Włochy: apteki przyłączają się do walki przeciwko uzależnieniu od tytoniu

259 aptek z prowincji Werona, należących do Ferderfarma, weźmie udział w projekcie, którego celem jest walka przeciwko uzależnieniu tytoniowemu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

mgr.farm na podst. AM/federfarma.it
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

35

259 aptek z prowincji Werona, należących do Ferderfarma, weźmie udział w projekcie, którego celem jest walka przeciwko uzależnieniu tytoniowemu.

Celem inicjatywy jest przedstawienie wpływu, jaki uzależnienie od tytoniu wywiera na nasz organizm. Z tego też powodu, w dystrybucji znajdują się tysiące ulotek zatytułowanych „Szczególny dym papierosowy: wszystko, co trzeba wiedzieć”, opracowanych przez Medycynę Uzależnień Zintegrowanego Towarzystwa Uniwersyteckiego w Weronie i zrealizowanych we współpracy z Federfarma Verona oraz Włoskim Towarzystwem ds. Tytoniu Sitab.

Ulotki te poruszają różnorodną tematykę: począwszy od uzależnienia fizycznego do psychicznego, od interakcji z COVID-19 do powiązań z depresją, od przebiegu terapii do opisu schorzeń powodowanych przez palenie – i nie są to jedynie choroby układu krążenia, ale również dolegliwości takie, jak np. cukrzyca (dym papierosowy zwiększa ryzyko jej wystąpienia o 20-40%). Broszura wskazuje też na istniejące sposoby leczenia, a także na nowe preparaty farmakologiczne, w tym np. cytyzynę, której przygotowanie ma miejsce w laboratoriach aptecznych, i która wykonywana jest na receptę.

– Przyłączyliśmy się do projektu rozpowszechnianego przez Medycynę Uzależnień, ponieważ pełni on podwójną rolę: nie tylko nakłania palaczy do rzucenia, ale jednocześnie zasiewa ziarno wątpliwości w tych osobach, które chcą rozpocząć palenie – wyjaśnia wiceprzewodniczący Federfarma Verona, Gianmarco Padovani. – Apteka to miejsce, w którym stawia się nacisk na zdrowie i dobre samopoczucie, i w którym dochodzi, jak w tym przypadku, do przekazywania ważnych naukowych ustaleń szerszemu społeczeństwu. W laboratoriach poszczególnych aptek produkuje się każdego dnia cenne lekarstwa przeznaczone dla konkretnych pacjentów, a więc także w walce z uzależnieniem od tytoniu, jesteśmy na pierwszej linii frontu, w ścisłej współpracy z lekarzami.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Set & Setting - weekend, ciepły dzień roku 2009. Nastrój bardzo dobry ze względu na to, że w plenerze wypiłem sobie ze znajomymi po 3 zimne piwka. Wracając do domu spotkałem starego przyjaciela, który powiedział, że ma pieniądze, fajki i ochotę do picia. Jako, że moja matka poinformowała mnie, że wychodzi na noc postanowiłem przyłączyć się do przyjaciela i jego kolegów ze szkoły.

Doświadczenie - MJ, dopalacze, alkohol.

Dawkowanie - 30 tabsów. 5 co 2-3 minuty zapijane piwem.

  • 1P-LSD
  • Tripraport

Nie oczekiwałem, że zadziała co było zgubne ale o tym niżej. Ludzie w pewnym momencie po prostu popchneli mnie w złe myślenie.

Zacznę o tego co było w tym przypadku zlekceważeniem, mianowicie blottery wróciły do mnie po 3 miesiącach. Dałem je znajomemu ale nie miał okazji ani chęci na tripa więc zwrócił mi je z myślą "żeby się nie zmarnowały". Niestety wcześniej przeczytałem na jednym z podobnych forum, że listki po trzech miesiącach tracą wartość a te które miałem były w " Moim" posiadaniu ponad 4 miechy (z leżakowaniem u koleżki licząc). Z tą myślą bez zastanawienia załadowałem 1 listek...  

  • Ketamina

Niewyspany i zmęczony, już miałem iść spać.

Miejsce akcji:
Miasteczko w Holandii, mój dom a także moja głowa.

Czas akcji:
Czas trwania akcji obejmuje wieczór i noc podczas której spałem.

Bohaterowie:
Ja - Gryby

Komar

Antek

 

  • Gałka muszkatołowa


moje doświadczenia... słabe. Trochę Euphyliny.. (ktoś tego próbował?? jestem zainteresowana wymianą doświadczeń) ... Hydroxizina... inne leki... GM...randomness