Efedryna - Otrzymywanie

Dział poświęcony wszystkim izomerom efedryny, także pseudoefedrynie.
Więcej informacji: Efedryna w Narkopedii [H]yperreala, Pseudoefedryna w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 50 Strona 5 z 5

 

Rejestracja: 2007
  • 65 / / 0


pare postów wcześniej było coś takiego:


Powiem tak, nie mam po prostu na razie pieniędzy na sprawdzenie tego, co zaraz napiszę, więc miło by było jakby ktoś to sprawdził.
Mianowicie jak wiadomo tabletka Tussipectu ma 3 warstwy, pomarańczowa, biała i brązowa (ziołowa). I własnie z warstw pomarańczowej i ziołowej biorą się dolegliwości żołądkowe, odruchy wymiotne itp. więc czemu by się nie pozbyć tych warstw?
Skład Tussipectu wygląda tak:
Skład: 1 drażetka zawiera: chlorowodorek efedryny (Ephedrini hydrochl.) 0,015 g; suchy wyciąg z lukrecji (Extr. Glycyrrhizae sicc.) 0,06 g; sproszkowany korzeń lukrecji (Radix Glycyrrhizae pulv.) 0,072g; saponiny (Saponini) 0,012 g; tymol (Thymoli) 0,000002 g; benzoesan sodu (Natrii benzoici) 0,0167 g; masa tabletkowa (Massa tabul. et drag. ad) 0,6 g.

Chlorowodorek efedryny będzie na 99% procent w białej warstwie.

I teraz robimy tak: wrzucamy tabletki Tussi do szklanki z wodą, mieszamy z 10 sekund i wyjmujemy. Pomarańczowa warstwa powinna się rozpuścić, trochę może jej zostać na tabletce, wtedy jesteśmy pewni że biała warstwa została nienaruszona. Następnie wrzucamy tabsy do drugiej szklanki z wodą i mieszamy już dłużej, po chwili zacznie ,,schodzić" biała powłoka, i mamy jej nierozpuszczalny roztwór w wodzie. ,,Biały roztwór" można przesączyć i wysuszyć - otrzymamy proszek. Śmierdzące zioła wyrzucamy przez okno. Wypijamy roztwór, lub zjadamy przesączony proszek zapijając wodą lub sokiem. Jeśli będzie faza i nie będzie doleglowiści żołądkowych, to może ludzie zaczną doceniać Tussipect?
CZY TO JEST PRAWDA?? A JEśLI NIE TO JAKIE Są JESZCZE INNE SPOSOBY żEBY Z TUSSIPECTU WYWALIć NIEPOTRZEBNE GóWNO?

 

Rejestracja: 2007
  • 93 / / 0


Dołączam sie. Marmar sprawdziłeś ten przepis, albo ktoś sprawdził?

Indyjskie Polowanie Na Charas

Do produkcji haszyszu można używać wielu metod, ale charakterystyką tego pochodzącego z Malany było to, że wycierało się go z rośliny wyłącznie rękami, bez użycia żadnych rozpuszczalników, ani zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Taki haszysz określa się właśnie jako charas. Ze względu na prostotę tej metody, charas zyskał w Indiach, Pakistanie i okolicznych regionach wielką popularność.

Policjant prowadził plantację konopi. Znaleziono u niego 100 sadzonek

Funkcjonariusz służył w policji od 16 lat. Pracował w wydziale prewencji.

 

Rejestracja: 2008
  • 2 / / 0


witam moj pierwszy post na forum :-)
byc moze juz bylo gdzies, ale nie spotkalem sie z tym.
co myslicie o tym zeby podczas ekstrakcji wytracic najpierw z roztworu wodnego wolna amine efedryny, a dopiero potem rozpuszczac ja w jakis rozpuszczalnikach org i przeksztalcic spowrotem w chlorowodorek lub siarczan? :-)
i 2 pytanie: orientuje sie ktos czy cytryniany(i inne sole organiczne) amin sa wystarczajaca odporne na utlenianie itp by moc je spokojnie przechowywac?
pzdr. ;-)
Rejestracja: 2008
  • 837 / 7 / 0


Wkrótce dostarcze wam przepis na naprawde skuteczne otrzymywanie bo te przepisy co tu są na otrzymywanie efki to moim zdaniem zwyły pic na wodę.

 

Rejestracja: 2008
  • 30 / / 0


i co heroino kiedy dostarczysz ten przepis ?

