09 lipca 2020JanPawelSzlugi pisze: Takie SSRI na przykład rzeczywiście powodują trwalsze zmiany mózgu. Za to mówienie, że branie baklofenu to leczenie to jak mówienie, że ktoś leczniczo pije alkohol. Branie substancji zmieniających świadomość jako lekarstwo na uzależnienie od substancji zmieniających świadomość to wg mnie oszustwo psychiatrii... Tak samo jak to, że przy co drugim leku psychiatrycznym jest napisane "mechanizm działania nie został do końca poznany"
Baclofen jest spoko doraźnie.
22 lipca 2020Elendil89 pisze: Biorę baclo 75 mg od 6 dni.. Na spastyczność i przepukline kręgosłupa lęźdzwiowego .
Spastyczność mięśni mam od SM . Tragedia.
Czy taka dawka uzależnia? Cały czas działa tak samo .
Jak chcesz sprawdzić nie bierz baklo przez jeden dzień.
Zmniejszaj dawki i w kilka dni to można odstawić.
Podejrzewam jednak, że nagła odstawka po jakimś miesiącu przy takiej dawce i może być nawet delira.
Chociaż, czy ja wiem. Na ulotce nic nie ma o nagłym odstawieniu leku. A ludzie biorą go latami.
22 lipca 2020Elendil89 pisze: Biorę baclo 75 mg od 6 dni.. Na spastyczność i przepukline kręgosłupa lęźdzwiowego .
Spastyczność mięśni mam od SM . Tragedia.
Czy taka dawka uzależnia? Cały czas działa tak samo .
Ale tak jak napisał Ci london, nagłe odstawienie z dawki 75-100mg spokojnie może się skończyć delirką, czy lekką psychozą.
Koronawirus... Polecam :d
Baklofen nadał się do tego idealnie. Zaraz idę po fajki i energetyka do sklepu i dzień będzie fajny, a tak byłoby bardzo nieprzyjemnie
E: ten Baklofen to jest kurwa niesamowity, nawet walony w kinol ładuje się ze 40 minut do pełnych efektów działania
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/weedtravelbyair.jpg)
Podróż z medyczną marihuaną samolotem – co musisz wiedzieć?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/poldrugs.jpg)
Marihuana najczęściej używaną substancją psychoaktywną w Polsce po alkoholu, kofeinie i nikotynie
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/uber-eats.jpg)
Kurier Uber Eats myślał, że wiezie burrito. W środku była marihuana
Wyobraź sobie, że realizujesz zwykłe zamówienie jako kurier. Odbierasz paczkę z jedzeniem i ruszasz w drogę. Nagle czujesz dziwny, bardzo intensywny zapach marihuany. Dokładnie to spotkało kuriera Uber Eats w New Jersey, który zamiast meksykańskiego przysmaku, nieświadomie transportował zioło.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mjheart2.jpg)
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób
Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/rcps_konferencja_mis05304.jpg)
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki
Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.