Więcej informacji: Amfetamina w Narkopedii [H]yperreala
Pamiętam te czasy jak jeszcze fukałam taka zafascynowana :v Człowiek głupi był...
@guccilui niska samoocena (podobnie jak depresja) tyczy się nie tylko osób brzydkich, głupich czy pechowych, potrafi niestety dopaść nawet tych, którzy, patrząc z boku, wiodą idealne zycie. mi tez kiedyś zdarzało się słyszeć teksty typu "jesteś ładna, mądra i masz wszystko więc nie masz powodu by być nieszczęśliwa". takie podejście oczywiście wynika z niezrozumienia problemu, a nie ze złej woli rozmówcy, ale potrafi być ono bardzo krzywdzące. nie doszukujmy się logiki w depresji czy niskiej samoocenie, bo jej tam zazwyczaj nie ma. jest to często problem natury biologicznej (wynikający np. z niedoboru serotoniny) lub związany z cięzkimi wspomnieniami, nawet sprzed wielu lat. osoby z tego typu zaburzeniami szukając sposobu na normalne (szczęśliwe) zycie często sięgają po róznego typu uzywki, bo, jak wspomniała wcześniej @mmigotka, "jak sie ućpa ryja, to jest lzej". podejrzewam, ze ogromna część uzytkowników hajpa z tego właśnie powodu rozpoczęła swoją przygodę z narkotykami.
a wracając do tematu wątku: wiecie moze czy istnieje mozliwość wystąpienia tolerancji krzyzowej w przypadku amfetaminy i mefedronu? w sensie: czy osoba, która swego czasu zazywała duze ilości mefki, mogła zbudować sobie w ten sposób tolerancję na fetę? pytam, bo znajomej mi osobie w bardzo krótkim czasie dramatycznie wzrosła tolerka na amfetaminę, mimo ze wcześniej jej nie zazywała, podczas gdy ja od samego początku swojej przygody z tej substancją nie zauwazyłam praktycznie zadnej róznicy pod tym kątem. zastanawiam się nad przyczyną takiego zjawiska :)
W Modulatorach GABA Pregabalin Guide z redakcją Matiego.
_____________________________________
Low Functioning Addicts' Lodge:
misspillz.blogspot.com
Znam goscia, który co tydzień walił to gówno i teraz nie potrafi wypowiedzieć jednego słowa bez zająkania.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/d/d8f39210-33b2-4f01-9eb3-3087107f1815/xanax_for_weed_withdrawal.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250711%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250711T111802Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=bd4c8eeeb0cc75e694fa733ba90e521cb2b20c6a0f4261e1b4d521705b70eb75)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/weedtravelbyair.jpg)
Podróż z medyczną marihuaną samolotem – co musisz wiedzieć?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mozg-jointy-1000.png)
„Tysiąc jointów później” – co naprawdę dzieje się z mózgiem stałego palacza marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/rcps_konferencja_mis05304.jpg)
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki
Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/new_york_weed.jpg)
Stan opublikował raport o spożyciu marihuany. Niemal 15 proc. nowojorczyków zażywa ją regularnie
Tylko 14,7 proc. dorosłych nowojorczyków regularnie spożywa konopie indyjskie – zgodnie z najnowszym raportem stanowego Departamentu Zdrowia. Najwyższy odsetek korzystających z marihuany w dowolnej formie występuje u osób w wieku 21-24 lat. Z raportu wynika ponadto, że większą tendencję do zażywania konopi mają osoby, które jednocześnie nadużywają innych używek.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mjheart2.jpg)
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób
Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.