Ayahuasca - wątek ogólny

Napój o działaniu psychodelicznym, zawierający DMT – sposoby przyrządzania, opisy rytuałów, rady i wątpliwości.
Więcej informacji: Ayahuaska w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Użytkownik nieaktywny
  • 371 / 100 / 16

Musisz kombinowac z dawkami. Wymysl jakas forme rytualu, cokolwiek, co pozwoli tobie podlaczyc sie pod wyjatkowosc doswiadczenia, jeszcze przed wypiciem. Prawda jest taka, ze trip rozpoczyna sie juz w trakcie przygotowania. Nie wywieraj na sobie presji i spokojnie czekaj. Wszystko przychodzi z czasem i gdy raz poczujesz o co chodzi, bedziesz wiedzial i bedzie ci prosciej zsynchronizowac sie.
Swietnym dodatkiem jest oczyszczanie przez Kambo. Wprowadza cos wyjatkowego do tripu. Czujesz sie silniejszy i bardziej przygotowany, a doswiadczenie nabiera rozmachu, ale w pozytywna strone...
Kambo jest dobre na wszystko, w sumie😁 ale trzeba uwazac, co by sobie kuku nie zrobic.
  • 176 / 1 / 0

3g ruty i ok.20-30g chacruny z Bobisaną, czterogodzinne "piekiełko" w pomieszanych strukturach moj-ego ego, lęk jest tak "wrośnięty" , że stanowi jedność :) na drugi dzień 24-ro godz. ból głowy, taki, że nie mogłem się ruszać... prawdopodobnie po herbacie indyjskiej( szałwia, imbir, przyprawy, itp.) wypitej ok. 6-ciu godzin po doświadczeniu. Teraz wybieram się do sanatorium, jak przeżyję :) to następny raz pojadę chyba na zorganizowaną ceremonię( jak mnie dopuszczą :) drugi człowiek, rozmowa, integracja po, myślę że potrzebuję tego, kurczę znowu ego...

Adam Nyk: polskie dzieciaki cierpią głównie na to, że nikt nie ma ochoty ich słuchać

– Przychodzą z uzależnieniem, po próbach samobójczych. Rodzice chcą, żeby od razu zająć się problemem. Są zdziwieni, gdy terapeuta najpierw próbuje się dowiedzieć, co w ogóle dzieje się z ich dzieckiem, oprócz tego, że ich dziecko sięga po dragi – mówi Adam Nyk, specjalista terapii uzależnień.

Przesyłał dopalacze przez firmę kurierską. Wpadł przez przypadek

Policjanci zatrzymali 21-letniego łodzianina, który obracał dopalaczami. Wpadł dlatego, ponieważ dopalacze wypadły z przesyłki, którą wysłał za pomocą firmy kurierskiej.
  • 10 / 1 / 0

Wątpię, aby udział w zorganizowanej ceremonii dał wiele więcej ponad to, co masz przy indywidualnych podejściach. Z ludźmi sobie nie pogadasz, gdyż ci zazwyczaj są "dzicy" i nie chcą wchodzić w interakcje. Niektóre ceremonie z założenia są "milczące" czyli rozmawia się tam tylko na samym początku i tuż przed rozjechaniem się grupy, a cały pozostały czas się milczy. Jest się więc cały czas samotnym, tyle że w grupie. Tacy sami "przyjaciele" jak znajomi na facebooku - niby są, ale żadna z nich korzyść.
  • 176 / 1 / 0

