W Polsce zatrzymano organizatora groźnej grupy narkotykowej z Krzywego Rogu

Policja Narodowa Ukrainy przypomniała, że ​​na początku 2019 r. w obwodzie dniepropietrowskim została rozbita organizacja przestępcza, która przez długi czas zajmowała wprowadzaniem do obrotu metamfetaminy i tramadolu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

kresy24.pl
Opr. TB, UNIAN
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

199

W Polsce zatrzymano jednego z głównych członków organizacji przestępczej zajmującej się produkcją i dystrybucją narkotyków w Krzywym Rogu w obwodzie dniepropietrowskim. Według służby prasowej Policji Narodowej Ukrainy zatrzymany przez dłuższy czas ukrywał się za granicą i został umieszczony na liście osób poszukiwanych międzynarodowym listem gończym.

„Podejrzany był jednym z trójki koordynatorów organizacji przestępczej, nadzorował sieć dystrybucji środków psychotropowych i rekrutację do grupy przestępczej zajmującej się produkcją i obrotem narkotykami. Pod koniec września podejrzany został zatrzymany w Polsce w ścisłej współpracy z polską policją. Obecnie toczy się jego procedura ekstradycyjna”- czytamy w komunikacie ukraińskiej policji.

Policja Narodowa Ukrainy przypomniała, że ​​na początku 2019 r. w obwodzie dniepropietrowskim została rozbita organizacja przestępcza, która przez długi czas zajmowała wprowadzaniem do obrotu metamfetaminy i tramadolu.

W lutym, podczas operacji specjalnej, funkcjonariusze organów ścigania zatrzymali przywódcę i ponad 20 organizatorów rozległej sieci handlarzy narkotyków. Zlikwidowali też dwa duże laboratoria narkotykowe, w których produkowano pięć rodzajów narkotyków. Policja przechwyciła ponad tysiąc dawek metamfetaminy, ponad dziewięć tysięcy dawek tramadolu, pół kilograma amfetaminy i ponad 100 kg półproduktów do produkcji środków odurzających i substancji psychotropowych. Organy ścigania przeprowadziły ponad 60 obław i przeszukań, skonfiskowały 800 tys. hrywien w różnych walutach i osiem samochodów, z których sprzedawano towar.

„To pierwsza udokumentowana organizacja przestępcza w Krzywym Rogu, której dochody z transakcji narkotykowych, w ciągu zaledwie miesiąca, wynosiły od pięciu do siedmiu milionów hrywien” – poinformowała policja. Obecnie organy śledcze zakończyły dochodzenie przygotowawcze w tej sprawie, która 30 września została przekazana do sądu.

Ośmiu członków organizacji przestępczej przebywa w areszcie, dwóch w areszcie domowym. 25 członków tej grupy jest podejrzanych o popełnienie przestępstw dotyczących utworzenia organizacji przestępczej oraz nielegalnej produkcji lub sprzedaży środków odurzających. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 9 do 12 lat oraz konfiskata mienia.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Jestem po udanym, po sylwestrowym seksie z moją kobietą życia, którą odprowadziłem do domu po dwudniowej imprezie.

Z góry przepraszam gdyby mój język był zbyt zawiły, bo jeszcze ze mnie schodzi i nie myślę zbytnio normalnie :P. Piszę to teraz specjalnie po to, by zrozumieć i zilustrować działanie ludzkiego mózgu, aby w przyszłości wykorzystać tą wiedzę w psychologii, tworząc własną metodę leczenia.

 

Fruwając między neuronami w moim mózgu kminie sobie od czego zacząć, hmm...

Opowiem w skrócie coś o sobie:

  • Marihuana
  • Tripraport

Pozytywne nastawianei do świata, radosne oczekiwanie na THC. Dom kolegi, wolny od jakichkolwiek niewtajemniczonych osób.

Szedł chodnikiem, czując się na wpół przytomny. Ostatnio źle sypiał i jego „trzeźwość” była absurdem, względna niczym filozoficzne prawdy, w które starał się wierzyć, by jakoś odnaleźć swoje miejsce w świecie. Bez używek wcale nie był skupiony i obecny. Odpływał. Niemalże śnił na jawie. Wmówienie sobie, że to, co obecnie widział, jest projekcją umysłu, było jednakowoż trudne. Każdy detal tego jesiennego dnia raził oczy urzekającym pięknem, szczegółowością. Jego los zachowywał porządek i trzymał się resztek ładu, co w snach zdarza się rzadko.

  • Oksykodon
  • Pierwszy raz

Pozytywne nastawienie z nutką ciekawości i niepewności. Trip spędzony we własnym pokoju, przy dobrym jedzeniu, piwku i muzyce.

Moje doświadczenie z opiatami i opioidami do tej pory kończyło się na kodeinie i tramalu. Wielkie ucieszenie pojawiło się u mnie gdy znajomy zadzwonił z informacją, że ma dojście do leku OxyContin. Po krótkim zastanowieniu się zdecydowałem, że kupię jedną tabletkę i wypróbuję ten lek. Po zajęciach na uczelni pojechałem do tego znajomego w celu nabycia OxyContinu. Zapłaciłem 40 zł za 1 tabletkę, zawierającą 80mg substancji. Zamówiłem sobie pizzę oraz w drodze do domu zahaczyłem o sklep spożywczy żeby kupić piwo. 

  • LSD

Tego lata, zdarzyło mi się być na kwasie w dużym zbiorowisku ludzi (duży, pokojowo zorientowany festiwal ogólnopolski).

randomness