Buprenorfina - podanie per rectum

Syntetyczny opioid, będący jednocześnie agonistą oraz antagonistą receptorów opioidowych.
Więcej informacji: Buprenorfina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 1033 / / 0

Nikt nie pisze, że podawał/podaje buprę w ten sposób, a myślę, że taki sposób będzie najlepszą alternatywą dla podania dożylnego. Jak jest z biodostępnością? Jak z długością działania? Czym różni się ono od tego przy innych drogach administracji?
Niedługo powinienem tego trochę mieć i myślałem, żeby tak spróbować buprenorfinę podać. Chodzi mi o zrobienie roztworu jak do i.v i podanie go p.r.
  • 510 / 1 / 0

Nie raz o tym wspominałem , działanie jest mocne , biodostępność jakoś 54%. Działa minimum 2x dłużej od im (ta sama dawka) .
Ostatnio zmieniony 08 września 2011 przez michcioms, łącznie zmieniany 1 raz.

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

Ciasto z marihuaną na stypie. Interweniowały służby medyczne

Ciasto z marihuaną podano podczas stypy w jednej z niemieckich restauracji. Jak się okazało, danie nie było przewidziane dla gości lokalu. W wyniku zjedzenia potrawy z narkotykiem kilkanaście osób trafiło do szpitala.
  • 1033 / / 0

Czyli i tak musze jebać 2x więcej niż przy i.v?
pierdolę, napierdalam dożylnie. Mix: bupra + metkat + klon w jednej pompce = dobra pizda?
  • 510 / 1 / 0

Przy i.m nie trzeba 2x wiecej, tylko tyle samo , nie wiem jak przy i.v ale pewnie podobnie.pzdr
  • 5305 / 61 / 0

No powinno być fajnie, pamiętaj filter, że bupra rozkręca się dopiero po kilku minutach, a metkat dawno z peaka zejdzie :) klon ze szkła czy sam będziesz przerabiał?
  • 151 / / 0

michcioms pisze:
Nie raz o tym wspominałem , działanie jest mocne , biodostępność jakoś 54%. Działa minimum 2x dłużej od im (ta sama dawka) .
Podanie per rectum skutkuje dwukrotnie dłuższym stanem ućpania niż przy iniekcji domięśniowej, przy podobnej odczuwanej mocy? Troszkę dziwne. Szczególnie, jeśli biodostępność rzeczywiście wynosi 54% (przecież w wypadku zastrzyku, nawet 'intramuscular', dostępność musi oscylować w granicy %100-ki).

Jak dla mnie podanie domięśniowe porównywalne jest z dożylnym. Per rectum niknie zupełnie przy tych dwóch metodach (przebijając nadal żucie plastrów), co nie znaczy, że jest złym wyjściem np. dla takiego Masterfiltera, który powtarzał z ochotą, że zastrzyków nie lubi, a teraz z zachłanności chce się kłuć samodzielnie przygotowanym narkotykiem. Bezsensu.

Czytałem kiedyś wyniki testów bupry na szczurach. substancja podana doodbytniczo gwarantowała najdłuższą i najbardziej wyrównaną fazę. Nie mogę odszukać niestety tego pliku.
  • 510 / 1 / 0

@EzyRider Wiem ,że to kurwa dziwne i o tym tez wspominałem , ale na własnej skórze czułem skręta po podaniu rano i wieczorem po 4mg im (skręt koło 4-6 rano) a ostatnie podanie o 19 , a po jednym razie pr o 13stej spałem jak zabity do południa ...I to nie jednorazowo raz lecialem tak, a raz tak i z tąd te wnioski . wiadomo ,że nie każdy musi tak mieć .Jeśli chodzi o high i "wejscie" to wygrywa im , ale jeśli o ekonomie i długość działania pr wygrywa.pzdr
  • 1033 / / 0

@PijLiter
sam se chciałem przerobić.
ojtam bez sensu, no. cza kiedyś się zacząć przyzwyczajać. za 5lat rankiem na skręcie nie mogę sobie pozwolic na jakieś strachy przed 'ifałką' :D
z resztą, co to za filozofia przygotować bupre do i.v? nigga, please.
Skąd masz dane dot. bajoawelabiylyti? skłont wiesz, że 54%?
SOSU DAJ
  • 510 / 1 / 0

Biodostępność znalazłem w archiwum bluelighta.Wiekszość info o biodostępności ponoć wzięto ze strony http://www.pubmed.com
Co ciekawe biodostępność i.m podają w przedziale 50-100%
Z kolei gdzieś indziej jest to 68%

"intramuscular: 68%
"The observed mean intramuscular bioavailability was 68%"
"Studies of buprenorphine bioavailability have also examined the intramuscular (bioavailability, 50%–100%)"
Ostatnio zmieniony 13 września 2011 przez michcioms, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 606 / 5 / 0

sorry że odkopuję, ale mam pytanie:

czy jak wymoczę 8mg w spirytusie i walnę to p.r (ofc minimum spirytusu, dopełniam do 5-8 centów wody przy 3/4 centa spirytusu) to ile faktycznie zadziała? 4-5 mg? i ile to na pierwszy raz z buprą? Tolerancję mam na poziomie 600mg kody, znaczy tyle robi mnie całkiem ok
Wróć do „Buprenorfina”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata