Więcej informacji: Ayahuaska w Narkopedii [H]yperreala
Ja też doświadczam bólów głowy po caapi i rucie, ale nie trwają dłużej niż kilka godzin po przebudzeniu, Odrzucam możliwość interakcje z pożywieniem czy np. herbatami ziołowymi, które piję często przed ceremonią. Moim zdaniem problemy tego rodzaju mogą być wywołane odwodnieniem organizmu...całe moje ciało czuje się jakby wysuszone, kolor moczu jest ciemno-brunatny itd - szcególnie przy rucie i mimozie.
Nie wiem co dokładnie wchodzi w skład twojej herbary indyjskiej, ale możliwe, że coś się mogło pogryzć. Może, któreś z przypraw? Albo ich kombinacja, bo szałwia czy imbir nie kolidują z harmalami, przynajmniej nie w moim przypadku.
Na przyszłość. Jeśli będziesz chciał okiełznać rutę troche bardziej, dodaj garść caapi do wywaru. Liana doda kilka molekuł, których brakuje nasionom i przez to wywar zmienie troszkę swój charakter.....ruta podporządkuje się ayahuasce.
Aloha
trawa cytrynowa
lukrecja
kwiat bzu
mięta
sok z cytryny
skórki cytryny
pieprz
kardamon
cynamon
kurkuma
goździki
teoretycznie jest tego trochę, ale dawki mikroskopijne.
Kiedyś już miałem taki masakryczny ból głowy, za młodu po zatruciu alkoholem, aż wylądowałem w szpitalu. Co do odwodnienia, to coś w tym jest, w trakcie wypiłem ze 2 litry wody, a i tak czułem tą "piekąco-strutą suchość" w całym ciele, albo jest to efekt oczyszczania, jeśli rośliny te posiadają właściwości bakteriobójcze itp.
" Harmine have antimicrobial, antiplasmodial, antifungal, antioxidative, antitumor, antimutagenic, cytotoxic and hallucinogenic properties."
http://flipper.diff.org/appaccountlogin/items/7396
Martwe bakteriozy wywołują efekt strucia.
Edit. ruty nie gotowałem, zalałem, tylko wrzątkiem, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie...
Upalę? Że niby palić to chcesz ?
Zależy co określił byś mianem ciekawego tripu. Ja jakiś czas temu piłem wywar z samej liany w dawce 35 g i nie wiem czy kiepsko ugotowałem, ale właściwie nic nie poczułem. To znaczy po wypiciu poleżałem może z półtorej godziny w takim półśnie. Za to 50 g aya i 7 g chalipongi to już była całkiem niezła podróż. Myślę że sama aya w takiej dawce coś tam namiesza w głowie pojawić się mogą jakieś abstrakcyjne myśli no i może zglebuje ci ciało, ale jakiś mocnych wizji to raczej się bym na twoim miejscu nie spodziewał.
Nie cytujemy postów znajdujących się bezpośrednio nad naszym postem. - {owerfull}
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cannaheart.jpg)
Marihuana zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mozgnastolatka.png)
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?
Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/obraz_2025-06-21_152357458.png)
Marynarka wojenna Salwadoru skonfiskowała ponad 6 ton kokainy
Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, ogłosił w piątek przejęcie 6,3 tony kokainy i aresztowanie 17 podejrzanych handlarzy narkotyków podczas czterech „bezprecedensowych” operacji marynarki wojennej kraju na Oceanie Spokojnym.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/tajlandia.jpg)
Marihuana tylko na receptę. Tajlandia zmienia politykę dotyczącą "miękkich" narkotyków
Marihuana w Tajlandii jest dostępna już tylko na receptę; w życie wszedł dekret zmieniający wprowadzone trzy lata wcześniej liberalne zasady sprzedaży specyfiku - podała w piątek agencja AP, przypominając, że Tajlandia była pierwszym azjatyckim państwem, które zdekryminalizowało obrót marihuaną.