 

Rejestracja: 2008
  • 837 / 7 / 0


wkrutce go tu wrzucę
Rejestracja: 2013
  • 1 / / 0


a ja mam pytanie czy mozna otrzymac efedryne z propiofenonu ? ta substancja jest na necie i w sumie nie potrzeba zbyt duzo by zrobic z tego efedryne.. tylko brom metyloamina i nikiel do hydrogenacji jako juz ostatniego procesu jej otrzymywania ....
Z tego co sie wyliczylem to w ten sposob mozna otrzymac efedryne calkiem tanio ... bo w sumie propiofenon kosztuje tylko 99zł za 250ml i z tego co sie naliczylem (biorac pod uwage stechiometrycznosc i wydajnosc tej reakcji) to mozna otrzymac mniej wiecej kolo 200 g efedryny ...
Dajcie znac czy mnie sie tylko tak wydaje czy to takie proste ?
bo wodny roztwor metyloaminy kosztuje tylko 90zł za litr (40 % roztwor) no i w nsumie to najdrozsze w tym wszystkim to nikiel raneya ... w sumie brom tez jest tani i latwy do zsyntezowania kjesli juz sie zaopatrzylem w gogle rekawice i odziez ochronna ; / Doradzcie mi czy oplaca sie wydawac na to kase .. ?
Rejestracja: 2012
  • 17 / / 0


Na Wikipedii jest opisana ta reakcja, więc chyba działa
Kod: Zaznacz cały
Metoda wykorzystująca jako surowiec propiofenon:

Propiofenon reaguje z bromem dając α-bromopropiofenon, który następnie traktowany jest metyloaminą. Tak otrzymany produkt jest redukowany wodorem wobec katalizatora, którym jest pallad lub nikiel Raneya. Otrzymuje się racemiczną mieszaninę efedryny i pseudoefedryny, co jest główną wadą tej metody. Produkty rozdziela się, a ponadto pseudoefedrynę poddaje się izomeryzacji, co zwiększa wydajność efedryny.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Efedryna
Rejestracja: 2018
  • 2 / / 0


17 marca 2013inny_login pisze:
Na Wikipedii jest opisana ta reakcja, więc chyba działa
Kod: Zaznacz cały
Metoda wykorzystująca jako surowiec propiofenon:

Propiofenon reaguje z bromem dając α-bromopropiofenon, który następnie traktowany jest metyloaminą. Tak otrzymany produkt jest redukowany wodorem wobec katalizatora, którym jest pallad lub nikiel Raneya. [b]Otrzymuje się racemiczną mieszaninę efedryny i pseudoefedryny,[/b] co jest główną wadą tej metody. Produkty rozdziela się, a ponadto pseudoefedrynę poddaje się izomeryzacji, co zwiększa wydajność efedryny.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Efedryna
Otrzymujesz racemat efedryna-pseudoefedryna czyli nie działa, bo masz 50% tego co chcesz i drugie 50 czegoś zupełnie innego, i nie rozdzielisz tego (chyba, że władujesz tone hajsu w aparture). Poza tym nikiel Raneya też jest drogi. Metoda ekstrakcji z igieł cisu jest interesująca, ale trzeba sprawdzić najpierw, czy taksyny też nie przechodzą do chloroformu. Bo jeśli tak to masz silną truciznę z niewielkim dodatkiem efedryny, w skrócie nie polecam
Rejestracja: 2018
  • 1 / / 0


Cukier lub inne źródło sacharozy (np. melasa) poddawana jest fermentacji za pomocą drożdży w obecności benzaldehydu. Produktem takiej reakcji jest (R)-1-fenylo-1-hydroksypropan-2-on, który reagując z metyloaminą w eterze dibutylowym w obecności katalizatora, którym może być platyna, daje produkt końcowy. Wadami tej metody jest potrzeba użycia dużej ilości eteru, wymagana duża czystość benzaldehydu oraz duże zużycie surowca cukrowego (do produkcji 1 kg efedryny potrzebne jest 9 kg cukru).

Czy ta metoda jest możliwa do wykonania w domowych warunkach ?
Jaki sprzęt laboratoryjny lub domowej roboty trzeba by się zaopatrzyć ?
Czy ta metoda jest oplacalna ?
W jakim stanie skupienia jest benzaldehyl opisany w wzorze ?

Na wstępie dodam że moja wiedza na temat chemi to przysłowiowe mniej niż zero ale czytając ten dział był poruszany wątek cisu oraz pozyskaniu produktu z tabletek. Ale w internecie jest wiele syntetycznych sposobów na pozyskanie tej substancji. Chodzi mi o znalezienie jednego właściwego wzoru. Jeśli ktoś był by w stanie odpowiedzieć na pytania jakie zawarłem w poście był bym wdzięczny :)
Posty: 50 Strona 5 z 5
Wróć do „Efedryna”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość