Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala
No nie do końca.Z czasem przestajemy dbać o higienę w miarę normalne odżywianie się ( wiadomo na fazie nie chce się jeść a na skręcie jeszcze bardziej ), zaniedbujemy obowiązki co może skutkować wyjebanie nas z pracy - wtedy tracimy DOM i stajemy się ćpunami dworcowymi.
Wiem, ze ukazałem jak najbardziej ciemna stronę opiatów, ale w większości przypadków tak ludzie kończą.
Teraz jasna strona:
żeby ciągnąc długo na opiatach należy dbać o siebie, chodzić do dentysty, pukać tylko z czystego sprzętu, pogodzić ćpanie z praca, tzn. ćpać tyko po a nie w pracy.Starac się nie robić ciągów - w drugiej wersji pociągniemy prawie cale życie na opiatach.
Nie zapomnę pierwszy nastuk
W wieku lat piętnastu
Później zarzucanie różnych wynalazków
Materiału zmęczenie, być własnego cienia cieniem
A nie wspomnie o opio RC albo fencie - to już upadek przez wielkie U.
Nie zapomnę pierwszy nastuk
W wieku lat piętnastu
Później zarzucanie różnych wynalazków
Kiedyś pod metadonem poznałam starych grzejników, dobrze zakonserwowanych. Ćpali latami, a żyli.
Po 2 letnim ciągu na morfinie IV to wątroba praktycznie nic nie ucierpiała. Jedynie ostre wychudzenie, anemia. A gdybym jadła odpowiednio to poza brakiem batów, które się wyczerpały, to bym ciągła hoho hen daleko
Z kolei wszystkie syntetyczne opiaty, nawet DHC powodują zatrucie i to się wyraźnie odczuwa przy DHC już od 1000 mg w górę.
Naturalne opium nie zatruwa tak bardzo, zresztą kiedyś gdzieś czytałem że pozostałe alkaloidy (jest ich około 40) działają osłonowo na wątrobę, żołądek itp.
Dlatego opium nie niszczy orgaznizmu przy rozsądnych dawkach.
Wyniszczeni z dworców to zazwyczaj skutek trybu życia a nie samych opiatów, tym bardziej że oni biorą małe dawki bo na duże codziennie ich nie stać.
W Laosie w górach starsi ludzie dostają opium jako lekarstwo na wszystko i biorą je do końca życia, od momentu kiedy już nie mogą pracować i często dożywają nawet 90-tki.
Nie zapomnę pierwszy nastuk
W wieku lat piętnastu
Później zarzucanie różnych wynalazków
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mozg-jointy-1000.png)
„Tysiąc jointów później” – co naprawdę dzieje się z mózgiem stałego palacza marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/poldrugs.jpg)
Marihuana najczęściej używaną substancją psychoaktywną w Polsce po alkoholu, kofeinie i nikotynie
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mozgnastolatka.png)
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?
Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/fabrykaklefedronu.jpg)
Kieleccy policjanci zlikwidowali fabrykę klefedronu w powiecie sandomierskim
W minioną środę kieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej współpracując z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji oraz kontrterrorystami z Kielc i Radomia przeprowadzili realizację, która doprowadziła do likwidacji dużej, fabryki produkującej klefedron. W sprawie zatrzymano 32 – latka, który najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/rcps_konferencja_mis05304.jpg)
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki
Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.