Kofeina - Wątek Ogólny

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 2046 / 436 / 37

Ten oryginalny Red Bull tajski jest niesamowicie słodki, ogólnie wszystkie takie napoje tam są dużo słodsze niż w Polsce. Z tego co pamiętam, Red Bull ma też chyba więcej kofeiny, sprzedają go w w buteleczkach bodajże 155 ml, wszystkie rozmiary napojów tam są zresztą w jakiś takich dziwnych ilościach. Brak gazu nie przeszkadza, schłodzony smakuje w porządku i szybko wchodzi. Szkoda w sumie, że w Polsce są nie do dostania takie Red Bullowe shoty. Aha no i oczywiście RB w Tajlandii jest bardzo tani, więc opłaca się go tam pić. W Polsce cena Red Bulla to przegięcie, nic więcej niż inny energetyk nie oferuje, chyba że ktoś bardzo lubi któryś z jego smaków.
  • 246 / 20 / 1

Pamiętam, że w Polsce kiedyś były takie małe redbulle w szklanych buteleczkach. Można było je spotkać na każdej stacji benzynowej. Jakieś 7 lat temu wycofali ten produkt, tak samo jak dużego redbulla w szkle.

Łupieżcy umysłów z CIA. Tajemnice programu MK-Ultra

Fiodor Dostojewski zwykł mawiać, że nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości. Ci, którzy po latach badali szczegóły tajnej operacji CIA zwanej MK-Ultra, musieli mieć w pamięci te słowa rosyjskiego pisarza.

Jest precedensowy wyrok w sprawie SIN vs. FB!

Sąd odwoławczy wydał korzystną decyzję dla Społecznej Inicjatywy Narkopolityki (SIN), wspieranej przez Fundację Panoptykon w sporze z Facebookiem. Sprawa dotyczy zablokowania strony SIN przez portal, któremu organizacje zarzucają prywatną cenzurę i ograniczanie wolności słowa.
  • 4 / 1 / 0

Zawsze jak mam ciężko wstać z łóżka do pracy np. to mam kofeinę w proszku w tabakierce. Wtedy po nią sięgam, sypię na dłoń i wciągam i momentalnie podnoszę się z łóżka, robię wszystko co należy i jadę do pracy. Także w pracy zdarzy mi się czasem użyć jak jest zapierdol żeby dodać sobie trochę energii. Bardzo potrzebna rzecz
  • 133 / 6 / 0

Mam pytanie, może wydać się trochę dziwne. Powiem tak: wypiłem 3 mocne kawy, teraz odczuwam taki nieprzyjemny niepokój, jakby lęk. Czy neuroleptyk (konkretnie Tisercin) zniesie ten stan?

Z tego co wiem Tisercin blokuje dopamine I noradrenalinę więc chyba powinno pomóc? Chociaż mogę się mylić :(
  • 8108 / 896 / 0

@klemcio97
ładuj ten neuroleptyk, zamuli Ciebie do spania.
  • 133 / 6 / 0

16 kwietnia 2021UJebany pisze:
@klemcio97
ładuj ten neuroleptyk, zamuli Ciebie do spania.
Dzięki ci za pomoc, zawsze można na ciebie liczyć w każdym wątku ;)
  • 123 / 6 / 0

Ile może być kofeiny w kawie rozpuszczalnej Cafe d'Or Gold jeśli robię ją z 7 łyżeczek? %-D
  • 209 / 30 / 0

@SzukamPracy dwie łyżeczki kawy rozpuszczalnej zawierają około 60 mg kofeiny, więc siedem to będzie ~ 210 mg. Prawie jak poczwórne espresso. %-D
  • 1056 / 385 / 0

Czy kofeina na was dobrze działa, w czym wam konkretnie pomaga ? dla mnie to okropna substancja, unikam jak ognia.
  • 702 / 92 / 32

Działa dobrze. Pomaga się rozbudzić. Rano szybki prysznic, szybka kawa, fajek - godzina poranna, a ja jakbym na nogach był od kilku godzin. A kiedy jej nie wypiję, to potrafię z 2h się rozbudzać, a czasem i dłużej być przymulonym.

Czemu dla Ciebie taka okropna?
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata