Używanie narkotyków w więzieniach

Część raportu: Coroczny raport na temat stanu problemu narkotykowego w Unii Europejskiej oraz Norwegi w roku 2002.

Anonim

Kategorie

Źródło

EMCDDA

Odsłony

3050
"Jeśli była by możliwa kontrola narkotyków za pomocą prohibicji, to przecież w odgrodzonych i strzeżonych więzieniach gdzie stosuje się kontrolowane wchodzenie i wychodzenie oraz losowe podsłuchiwanie możliwe było by wyeliminowanie importu i dystrybucji tych substancji. Więzienia na całym Świecie są niestety pełne zabronionych substancji. Jeśli nie możemy utrzymać ich zdala od więzień jak możemy myśleć że uda nam się to w naszych wolnych społecznościach?"
Peter Watney, Australia

Poniższy tekst jest tłumaczeniem części raportu Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Uzależnień Narkotykowych zatytułowanego "Coroczny raport na temat stanu problemu narkotykowego w Unii Europejskiej oraz Norwegi w roku 2002."

Narodowe badania na temat wzorców zachowań, konsekwencji i używania narkotyków w więzieniach są rzadkie. Większość danych dostępnych w Unii Europejskiej pochodzi z wykonywanych ad hoc badań lokalnych przeprowadzonych na małej próbce więźniów. Czyni to ekstrapolacje tych wyników utrudnioną.

Rozpowszechnienie narkotyków w więzieniach.

Populacja więźniów może być uważana przez wielu za jedną z grup podwyższonego ryzyka. I dokładnie tak jest, jeśli porównamy ją z normalną społecznością, użytkownicy narkotyków są bardzo licznie reprezentowaną grupą w więzieniach. Proporcje więźniów przyznających się do użycia w ciągu swego życia narkotyków w więzieniach Unii Europejskiej waha się, w zależności od państwa, między 29 a 86 procent (ponad 50% w większości przypadków). Tak jak w normalnej społeczności, najbardziej popularna są konopie, aczkolwiek wiele badań pokazuje bardzo dużą liczbę przypadków używania heroiny (blisko 50% lub nawet więcej w niektórych przypadkach).

Bazując na różnych badaniach, więźniowie przyznający się do reguralnego używania narkotyków (w tym niebezpiecznych dożylnych substancji) oraz uzależnień stanowią 6 do 69 procent całej populacji więziennej.

Poziom użycia narkotyków w więzieniach

Uwięzienie nie oznacza automatycznie odstąpienie od używania narkotyków. Większość użytkowników narkotyków zaprzestaje lub redukuje użycie narkotyków z powodu niskiej ich dostępności. Aczkolwiek, niektórzy kontynuują spożycie narkotyków nawet w większych ilościach , inni powracają do konsumpcji po odbyciu kary.

Użycie narkotyków podczas odbywania kary zgłasza między 16 a 54 procent więźniów,do reguralnego używania przyznaje się miedzy 5 a 36% osób. Między 0.3 a 34% więźniów przyznaje sie do używania narkotyków dożylnie podczas pobytu w więzieniach.

Inicjacje narkotykowe w tym użycie dożylne także dość często odbywa się w więzieniach. Powołując się na badania w Belgii, Niemczech , Irlandii, Włoszech, Austrii, Portugalii oraz Szwecji można stwierdzić iż około 3 do 26% więźniów miało swój pierwszy kontakt z narkotykami podczas odbywania kary pozbawienia wolności. Między 0.4% i 21% osób chorych na AIDS więźniów zaczęło używać narkotyków dożylnie właśnie w więzieniu (NR, 2001; WIAD-ORS 1998).

EMCDDA 2002
Tłumaczenie: Artur Radosz (slu[@]hermesprime.net)

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

zainteresowana (niezweryfikowany)
czy istnieje prwna mozliwość poddania więźnia testowi na zawartość narkotyku w moczu - bez jego zgody ?
[ef] (niezweryfikowany)
To sie nazywa RESOCJALIZACJA. Spoko.
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

/ nazwa substancji: marihuana / poziom doświadczenia: raz na jakiś czas;) ostatnio kilka razy na dzień przez 6 dób / dawka: pół gieta na 4 osoby / metoda: lufka / set&setting: plaża, noc, dopita reszta wódeczki, nuda, las nieopodal, czyt. nadzieja na fajne wkręty /
  • Grzyby halucynogenne

info:


autor: molasar [ja :)] [mam 21 lat]


doświadczenie z dragami: tylko psychodeliki, 4 lub 5 podróży w przeciagu 3

lat


rodzaj i ilość substancji: [informacja zawarta w tekscie właściwym]

witam wszystkich amatorów psychodelicznych podróży!

  • Marihuana

substancja: marihuana


doświadczenie: nikłe (jak dla Was)


set&setting: ogródek u kumpla, początkowo pozytywna faza


  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

Chęć przeżycia czegoś nieznanego, odnalezienia odpowiedzi... Grupka wspólokatorów, przyjaciół chęć dania szansy LSD aby pokazało mi to co potrafi.

 (Ta część wypowiedzi jest kierowana do osób które przeczytały poprzedni mój tripraport. Jeśli nie jesteś zainteresowany czytaj od dawki. polecam przeczytać jeśli ktoś byłby zainteresowany śledzeniem moich

przeżyć gdyż jest to jedna wielka historia którą ciągle piszę w swym życiu)

 Witam poprzednio opisywałem swój pierwszy raz z połączeniem Marihuanny z mdma i lsd. Miałem wywód na temat tego że LSD nie działało. Jeśli chodzi o LSD myślałem że to nie zadziała  nigdy niespodziewałem się że może działać aż tak a to dopiero początek moich przygód. Zapraszam do lektury.

randomness