20.06.2003
Paliwo:
psilocybe semilanceata
3 dilpaki suszonych grzybów (ok 130-140 szt.) pokruszone, zalane gorącym
wywarem z mięty, odcedzone, wypite na czczo.
Satelity :
Kolega X, kolega Y i koleżanka A.
Przestrzeń:
Ogródek z gęstą soczystą trawą, wielki leżak w cieniu śliwy, doskonała
pogoda, przed chwilą kropił deszczyk.
Wpływ regularnego używania marihuany na poziom masy ciała
Każdemu, kto doświadczył gastrofazy, czyli niekontrolowanego napadu głodu po paleniu trawy, ciężko może być uwierzyć, że regularne palenie marihuany koresponduje z niższą masą ciała.
Kategorie
Źródło
Grafika
Odsłony
2086Dla każdego, kto doświadczył gastrofazy, czyli niekontrolowanego napadu głodu, ciężko jest uwierzyć, że regularne palenie marihuany związane jest z niższą masą ciała.
Naukowcy z University of Miami, którzy opublikowali wyniki badań w Journal of Mental Health Policy and Economics wykazali, że regularni palacze marihuany mieli niższy wskaźnik masy ciała (BMI – body mass index), czyli wskaźnik tkanki tłuszczowej na podstawie wzrostu i wagi, niż osoby, które nie używają marihuany.
Na podstawie danych z National Longitudinal Survey of Adolescent, naukowcy odkryli, że kobiety regularnie palące marihuany miały niższy wskaźnik BMI o 3,1%, w porównaniu do kobiet, które jej nie używają. Mężczyźni mieli niższy wskaźnik masy ciała o około 2,7%.
Badania te nie są pierwszymi, które wykazały pozytywny aspekt stosowania konopi w odniesieniu do otyłości i BMI.
Medical Daily opublikowało infografikę na podstawie badań z 2013 roku, z której wynika, że używanie marihuany związane było nie tylko z mniejszym prawdopodobieństwem otyłości, ale doprowadziło również do obniżenia poziomu insuliny na czczo i odporności na insulinę.
Na podstawie tych ustaleń, zespół badawczy ustalił, że marihuana pomogła kontrolować poziom insuliny i regulować masę ciała.
Już w 2011 roku magazyn Time poinformował o podobnym badaniu opublikowanym w American Journal of Epidemiology, które wykazało tą samą zależność pomiędzy używaniem marihuany i masą ciała.
Chociaż różne badania naukowe dowodzą podobnego wpływu marihuany na BMI, to żadne z nich nie zasugerowały jej jako potencjalnego narzędzia do odchudzania.
Badania potwierdzają jednak, że regularne palenie marihuany pomaga kontrolować i regulować masę ciała, co jest dobrą informacją dla krajów, w których problem otyłości jest coraz bardziej powszechny.