Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala
Masterfilter mogłbyś poszerzyć tę opcję z folią? Byłbym wdzięczny :d
Dziękować :>
2.Otrzymywanie opium do palenia:
Otrzymywanie opium do palenia
opium, pokrajane w cienkie plasterki...........10cz.
Woda destylowana..............................90cz.
Bryłę lub sprasowaną kostkę surowego, wysuszonego w temp. 60*C opium odwinąć z celofanu, pergaminu lub liści maku, pokroić w cienkie plasterki i odważyć 10cz. Do zlewki wlać 90cz. wody destylowanej i ogrzewać do wrzenia. Kiedy temperatura wody osiągnie 100 *C włożyć 10cz. surowca i gotować do momentu całkowitego rozpuszczenia w wodzie. Powinno to rozpuścić opium z wszystkich jego alkaloidów. Stałe zanieczyszczenia organiczne takie jak: stały materiał roślinny, części gleby, części gałązki itp. pozostają nierozpuszczalne i unoszą się w wodzie do góry. Wówczas ogrzewanie przerwać, przygotować uprzednio zmontowany zestaw do sączenia pod zmniejszonym ciśnieniem i przesączyć na gorąco roztwór wodny opium przez sączek szklany nr.1 (wymiary porów w granicy 90-150 um). Przesącz przenieść na parownicę porcelanową i ogrzewać na wolnym ogniu do postaci grubej, ciemnej pasty. Odparowaną substancję pozostawić do zastygnięcia i wysuszyć. Otrzymuje się oczyszczone opium z wydajnością 80-80-kilka %. opium przyrządzone w taki sposób ma spójność jak kit i jest ogólnie o 20-20-kilka % lżejsze i o 20-20-kilka % czystsze niż surowe. W tym momencie produkt może być przeznaczony do palenia lub jedzenia albo do dalszego przerobu. Przechowywać w naczyniach szczelnie zamkniętych, chronić od światła
Literatura:
1. Farmakopea Polska III 1954r, monografia Extractum Opii oraz opium Pulveratum;
Czytaj więcej na: http://talk.hyperreal.info/otrzymywanie ... z2VsMdr8eD
sączyć mozna normalnie, grawitacyjnie uzywajac filtru z gazy, waty, bibuły. ważne by na ciepło(na zimno tężeje). dlatego tez nie można dopuścic do wystygniecia r-ru. saczek może byc np metalowy. mozna go wtedy ogrzac podczas sączenia. zwykle jednak nie jest to duzy problem, gdyz tężenie zachodzi dopiero po odparowaniu nadmiaru rozpuszczalnika.
linki.
hyperreal.info/node/3000
docs5.chomikuj.pl/
345247341,0,0,TOKS---
NARKOMANIA.doc
A oto cytaty:
Młodzież i marihuana w Polsce – jak realnie minimalizować ryzyko?
7 petycji przeciw reklamom i promocjom alkoholu, które mogą zmienić polskie prawo
Dlaczego ograniczenie marihuany do listy chorób to katastrofa dla pacjentów – historia Adriana
Maroko stawia na legalne konopie. Ulga dla tysięcy farmerów
Największy na świecie producent konopi indyjskich stawia na legalizację upraw. Po dekadach działania w cieniu, rolnicy z regionu Rif mogą wreszcie pracować bez obaw o aresztowanie. Legalizacja przynosi nowe możliwości, ale też wyzwania — nielegalny rynek wciąż ma się dobrze, a rolnicy narzekają na problemy z wypłatami za plony.
To nie rzeżucha. Internauci drwią z ujawnionej „plantacji” marihuany
Policjanci z Komisariatu Policji w Dębnie (woj. zachodniopomorskie) pochwalili się w zlikwidowaniem małej plantacji konopi indyjskich, które zaczął hodować w swoim domu jeden z mieszkańców gminy. Hodowla składała się z siedmiu jeszcze bardzo malutkich sadzonek. Zdjęcia całej instalacji dębniccy policjanci udostępnili w sieci. W mig w sieci zaroiło się od prześmiewczych komentarzy, które porównywały łup policjantów do… rzeżuchy. Tak bowiem wyglądały sadzonki ustawione obok siebie na jednym ze zdjęć.
Produkowali tyle amfetaminy, że narkotyki musieli wozić taczką
Ponad 64 kilogramy amfetaminy, nielegalna linia produkcyjna i dwie osoby zatrzymane – to efekt działań specjalnego wydziału antynarkotykowego łódzkiej policji. Ilości narkotyków były tak duże, że do ich transportu sprawcy wykorzystywali… taczkę.
