Pochodne kwasu lizergowego, jak na przykład LSD, czy LSA.
Więcej informacji: Lizergamidy w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 35 • Strona 1 z 4
  • 58 / 1 / 0
LSD jest krótkotrwałym antagonistą receptora [5-HT2A] (serotoniny). Serotonina jest jednym z neuroprzekaźników występującym zarówno w mózgu, jak i pomiędzy układem nerwowym a mięśniami gładkimi. LSD na zasadzie sprzężenia zwrotnego dodatniego, krótkotrwale obniża poziom serotoniny, co prowadzi w efekcie do jej nadprodukcji.
Wg wikipedii LSD po prostu powoduje że ma się dużo serotoniny... Trochę to dziwne no ale. Czy w takim razie można uzyskać podobne efekty przez zwiększenie serotoniny typowymi sposobami jak bloki wychwytu zwrotnego, 5-htp, słodycze i inne takie np. razem wzięte? Szczerze mówiąc sam w to nie wierzę ale jeśli tak się nie da to dlaczego kwas działa?
  • 98 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Thelem »
wydaje mi się, że ta nadprodukcja w przypadku LSD działajacego na mózg, jest w CHOJ większa niż przy słodyczach czy innych standardowych bloków wychwytu zwrotnego...
Turn on, tune in, drop out...
  • 58 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: Drug-on »
To skoro jest aż tak duża to dlaczego nikt się specjalnie nie skarży na to że umarł od zespołu serotoninowego?
  • 4024 / 371 / 951
to chyba trochę nie tak,w artykule o pochodnych LSD który jest gdzies na hyperrealu (albo był,ja wklejam fragment z pliku tekstowego ,który sobie kiedys zapisałem) wspomniane są doświadczenia,które sugerują ,że serotonina sobie,a bajki sobie...:

MBL-61. 2-bromo-N,N-dietylo-1-metylolizergamid : Jest to BOL-” (wymieniony powyżej) z grupą metylową przyłączoną do pozycji pierwszej w pierscieniu indolowym (LSD ma tu wodór). Może być jeszcze większym argumentem do zaprzeczenia teorii serotoninowej działania psychodelików, bowiem w dawkach 14 mg nie wykazuje aktywności halucynogennej u człowieka, ale jest jeszcze silniejszym (ok. 5 raza) agonistą serotoniny niż BOL-61. Tym związkiem, jak i z podstawionym jodem MIL można pokazać kompromitującą pogoń naukowego światka za funduszami i uznaniem.Oba związki są tak samo aktywne jak LSD jeśli chodzi o gromadzenie się przy post-synaptycznych receptorach serotoniny w zwierzęcych mózgach, jednak ani jeden ani drugi nie wykazuje takiej aktywności halucynogennej jak LSD.
Mądraś/mądryś? Weź coś upichć! - Kuchnia [H]yperreala
Z głębokości uzależnienia swego wołający lub wołającym być chcący pomocnym? - Hyperreal [H]elp
  • 58 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: Drug-on »
Też mi się wydaje że LSD nie wojuje serotoniną. Bo przecież taki np. dex też zwiększa serotoninę a działaniem ma zupełnie inne. I w ogóle gdyby tak było to to co zwiększa trochę serotoninę powinno działać trochę jak LSD a też tak nie jest.
  • 185 / 2 / 0
Nieprzeczytany post autor: teflon »
animacja pokazujaca w uproszczeniu sposob dzialania dragow na mozg
http://learn.genetics.utah.edu/units/ad ... /mouse.cfm
  • 98 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Thelem »
ja tez uwazam, ze serotonina to nie wszystko... :P tam musi coś być :pp

the truth is out there :P
Turn on, tune in, drop out...
  • 50 / / 0
Nieprzeczytany post autor: cga »
To że jedno i drugie zwiększa poziom serotoniny nie znaczy, że musi tak samo działać....
Uwaga! Użytkownik cga nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 110 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: violator@85 »
jak by chodziło tylko o zwiększenie stężenia serotoniny w mózgu to pomyślcie jakie loty miały by wszystkie osoby zażywające SSRI ;-)
z poza tym np. MDMA w małych dawkach nie powoduje halucynacji przecież, pomimo iż wzrost poziomu serotoniny jest już ogromny (i myślę że rażąco większy niż w przypadku słodyczy ;-))
Uwaga! Użytkownik violator@85 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 545 / / 0
Nieprzeczytany post autor: nicze »
Zwiekszenie ilosci serotoniny dotyczy jej obecnosci w przestrzeni synaptycznej.
Za efekty halucynogenne LSD odpowiedzialna jest jego budowa oraz budowa receptora serotoninowego - jego sekwencji aminokwasowej. Co za tym idzie - inne bialka G lacza sie do receptora po zwiazaniu LSD. Bialka te przekazuja sygnal dalej do komorki.
Natomiast za same halucynacje bezposrednio odpowiedzialny jest kwas glutaminowy, ktory uwalniany jest w odpowiednim momencie w odpowiednim miejscu.
Zwiekszenie ilosci serotoniny w mozgu poprzez jedzenie bananow, tudziez slodyczy powoduje wzrost tejze w komorkach, a jej uwalnianie jest sterowane przez mozg. Natomiast jej "nagle" uwolnienie wymaga "inicjatorow", jakim jest np. LSD, badz DMT lub psylocyna.
– Czyż życie nie rozczarowuje? – Tak.
ODPOWIEDZ
Posty: 35 • Strona 1 z 4
Newsy
[img]
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki

Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.

[img]
Kurier Uber Eats myślał, że wiezie burrito. W środku była marihuana

Wyobraź sobie, że realizujesz zwykłe zamówienie jako kurier. Odbierasz paczkę z jedzeniem i ruszasz w drogę. Nagle czujesz dziwny, bardzo intensywny zapach marihuany. Dokładnie to spotkało kuriera Uber Eats w New Jersey, który zamiast meksykańskiego przysmaku, nieświadomie transportował zioło.

[img]
Kieleccy policjanci zlikwidowali fabrykę klefedronu w powiecie sandomierskim

W minioną środę kieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej współpracując z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji oraz kontrterrorystami z Kielc i Radomia przeprowadzili realizację, która doprowadziła do likwidacji dużej, fabryki produkującej klefedron. W sprawie zatrzymano 32 – latka, który najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.