Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
Czy Kurkuma pomaga?
1.Tak zwłaszcza w depresji.
37
51%
2.Średnio pomaga nie odczuwam szczególnie silnego działania.
22
31%
3.Nie pomogła mi.
13
18%

Liczba głosów: 72

ODPOWIEDZ
Posty: 473 • Strona 48 z 48
  • 106 / 41 / 0
Można i tak i tak.

Jak na czczo (np. godzinę przed pierwszym posiłkiem) to wydaje mi się, że działa bardziej intensywnie i np. lepiej podbija działanie innych substancji - np. kofeina potrafi po pieprzu i kurkumie dużo bardziej stymulować.

Tradycyjnie używa się pieprzu z kurkumą jako przyprawy, więc z posiłkiem, jeżeli przyjmujemy profilaktycznie (na poprawę trawienia). Jeżeli próbujemy coś zaleczyć - to większe dawki z tłustym mlekiem i miodem. Moim zdaniem nie ma różnicy, ale nigdy też nie używałem tych przypraw jako "leku".
  • 192 / 5 / 0
Są jakieś przeciwwskazania do spożywania ciągle? A może powinno obrać się cykle typu miesiąc spożywania - 2 tyg. przerwy? Działanie kurki z pieprzem jest chyba tak wszechstronne że można te połączenie zaliczyć do adaptogenów. Z tego co czytam potrafi nieco zmniejszyć stres a jako łagodne mao może mieć właściwości przeciwdepresyjne. Pewnie z rożeńcem działa synergicznie.
  • 72 / 2 / 0
Jestem od paru lat na codziennej porannej konsumpcji m.inn. 1 tabsa kurkumy z pieprzem "S", jedyny ubok jaki zauważyłem, to, że z czasem gdy pojawia się żółta biegunka, to odstawiam na kilka dni kurkumę, to przechodzi a po z 4? dniach wracam do niej ponownie i tak w kółko. Serotoenergetyków trochę pochłaniam, bardziej zależy mi na jej właściwościach detoksacyjncych, morfologię itp od lat mam wzorową a diety idealnie zdrowej nie mam.
ODPOWIEDZ
Posty: 473 • Strona 48 z 48
Newsy
[img]
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny

Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.

[img]
Medyczna marihuana kontra bezdech senny

Według danych opublikowanych przez badaczy z Minnesota Office of Cannabis Management, 40 proc. pacjentów z obturacyjnym bezdechem sennym (OSA) uczestniczących w stanowym programie medycznej marihuany doświadczyło znaczącej i trwałej poprawy jakości snu po rozpoczęciu terapii konopiami.

[img]
Jak marihuana niszczy serce

Na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco wykazano, że przewlekłe używanie konopi - niezależnie od tego, czy są one palone, czy przyjmowane w jakimś jadalnym produkcie - wiąże się z istotnym ryzykiem dla układu sercowo-naczyniowego.