Włochy: apteki przyłączają się do walki przeciwko uzależnieniu od tytoniu

259 aptek z prowincji Werona, należących do Ferderfarma, weźmie udział w projekcie, którego celem jest walka przeciwko uzależnieniu tytoniowemu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

mgr.farm na podst. AM/federfarma.it
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

28

259 aptek z prowincji Werona, należących do Ferderfarma, weźmie udział w projekcie, którego celem jest walka przeciwko uzależnieniu tytoniowemu.

Celem inicjatywy jest przedstawienie wpływu, jaki uzależnienie od tytoniu wywiera na nasz organizm. Z tego też powodu, w dystrybucji znajdują się tysiące ulotek zatytułowanych „Szczególny dym papierosowy: wszystko, co trzeba wiedzieć”, opracowanych przez Medycynę Uzależnień Zintegrowanego Towarzystwa Uniwersyteckiego w Weronie i zrealizowanych we współpracy z Federfarma Verona oraz Włoskim Towarzystwem ds. Tytoniu Sitab.

Ulotki te poruszają różnorodną tematykę: począwszy od uzależnienia fizycznego do psychicznego, od interakcji z COVID-19 do powiązań z depresją, od przebiegu terapii do opisu schorzeń powodowanych przez palenie – i nie są to jedynie choroby układu krążenia, ale również dolegliwości takie, jak np. cukrzyca (dym papierosowy zwiększa ryzyko jej wystąpienia o 20-40%). Broszura wskazuje też na istniejące sposoby leczenia, a także na nowe preparaty farmakologiczne, w tym np. cytyzynę, której przygotowanie ma miejsce w laboratoriach aptecznych, i która wykonywana jest na receptę.

– Przyłączyliśmy się do projektu rozpowszechnianego przez Medycynę Uzależnień, ponieważ pełni on podwójną rolę: nie tylko nakłania palaczy do rzucenia, ale jednocześnie zasiewa ziarno wątpliwości w tych osobach, które chcą rozpocząć palenie – wyjaśnia wiceprzewodniczący Federfarma Verona, Gianmarco Padovani. – Apteka to miejsce, w którym stawia się nacisk na zdrowie i dobre samopoczucie, i w którym dochodzi, jak w tym przypadku, do przekazywania ważnych naukowych ustaleń szerszemu społeczeństwu. W laboratoriach poszczególnych aptek produkuje się każdego dnia cenne lekarstwa przeznaczone dla konkretnych pacjentów, a więc także w walce z uzależnieniem od tytoniu, jesteśmy na pierwszej linii frontu, w ścisłej współpracy z lekarzami.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Benzydamina

senność, oczekiwanie na przyjemne przeżycie, znudzenie wakacyjne, wieczór

Wakacje spowodowały u mnie stan wzmożonego apetytu na eksperementy narkotyczne. Skończyłam pracę i przyjęłam do siebie pod dach psa babci, ponieważ ona wyjechała. Rano zakupiłam w aptece specyfik i tripa zaplanowałam na wieczór/noc, ponieważ była to sprawdzona metoda, dzięki której moi domownicy nie są w stanie zidentyfikować co robię. Obecnie w domu był tylko mój ojciec oraz pies babci. Cała reszta wyjechała.

  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

Set: nastrój pogodny od rana, oczekiwałem czegoś wzbogacającego, toteż wektor mych myśli był ukierunkowany w tą stronę. Setting: pomieszczenie dawniej służące za salon; na ścianach kilka obrazów, łapacz snów i mały, drewniany pentagram runiczny, muzyka medytacyjna Ben Scott i 3 i pół godzinne muzyka reperująca DNA (przynajmniej tak nazwana, choć dobrze dostrajająca), piec zdobiony pięknym wzornictwem złożonym z plątaniny rombów. Oprócz tego byliśmy oświetleni rozstawionymi wszędzie podgrzewaczami i popijaliśmy pinacoladę. Był też stół, dwa fotele i łóżko. Modele interpretacyjne: grzyby jako święci nauczyciele, byty dzierżące klucz do portalu do innych wymiarów, siebie postrzegam jako osobę poszukującą mistycznych oświeceń.

Jako, że postanowiliśmy ten rok przeżyć z przyjacielem po celtycku, zamierzamy przeżyć całe koło sabatów w zmienionym stanie świadomości i w takim stanie zaliczyć wszystkie sabaty. Będzie to raporttrip złożony z moich, co ciekawszych myśli, wrażeń i odczuć przelanych na papier, co kilka minut tripu. 

18:00 Konsumpcja

18:20 Nie wiem czy robi, czy nie... ustalenie alternatyw w razie wypadku. 

18:24 Oczekiwania ciąg dalszy, małe zmiany percepcyjne, chyba...

18:25 Coś z oddechem, chyba przejście,

  • Marihuana
  • Odrzucone TR
  • Pozytywne przeżycie

---

Witam wszystkich :) Zauważyłem ostatnio, że niektóre trip raporty nie mają formy typowego TR, a bardziej poradników lub opisów wielu doświadczeń z morałem na końcu.

Pokusiłem się więc, aby napisać ten króciutki (jak na mnie) „poradnik” z bardzo ważnym przesłaniem dla wszystkich palących zioło i nie tylko: Jedzcie imbir :D

  • Grzyby halucynogenne

Substancja: Grzyby w ilości 100 sztuk na głowę.
randomness