Włochy: apteki przyłączają się do walki przeciwko uzależnieniu od tytoniu

259 aptek z prowincji Werona, należących do Ferderfarma, weźmie udział w projekcie, którego celem jest walka przeciwko uzależnieniu tytoniowemu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

mgr.farm na podst. AM/federfarma.it
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

40

259 aptek z prowincji Werona, należących do Ferderfarma, weźmie udział w projekcie, którego celem jest walka przeciwko uzależnieniu tytoniowemu.

Celem inicjatywy jest przedstawienie wpływu, jaki uzależnienie od tytoniu wywiera na nasz organizm. Z tego też powodu, w dystrybucji znajdują się tysiące ulotek zatytułowanych „Szczególny dym papierosowy: wszystko, co trzeba wiedzieć”, opracowanych przez Medycynę Uzależnień Zintegrowanego Towarzystwa Uniwersyteckiego w Weronie i zrealizowanych we współpracy z Federfarma Verona oraz Włoskim Towarzystwem ds. Tytoniu Sitab.

Ulotki te poruszają różnorodną tematykę: począwszy od uzależnienia fizycznego do psychicznego, od interakcji z COVID-19 do powiązań z depresją, od przebiegu terapii do opisu schorzeń powodowanych przez palenie – i nie są to jedynie choroby układu krążenia, ale również dolegliwości takie, jak np. cukrzyca (dym papierosowy zwiększa ryzyko jej wystąpienia o 20-40%). Broszura wskazuje też na istniejące sposoby leczenia, a także na nowe preparaty farmakologiczne, w tym np. cytyzynę, której przygotowanie ma miejsce w laboratoriach aptecznych, i która wykonywana jest na receptę.

– Przyłączyliśmy się do projektu rozpowszechnianego przez Medycynę Uzależnień, ponieważ pełni on podwójną rolę: nie tylko nakłania palaczy do rzucenia, ale jednocześnie zasiewa ziarno wątpliwości w tych osobach, które chcą rozpocząć palenie – wyjaśnia wiceprzewodniczący Federfarma Verona, Gianmarco Padovani. – Apteka to miejsce, w którym stawia się nacisk na zdrowie i dobre samopoczucie, i w którym dochodzi, jak w tym przypadku, do przekazywania ważnych naukowych ustaleń szerszemu społeczeństwu. W laboratoriach poszczególnych aptek produkuje się każdego dnia cenne lekarstwa przeznaczone dla konkretnych pacjentów, a więc także w walce z uzależnieniem od tytoniu, jesteśmy na pierwszej linii frontu, w ścisłej współpracy z lekarzami.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-T-7

Tym razem zwiekszylem troche dawke - czyli

polknalem trzy piguly po 10mg.

Zaczal sie ladowac juz po pol godzince.

Bardzo sympytycznie i powoli (troche jak

grzyby). Czulem delikatne laskotanie w nogach,

w palcach rak. Czulem ze cos mnie wypelnia

powolutku - trwalo to jakies pol godziny.

I nagle jest - zaczelo dzialac.  • 4-HO-MET
  • Przeżycie mistyczne

Pogoda: Pierwszy naprawdę słoneczny i ciepły dzień roku Miejsce: środek lasu Nastawienie: raczej dobre, niewielki stres spowodowany oczekiwaniami i podnieceniem Ludzie: z przyjacielem

Prolog

Z G. Spotykam się wieczorem nad rzeką. Odpalamy jointa aby lepiej nam się planowało jutrzejszy wyjazd.

- Las? – pyta G.

Od dłuższego czasu obiecaliśmy sobie hometa w lesie. W sumie to ja zawsze na to naciskałem bo obawiam się psychodelików w mieście. Miasto jest królestwem paranoi, hałas, smród, zamknięci, smutni ludzie – samo w sobie jest złym set and settings. Co innego las – natura, miliony bodźców, miliony kolorów.

  • Dekstrometorfan

Swój własny przytulny dom. Za oknem cisza i piękny zapach unoszący się po deszczu

Siemanko!

Dawno mnie tutaj nie było, a bardzo miło odwiedza mi się to miejsce, więc dlaczego nie wykorzystać sytuacji i coś skrobnąć od siebie.

Waga:61
Wzrost: 180
Wiek: 25

Prawie klasyka - na rozbieg 200 mg, na peak'u (wiem powinno być na zejściu - już nie mogłem wytrzymać) 600 mg. Łącznie 800 mg DXM. Zakręciłem się dziś trochę bo jeszcze syrop Acodin 300 mam. Ale dawno z dyso do czynienia nie miałem i powiem szczerze, że się boję. 800 będzie w sam raz. Są klony na ratunek...

  • Morfina

Dla leków tej grupy stosuje się nazwę opioidy bądź dawniej opiaty. Nazwa opioidy odnosi się do każdej substancji endogennej bądź syntetycznej wywołującej działanie podobne do morfiny. Opiaty ograniczają się tylko do substancji syntetycznych. Opioidy działają za pośrednictwem receptorów opioidowych. Istnieje kilka typów tych receptorów, wśród nich najważniejsze są m (mi), d (delta) i k (kappa).