardkorowy ciąg na fl modafinilu trwał około 3 tygodni. W tym czasie spałem po 2-3 godziny/dobę. Dawki brałem od około 100mg w dawkach podzielonych po dobrze ponad 0,5g pod koniec. Przez ostatnie dni co jakiś czas miałem przywidzenia na skraju pola widzenia, typu np, że kot przebiega czy np słyszałem pukanie do drzwi. Do tego wyraźne pogorszenie stanu cery i włosów, a po odstawieniu 2-3 dni ogromnej senności.
Ogólnie fajna substancja, ale stosowana regularnie też może wymęczyć.
Przecież podział:
[*] moda
[*] armoda
[*] fl-moda
jest raczej powszechnie znany.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/uecocaine.jpg)
UE alarmuje: coraz więcej Europejczyków zażywa kokainę i inne ciężkie narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/k0lumbijska_marynarka_wojenna.jpg)
Bezzałogowa łódź z internetem od Muska. Kartele coraz bardziej „smart”
Kolumbijskie służby wiele już widziały, ale ich ostatnie odkrycie zaskoczyło nawet weteranów walki z kartelami narkotykowymi. Marynarka wojenna tego kraju po raz pierwszy zatrzymała półzanurzalną, zdalnie sterowaną łódź do przemytu narkotyków. Jednostka była połączona z internetem przez system Starlink należący do Elona Muska.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/edna.jpg)
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny
Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mozgnastolatka.png)
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?
Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.