"Wormwood". CIA, eksperymenty z LSD i pranie mózgu w nowym serialu Netfliksa. Zobacz zwiastun!

W sieci pojawił się zwiastun nowego serialu Netfliksa pt. "Wormwood". Produkcja opowie o kontrowersyjnym programie MKUltra prowadzonym w latach 50. i 60. przez Centralną Agencję Wywiadowczą Stanów Zjednoczonych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

telemagazyn.pl
Adriana Słowik

Odsłony

245

W sieci pojawił się zwiastun nowego serialu Netfliksa pt. "Wormwood". Produkcja opowie o kontrowersyjnym programie MKUltra prowadzonym w latach 50. i 60. przez Centralną Agencję Wywiadowczą Stanów Zjednoczonych.

MKUltra to kryptonim projektu badawczego prowadzonego w latach 50. i 60. przez CIA, którego celem było zbadanie możliwości sterowania pracą ludzkiego mózgu i kontroli umysłu z wykorzystaniem substancji chemicznych (m.in. LSD), bodźców elektrycznych i przeróżnych form percepcji podprogowej. To właśnie kontrowersyjny projekt będzie tematem kolejnego serialu Netfliksa.

Wyreżyserowany przez "króla dokumentów" Errola Morrisa "Wormwood" to sześcioodcinkowy serial przedstawiający historię Franka Olsona - amerykańskiego naukowca związanego z tajnym, zimnowojennym programem znanym jako MK-Ultra. Reżyser spróbuje rozwikłać tajemniczą zagadkę jego śmierci - naukowiec 29 listopada 1953 r. o drugiej nad ranem wypadł z okna pokoju na dziesiątym piętrze hotelu Statler w centrum Manhattanu. Samobójstwo czy morderstwo - na to pytanie spróbują odpowiedzieć twórcy "Wormwood".

W głównej roli wystąpi Peter Sarsgaard ("The Killing"). Oprócz niego w obsadzie serialu znaleźli się Molly Parker, Bob Balaban, Tim Blake Nelson, Christian Camargo, Scott Shepherd, Jimmi Simpson i Michael Chernus.

Premiera "Wormwood" na Netfliksie już 15 grudnia. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun produkcji!

Oceń treść:

Average: 8.7 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Nastawienie pozytywne, ciekawość, dobry nastrój, lekki niepokój - w końcu to mój pierwszy raz z kwasem:) Miejscówka - mieszkanie kolegi.

Witam, opiszę mój błogi i uduchowiony trip po dietyloamidzie kwasu lizergowego, w skróceie LSD:)

Osoby biorące udział: ja, koleżanka D i koleżanka G, kolega P.

Miejsce: mieszkanie kolegi (pokój).

Czas trwania fazy: około 10 godzin.

Ja i dziewczyny wziełyśmy LSD, a kolega najadł się grzybów.

Godzina 22 - przybycie na miejsce i listki pod język. Kolega zaczyna przeżuwać grzybki.

  • Powój hawajski
  • Powoje

Set & Setting - pokój kumpla, ogród, piwnica do zgromadzeń towarzysko-narkotycznych, mój balkon, mój pokój. Pogoda - słoneczny dzień, ciepła noc. Nastawienie - znakomite, w końcu to początek 6 miesięcznych wakacji.

Substancja: LSA - 10g Morning Glory dopalane ociupinką trawy, Smart Shivą i Konkretem (tak wiem, dla co poniektórych z was to profanacja, ale to mój trip, nie wasz)

Wiek: 19 lat.

  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

Set: Z grupką bliskich znajomych pojechaliśmy do innego miasta na zaproszenie naszego kolegi - wiadomo było tyle że impreza będzie gruba więc poziom ekscytacji też był gruby, nastawieni byliśmy na klasyczną imprezę z wódką i tańczeniem (chociaż w głębi ducha coś przeczuwałem). Setting : późny sierpień, bardzo ciepło, prywatna impreza w lesie na totalnym odludziu. Kulturka i ludzie mimo że w większości mi nieznani to "sami swoi".

 

Koło godziny 21 zajechaliśmy na miejsce imprezy. Powitał nas niesamowity widok – noc, lampki choinkowe lekko rozświetlają densflor, leżaczki, stanowisko dj z poważnymi kolumnami i bardzo dużo osób (może z 70)

 

Zaczęło się dość drętwo, mam fobie społeczne i boję się grup nieznajomych mi ludzi zatem nie od razu się dobrze bawiłem – po trzech piwkach jednak się atmosfera wyluzowała, tak samo jak wyluzowały się języki, była muzyczka, było milutko.

Tu wspomnę że muzyka gra ogromną rolę w moim życiu i jestem na nią bardzo wrażliwy.

 

 

 

  • LSD-25
  • Tripraport

Pozytywne nastawienie, chęć przeżycia samotnego nocnego tripa, domek nad jeziorem, pełnia księżyca, Jowisz na południowym niebie, niecały miesiąc do przesilenia letniego. 24h bez jarania trawy (dla mnie to spora przerwa) 3 piwa wypite w ciągu dnia, ostatni łyk ponad 2h przed zarzuceniem

T+0

Około północy zarzuciłem karton i wyszedłem z kumplem połazić nad jezioro i inne miejsca pogadać, w domu spał mój brat i rano wstawał do pracy, więc nie chcieliśmy hałasować

T+90min.

randomness