Opium - Palenie

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

Posty: 70 Strona 3 z 7
Rejestracja: 2011
  • 22 / / 0


Osobiscie uznałem to za ironie.
Masterfilter mogłbyś poszerzyć tę opcję z folią? Byłbym wdzięczny :d
Rejestracja: 2010
  • 1425 / 10 / 0


Robisz tak jakby miseczkę z folii, wrzucasz do wgłębienia opium, grzejesz zapalniczką aż zacznie się gotować i opary wciągasz przez rurkę - identycznie jak z paleniem browna.

O tym, jak wojna z narkotykami niszczy kultury tubylcze

W cieniu globalnej wojny z narkotykami rozgrywa się nieustająca i niedostatecznie nagłośniona tragedia ludów tubylczych, których prawa są notorycznie gwałcone.

Lekomania zatacza coraz szersze kręgi

Lokalny portal olsztyn.com.pl przyjrzał się problemowi lekomanii. Coraz więcej osób, w tym młodzież, a nawet dzieci, jest uzależnionych od leków przeciwbólowych, uspokajających lub OTC. Ostatnio popularny stał się fentanyl.
Rejestracja: 2008
  • 443 / 3 / 47


Jak już marnować opium paląc a nie pukając to lepiej: nabić kulkę na drucik, wsadzić lufkę w zęby, wziąć drugi drut i nagrzać go do zapalniczką do czerwoności a następnie przyłożyć do nabitego towarku, jednocześnie łapiąc chmurę ;). Jedyna dobra metoda palenia bo folia chujowa, ale tak to i.v. najlepszym sposobem na maczki %-D.
Rejestracja: 2011
  • 22 / / 0


Kompromis,spróbuję obu metod : D
Dziękować :>
Rejestracja: 2010
  • 237 / / 0


Ile "główek od zapałki" mleczka makowego należy przyrządzić aby go palić?

lol

Rejestracja: 2006
  • 2465 / 196 / 0


Nikt Ci dokladnie nie powie. Zalezy od tego jaka zawartosc m jest w Twoim opium. Palenie jest raczej nieekonomiczne, ale musialbys zebrac mleczko z kilkudziesieciu makow. To bedzie kilka glowek, tyle wystarczy
Rejestracja: 2011
Użytkownik zbanowany
  • 20 / / 0


Przeczytaj wszystkie komentarze- zwykłego opium nie da się palić. Zresztą, wszyscy tutaj są zgodni, że coś to nie za bardzo im wychodziło. opium do palenia ma niewiele wspólnego z surowym opium. Na pewnym etapie robi się EKSTRAKT z opium, potem poddaje się ten ekstrakt długiemu procesowi fermentacji, a na samym początku opium poddaje się obróbce termicznej. Mój status jest tutaj dość dziwny, dlatego nie chciałem zabierać głosu, dlatego dokładne informacje przesłałem na mail do kilku osób wraz ze źródłem, jednak nikt tego tutaj nie opublikował- nie wiem dlaczego? Dlatego jeszcze raz odważyłem zabrać się głos.
Rejestracja: 2008
  • 1424 / 88 / 0


było wiele pytan o sposób preparowania opium do palenia. cytuje za Heroine 2 z działu syntezy. być moze nikt nie miał tyle cierpliwości by sie tam tego doszukać. sposób. bardzo prosty. do wykonania przez każdego i sprawdzony, bo farmakopealny. jeśli cos niejasne prosze pytać w wątku


2.Otrzymywanie opium do palenia:

Otrzymywanie opium do palenia

opium, pokrajane w cienkie plasterki...........10cz.
Woda destylowana..............................90cz.

Bryłę lub sprasowaną kostkę surowego, wysuszonego w temp. 60*C opium odwinąć z celofanu, pergaminu lub liści maku, pokroić w cienkie plasterki i odważyć 10cz. Do zlewki wlać 90cz. wody destylowanej i ogrzewać do wrzenia. Kiedy temperatura wody osiągnie 100 *C włożyć 10cz. surowca i gotować do momentu całkowitego rozpuszczenia w wodzie. Powinno to rozpuścić opium z wszystkich jego alkaloidów. Stałe zanieczyszczenia organiczne takie jak: stały materiał roślinny, części gleby, części gałązki itp. pozostają nierozpuszczalne i unoszą się w wodzie do góry. Wówczas ogrzewanie przerwać, przygotować uprzednio zmontowany zestaw do sączenia pod zmniejszonym ciśnieniem i przesączyć na gorąco roztwór wodny opium przez sączek szklany nr.1 (wymiary porów w granicy 90-150 um). Przesącz przenieść na parownicę porcelanową i ogrzewać na wolnym ogniu do postaci grubej, ciemnej pasty. Odparowaną substancję pozostawić do zastygnięcia i wysuszyć. Otrzymuje się oczyszczone opium z wydajnością 80-80-kilka %. opium przyrządzone w taki sposób ma spójność jak kit i jest ogólnie o 20-20-kilka % lżejsze i o 20-20-kilka % czystsze niż surowe. W tym momencie produkt może być przeznaczony do palenia lub jedzenia albo do dalszego przerobu. Przechowywać w naczyniach szczelnie zamkniętych, chronić od światła
Literatura:
1. Farmakopea Polska III 1954r, monografia Extractum Opii oraz opium Pulveratum;

Czytaj więcej na: http://talk.hyperreal.info/otrzymywanie ... z2VsMdr8eD

sączyć mozna normalnie, grawitacyjnie uzywajac filtru z gazy, waty, bibuły. ważne by na ciepło(na zimno tężeje). dlatego tez nie można dopuścic do wystygniecia r-ru. saczek może byc np metalowy. mozna go wtedy ogrzac podczas sączenia. zwykle jednak nie jest to duzy problem, gdyz tężenie zachodzi dopiero po odparowaniu nadmiaru rozpuszczalnika.
Rejestracja: 2010
  • 2037 / 52 / 0


Może się w to pobawie jak mi się uda makiwarę z uschniętych makówek odparować na proszek a'la opium.
Jednak wydaje mi się że palenie nawet oczyszczonego jest nieekonomiczne jak cholera.
Rejestracja: 2013
Użytkownik zbanowany
  • 261 / / 0


W sieci znalazłem ogromną ilość niepotrzebnych rzeczy, ale kilka wydały mi się interesujące, z tego wybrałem dwa
linki.
hyperreal.info/node/3000
docs5.chomikuj.pl/
345247341,0,0,TOKS---
NARKOMANIA.doc
A oto cytaty:
Spoiler:
Cytat z drugiego linku:
Spoiler:
dodano spojlery - jak kopiujesz takie info, postaraj się na 2 raz albo dać to w spoiler, albo zmniejszyć ilość linijek - Sonen
Posty: 70 Strona 3 z 7
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 58 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: aza i 4 gości