REKLAMA
Złotów - policjanci zlikwidowali plantację w mieszkaniu

Policjanci z Wydziału Kryminalnego złotowskiej komendy rozpracowali 35-letniego mieszkańca Złotowa, który w wynajmowanym domu jednorodzinnym w Jastrowiu uprawiał konopie indyjskie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Policja Wielkopolska

Grafika

Odsłony

193

Policjanci ze Złotowa i Komisariatu w Jastrowiu 20 marca br. zatrzymali 35-letniego mieszkańca Złotowa podejrzanego o nielegalną uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli 632 doniczki z roślinami konopi w różnym stadium rozwoju oraz półtora kilograma marihuany. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego złotowskiej komendy rozpracowali 35-letniego mieszkańca Złotowa, który w wynajmowanym domu jednorodzinnym w Jastrowiu uprawiał konopie indyjskie. 20 marca br. przeszukali zajmowany przez niego budynek mieszkalny. W środku funkcjonariusze znaleźli dwa pomieszczenia wyposażone i przygotowane do uprawy konopi indyjskich. Efektem działań było zabezpieczenie łącznie 632 doniczek z krzewami konopi w różnych stadiach rozwoju.

W budynku zabezpieczono również środki odurzające w postaci marihuany o łącznej wadze ponad jednego kilograma. W trakcie czynności 35-latek przyznał, że narkotyki pozyskane z plantacji przechowuje również w mieszkaniu swojej dziewczyny, gdzie zabezpieczono ponad pół kilograma suszu roślinnego.

Mężczyzna usłyszał zarzut uprawiania oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Oceń treść:

Brak głosów
randomness