"Wormwood". CIA, eksperymenty z LSD i pranie mózgu w nowym serialu Netfliksa. Zobacz zwiastun!

W sieci pojawił się zwiastun nowego serialu Netfliksa pt. "Wormwood". Produkcja opowie o kontrowersyjnym programie MKUltra prowadzonym w latach 50. i 60. przez Centralną Agencję Wywiadowczą Stanów Zjednoczonych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

telemagazyn.pl
Adriana Słowik

Odsłony

249

W sieci pojawił się zwiastun nowego serialu Netfliksa pt. "Wormwood". Produkcja opowie o kontrowersyjnym programie MKUltra prowadzonym w latach 50. i 60. przez Centralną Agencję Wywiadowczą Stanów Zjednoczonych.

MKUltra to kryptonim projektu badawczego prowadzonego w latach 50. i 60. przez CIA, którego celem było zbadanie możliwości sterowania pracą ludzkiego mózgu i kontroli umysłu z wykorzystaniem substancji chemicznych (m.in. LSD), bodźców elektrycznych i przeróżnych form percepcji podprogowej. To właśnie kontrowersyjny projekt będzie tematem kolejnego serialu Netfliksa.

Wyreżyserowany przez "króla dokumentów" Errola Morrisa "Wormwood" to sześcioodcinkowy serial przedstawiający historię Franka Olsona - amerykańskiego naukowca związanego z tajnym, zimnowojennym programem znanym jako MK-Ultra. Reżyser spróbuje rozwikłać tajemniczą zagadkę jego śmierci - naukowiec 29 listopada 1953 r. o drugiej nad ranem wypadł z okna pokoju na dziesiątym piętrze hotelu Statler w centrum Manhattanu. Samobójstwo czy morderstwo - na to pytanie spróbują odpowiedzieć twórcy "Wormwood".

W głównej roli wystąpi Peter Sarsgaard ("The Killing"). Oprócz niego w obsadzie serialu znaleźli się Molly Parker, Bob Balaban, Tim Blake Nelson, Christian Camargo, Scott Shepherd, Jimmi Simpson i Michael Chernus.

Premiera "Wormwood" na Netfliksie już 15 grudnia. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun produkcji!

Oceń treść:

Average: 8.7 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Efedryna
Nazwa substancji: Tussipect (efedryna)

Doświadczenia: to było dawno i nieprawda ;)

"Set & setting": rzeczywistość skrzeczy; za to sam w domu, dzień raczej leniwy i spokojny

Efekty: takie sobie

Czy dane doświadczenie zmieniło Cię w jakiś sposob: uhm, i co jeszcze? No dobra, wyrosła mi dziewiąta szypułka na odwłoku ;)
  • Bad trip
  • Marihuana
  • Marihuana

Set: radosny humor, setting: lasek w okolicy miasteczka oraz część misteczka.

../

  • LSD-25

Wczoraj z Joruusem walnelismy po raz pierwszy kwacha. O kurwa, jakiego to mialo kopa :-))) Najpierw chacialo mi sie tanczyc, ale to po jakims czasie minelo. Pozniej mialem uczucie, jakby moje cialo rozpadalo sie na komorki, a potem na jeszcze mniejsze czesci. Nastepnie mialem wrazenie, ze znam wszystkie zagadki wszechswiata, ze wiem jak powstal swiat. Myslalem, ze jestem geniuszem, poznalem wszystkie tajemnice medycyny. I to bylo O.K. Gorzej zrobilo sie, kiedy zaczelismy wpieprzac paluszki. Kiedy je gryzlem, one zaczely zamieniac sie w trojwymiarowe figurki, ktorych nie moglem przelknac.

randomness