a powierzchnia okazuje się dnem głębi."
Stanisław Ignacy Witkiewicz
Ten widoczny na środku zdjęcia to właśnie ten o którego pytałem - rośnie, ale nie ma brązowej glowki - jest caly bialy. Do tego większość grzybkow ma biały nalot, jakby kropeczki na kapeluszach - to normalne?
Drugie pytanie to czy da się określić po stanie grzybni czy nie została przypadkiem przegrzana, albo jej za gorąco?
Biały nalot na małych grzybach może być spowodowany zbyt dużą wilgotnością, a wykręcać się mogą przez zbyt małą ilość światła
Nie, nie są zainfekowane pleśnią, ten biały puch to po prostu grzybnia, białe kropki na kapeluszach również są normalne.
Grzyby są przetrzymane za długo, oraz wilgotność była zbyt niska, bo kapelusze popękały, zalecam je szybko zerwać i uszuszyć, są całkowicie dobre i nadają się do spożycia.
Całość ponownie zalej i włóż do lodówki na noc. Rano odlej wodę i ponownie włóż do torby, drugi rzut powinien pojawić się szybciej.
Jeśli zauważysz ze kapelusze się ładnie otwierają, to od razu zrywaj – to tak na przyszłość.
Trzonki zmieniają barwę i zmieniają ją jeszcze bardziej, kiedy zaczniesz je zrywać, a świadczy to o zawartości psylocybiny w owocniku. Jest to naturalny proces sinienia, niektóre grzyby jadalne zebrane w lesie po przekrojeniu również robią się sine, więc bez obaw. Czym bardziej niebieskie, tym lepiej.
Ciotka chciała zapytać czy wszystko zrobiła dobrze. GT był zalany wodą na 12h poza lodówką, później odsączony oraz wsadzony do foliowej torby z zachowaniem sterylności. Dzisiaj mija 6 doba od włożenia pudełka do foli, która była cały czas przewinieta oraz spięta spinaczem i usadowiona na lodówce. W pomieszczeniu panuje temperatura +/-19 stopni. Będzie to pierwszy rzut. Czy to wygląda dobrze? Czy Ciotka powinna coś zmienić/poprawić?
https://zapodaj.net/329036fa92b61.jpg.html
https://zapodaj.net/6bcdf777bf0c9.jpg.html
Z góry dzięki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/marsz-wyzwolenia-konopi-w-warszawie-28-05-2022-r-.jpg)
Zróbmy przykrość „gangom ze Wschodu” i zalegalizujmy marihuanę (na dobry początek)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/passingjoint.jpg)
Do 3 gramów marihuany bez recepty? Poszło pismo z Sejmu do rządu
Legalizacja posiadania marihuany na własny użytek w ilości do 3 gramów - taka propozycja wpłynęła do sejmowej Komisji do spraw petycji. - Obowiązujące przepisy penalizują za posiadanie nawet niewielkiej ilości marihuany. Nie odpowiadają one współczesnym realiom społecznym i ustaleniom naukowym - argumentuje autor.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/wkbezdech.png)
Medyczna marihuana kontra bezdech senny
Według danych opublikowanych przez badaczy z Minnesota Office of Cannabis Management, 40 proc. pacjentów z obturacyjnym bezdechem sennym (OSA) uczestniczących w stanowym programie medycznej marihuany doświadczyło znaczącej i trwałej poprawy jakości snu po rozpoczęciu terapii konopiami.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/nzpsychedelicshroomz.jpg)
Psylocybina na depresję lekooporną. Nowa Zelandia stawia na psychodeliki
Nowa Zelandia dołącza do grona państw, które dopuszczają medyczne zastosowanie substancji psychodelicznych. Tamtejsze władze zezwoliły właśnie na stosowanie psylocybiny – psychoaktywnego związku obecnego w grzybach halucynogennych – w leczeniu depresji opornej na standardowe terapie.