REKLAMA
W Polsce zatrzymano organizatora groźnej grupy narkotykowej z Krzywego Rogu

Policja Narodowa Ukrainy przypomniała, że ​​na początku 2019 r. w obwodzie dniepropietrowskim została rozbita organizacja przestępcza, która przez długi czas zajmowała wprowadzaniem do obrotu metamfetaminy i tramadolu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

kresy24.pl
Opr. TB, UNIAN
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

150

W Polsce zatrzymano jednego z głównych członków organizacji przestępczej zajmującej się produkcją i dystrybucją narkotyków w Krzywym Rogu w obwodzie dniepropietrowskim. Według służby prasowej Policji Narodowej Ukrainy zatrzymany przez dłuższy czas ukrywał się za granicą i został umieszczony na liście osób poszukiwanych międzynarodowym listem gończym.

„Podejrzany był jednym z trójki koordynatorów organizacji przestępczej, nadzorował sieć dystrybucji środków psychotropowych i rekrutację do grupy przestępczej zajmującej się produkcją i obrotem narkotykami. Pod koniec września podejrzany został zatrzymany w Polsce w ścisłej współpracy z polską policją. Obecnie toczy się jego procedura ekstradycyjna”- czytamy w komunikacie ukraińskiej policji.

Policja Narodowa Ukrainy przypomniała, że ​​na początku 2019 r. w obwodzie dniepropietrowskim została rozbita organizacja przestępcza, która przez długi czas zajmowała wprowadzaniem do obrotu metamfetaminy i tramadolu.

W lutym, podczas operacji specjalnej, funkcjonariusze organów ścigania zatrzymali przywódcę i ponad 20 organizatorów rozległej sieci handlarzy narkotyków. Zlikwidowali też dwa duże laboratoria narkotykowe, w których produkowano pięć rodzajów narkotyków. Policja przechwyciła ponad tysiąc dawek metamfetaminy, ponad dziewięć tysięcy dawek tramadolu, pół kilograma amfetaminy i ponad 100 kg półproduktów do produkcji środków odurzających i substancji psychotropowych. Organy ścigania przeprowadziły ponad 60 obław i przeszukań, skonfiskowały 800 tys. hrywien w różnych walutach i osiem samochodów, z których sprzedawano towar.

„To pierwsza udokumentowana organizacja przestępcza w Krzywym Rogu, której dochody z transakcji narkotykowych, w ciągu zaledwie miesiąca, wynosiły od pięciu do siedmiu milionów hrywien” – poinformowała policja. Obecnie organy śledcze zakończyły dochodzenie przygotowawcze w tej sprawie, która 30 września została przekazana do sądu.

Ośmiu członków organizacji przestępczej przebywa w areszcie, dwóch w areszcie domowym. 25 członków tej grupy jest podejrzanych o popełnienie przestępstw dotyczących utworzenia organizacji przestępczej oraz nielegalnej produkcji lub sprzedaży środków odurzających. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 9 do 12 lat oraz konfiskata mienia.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-HO-MET

DOŚWIADCZENIE:

Alkohol i nikotyna były pierwsze (niestety), ale także marihuana i haszysz, smart shiva, LSA z powoju, no i teraz 4-HO-MET.

SET & SETTING:

  • Kodeina
  • Pozytywne przeżycie

Dobre nastawienie psychiczne, długo wyczekiwany trip. Dobrzy znajomi wokół

Około 14 widzimy się u A i M w mieszkaniu A. Spaliliśmy jointa, pogadaliśmy o czymś mało konkretnym i wyruszyliśmy nad jezioro. Wszyscy zadowolenia, w końcu czekaliśmy na ten moment z miesiąc. Jechaliśmy tam dwoma autobusami i tramwajem, jeziorko około 50km od miasta.

  • 4-HO-MET
  • Bad trip

set: podekscytowanie potęgowane doświadczeniami towarzyszy, oczekiwana ekstaza przy słuchaniu muzyki. setting:wieczór, mój pokój, a w nim współlokatorka czysta od zawsze, tripkompan, dwóch kumpli którzy 2 dni wcześniej brali i było im dobrze:)

   Pomysł zjedzenia mahometa był mój. Sporo o nim czytałam 2 dni wcześniej dwóch kolegów (B. i C.) pod moją trzeźwą asystą przeżyło bardzo pozytywne doświadczenie: muzyka sprawiała im niebywałą rozkosz, a spacer po parku był wesołą przygodą.

  Start ok. 17.00. Ja i A. ładujemy pod język, popijamy i czekamy.

Po ok. 10 minutach świat mi zaczyna falować. Pojawiają sie stopniowo OEVy, A. ma ok. 20-minutowe opoźnienie doznań w stosunku do mnie.

  • Benzydamina

no wiec postanowilem wyprobowac Tantum Rosa. spozylem jedna saszetke, co

dalo 0,5g benzydaminy, czyli polowe ilosci, jaka pochlonal Roman

(trip-report na NeuroGroove). nie chcialem brac tego wiecej, przygode z

nowymi dla mnie srodkami zawsze zaczynam od malych ilosci, poza tym lek

zawiera takze zwiazki pomocnicze: chlorek sodu (zwykla sol kuchenna) i

p-toluenosulfonian trojmetylocetyloamoniowy. nie znalem swojej ewentualnej

reakcji na ta druga substancje, poza tym jej nazwa troche mnie przerazila,