No i potwierdzam większe "strucie" po rucie. Jak bym się jeszcze kiedyś zdecydował, to spróbuję mniejszą dawkę.
Użytkownik nieaktywny
  • 371 / 100 / 16

ruta jest znacznie bardziej surowa od caapi i potrafi dobrze dowalić fizycznie, ale też i psychicznie...czasami z lekkim przegięciem jak na mój gust.
Ja też doświadczam bólów głowy po caapi i rucie, ale nie trwają dłużej niż kilka godzin po przebudzeniu, Odrzucam możliwość interakcje z pożywieniem czy np. herbatami ziołowymi, które piję często przed ceremonią. Moim zdaniem problemy tego rodzaju mogą być wywołane odwodnieniem organizmu...całe moje ciało czuje się jakby wysuszone, kolor moczu jest ciemno-brunatny itd - szcególnie przy rucie i mimozie.
Nie wiem co dokładnie wchodzi w skład twojej herbary indyjskiej, ale możliwe, że coś się mogło pogryzć. Może, któreś z przypraw? Albo ich kombinacja, bo szałwia czy imbir nie kolidują z harmalami, przynajmniej nie w moim przypadku.

Na przyszłość. Jeśli będziesz chciał okiełznać rutę troche bardziej, dodaj garść caapi do wywaru. Liana doda kilka molekuł, których brakuje nasionom i przez to wywar zmienie troszkę swój charakter.....ruta podporządkuje się ayahuasce.

Aloha
  • 176 / 1 / 0

W herbacie(2g) jest :szałwia, imbir po 20% i reszta, czyli
trawa cytrynowa
lukrecja
kwiat bzu
mięta
sok z cytryny
skórki cytryny
pieprz
kardamon
cynamon
kurkuma
goździki

teoretycznie jest tego trochę, ale dawki mikroskopijne.
Kiedyś już miałem taki masakryczny ból głowy, za młodu po zatruciu alkoholem, aż wylądowałem w szpitalu. Co do odwodnienia, to coś w tym jest, w trakcie wypiłem ze 2 litry wody, a i tak czułem tą "piekąco-strutą suchość" w całym ciele, albo jest to efekt oczyszczania, jeśli rośliny te posiadają właściwości bakteriobójcze itp.
" Harmine have antimicrobial, antiplasmodial, antifungal, antioxidative, antitumor, antimutagenic, cytotoxic and hallucinogenic properties."
http://flipper.diff.org/appaccountlogin/items/7396

Martwe bakteriozy wywołują efekt strucia.

Edit. ruty nie gotowałem, zalałem, tylko wrzątkiem, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie...
  • 153 / 4 / 0

myślicie, że po 50 mg ayahuscy się upalę tak bym miał jakiś ciekawy trip?
  • 117 / 8 / 0

@piotrekski

Upalę? Że niby palić to chcesz ?
Zależy co określił byś mianem ciekawego tripu. Ja jakiś czas temu piłem wywar z samej liany w dawce 35 g i nie wiem czy kiepsko ugotowałem, ale właściwie nic nie poczułem. To znaczy po wypiciu poleżałem może z półtorej godziny w takim półśnie. Za to 50 g aya i 7 g chalipongi to już była całkiem niezła podróż. Myślę że sama aya w takiej dawce coś tam namiesza w głowie pojawić się mogą jakieś abstrakcyjne myśli no i może zglebuje ci ciało, ale jakiś mocnych wizji to raczej się bym na twoim miejscu nie spodziewał.

Nie cytujemy postów znajdujących się bezpośrednio nad naszym postem. - {owerfull}
  • 153 / 4 / 0

mam od kolesia aya z DMT czyli pewnie zwykła aya do palenia. 150 mg za 170 zł. chyba zaryzykuje. to będzie na trzy tripy.
Użytkownik nieaktywny
  • 371 / 100 / 16

Raczej masz na mysli change. Taka dawka powinna dobrze zadzialac ( jesli proporcje sa odpowiednie )... bardzo mozliwe , ze nawet za dobrze😁. Ale ta cena. Osobiscie nigdy nie wolalem hajsu za DMT, co najwyzej wymianka. Jesli jest to twoj dobry ziomek to moze podzieli sie z toba bezinteresownie? Duzo nie straci...
Wróć do „Ayahuaska”
Na czacie siedzi 1345 uczestników Wejdź na czata