Włochy: apteki przyłączają się do walki przeciwko uzależnieniu od tytoniu

259 aptek z prowincji Werona, należących do Ferderfarma, weźmie udział w projekcie, którego celem jest walka przeciwko uzależnieniu tytoniowemu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

mgr.farm na podst. AM/federfarma.it
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

40

259 aptek z prowincji Werona, należących do Ferderfarma, weźmie udział w projekcie, którego celem jest walka przeciwko uzależnieniu tytoniowemu.

Celem inicjatywy jest przedstawienie wpływu, jaki uzależnienie od tytoniu wywiera na nasz organizm. Z tego też powodu, w dystrybucji znajdują się tysiące ulotek zatytułowanych „Szczególny dym papierosowy: wszystko, co trzeba wiedzieć”, opracowanych przez Medycynę Uzależnień Zintegrowanego Towarzystwa Uniwersyteckiego w Weronie i zrealizowanych we współpracy z Federfarma Verona oraz Włoskim Towarzystwem ds. Tytoniu Sitab.

Ulotki te poruszają różnorodną tematykę: począwszy od uzależnienia fizycznego do psychicznego, od interakcji z COVID-19 do powiązań z depresją, od przebiegu terapii do opisu schorzeń powodowanych przez palenie – i nie są to jedynie choroby układu krążenia, ale również dolegliwości takie, jak np. cukrzyca (dym papierosowy zwiększa ryzyko jej wystąpienia o 20-40%). Broszura wskazuje też na istniejące sposoby leczenia, a także na nowe preparaty farmakologiczne, w tym np. cytyzynę, której przygotowanie ma miejsce w laboratoriach aptecznych, i która wykonywana jest na receptę.

– Przyłączyliśmy się do projektu rozpowszechnianego przez Medycynę Uzależnień, ponieważ pełni on podwójną rolę: nie tylko nakłania palaczy do rzucenia, ale jednocześnie zasiewa ziarno wątpliwości w tych osobach, które chcą rozpocząć palenie – wyjaśnia wiceprzewodniczący Federfarma Verona, Gianmarco Padovani. – Apteka to miejsce, w którym stawia się nacisk na zdrowie i dobre samopoczucie, i w którym dochodzi, jak w tym przypadku, do przekazywania ważnych naukowych ustaleń szerszemu społeczeństwu. W laboratoriach poszczególnych aptek produkuje się każdego dnia cenne lekarstwa przeznaczone dla konkretnych pacjentów, a więc także w walce z uzależnieniem od tytoniu, jesteśmy na pierwszej linii frontu, w ścisłej współpracy z lekarzami.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne
  • Tripraport

Dom

U47700 TR
Słowem wstępu: nie ma tu latających smoków, przechodzenia przez dziurkę od klucza czy innych halucynacji. Jest to suchy opis działania opioidu, który ma na celu pomóc w dawkowaniu czy określeniu czasu działania.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Kiedy: Wakacje 2009

  • LSD-25
  • Miks

Impreza psytrance'owa. Miejsce, które znam i lubię. Dobry nastrój.

Sobotni wieczór. Before że znajomymi, oni przy piwku ja o wodzie z cytrynka psychicznie nastawiona na noc z wujkiem hoffmanem i wspomagaczem w postaci połówki pixy (bitcoin, który został mi z poprzedniej imprezy, dający adowalający efekt). Miło spędzony czas, sprzyjająca dobra atmosfera. Około północy rozdzieliliśmy się na ekipę udającą się na trance'y (H,A i ja) i resztę która poszła pić dalej.