REKLAMA
Używanie narkotyków w więzieniach

Część raportu: Coroczny raport na temat stanu problemu narkotykowego w Unii Europejskiej oraz Norwegi w roku 2002.

Anonim

Kategorie

Źródło

EMCDDA

Odsłony

3043
"Jeśli była by możliwa kontrola narkotyków za pomocą prohibicji, to przecież w odgrodzonych i strzeżonych więzieniach gdzie stosuje się kontrolowane wchodzenie i wychodzenie oraz losowe podsłuchiwanie możliwe było by wyeliminowanie importu i dystrybucji tych substancji. Więzienia na całym Świecie są niestety pełne zabronionych substancji. Jeśli nie możemy utrzymać ich zdala od więzień jak możemy myśleć że uda nam się to w naszych wolnych społecznościach?"
Peter Watney, Australia

Poniższy tekst jest tłumaczeniem części raportu Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Uzależnień Narkotykowych zatytułowanego "Coroczny raport na temat stanu problemu narkotykowego w Unii Europejskiej oraz Norwegi w roku 2002."

Narodowe badania na temat wzorców zachowań, konsekwencji i używania narkotyków w więzieniach są rzadkie. Większość danych dostępnych w Unii Europejskiej pochodzi z wykonywanych ad hoc badań lokalnych przeprowadzonych na małej próbce więźniów. Czyni to ekstrapolacje tych wyników utrudnioną.

Rozpowszechnienie narkotyków w więzieniach.

Populacja więźniów może być uważana przez wielu za jedną z grup podwyższonego ryzyka. I dokładnie tak jest, jeśli porównamy ją z normalną społecznością, użytkownicy narkotyków są bardzo licznie reprezentowaną grupą w więzieniach. Proporcje więźniów przyznających się do użycia w ciągu swego życia narkotyków w więzieniach Unii Europejskiej waha się, w zależności od państwa, między 29 a 86 procent (ponad 50% w większości przypadków). Tak jak w normalnej społeczności, najbardziej popularna są konopie, aczkolwiek wiele badań pokazuje bardzo dużą liczbę przypadków używania heroiny (blisko 50% lub nawet więcej w niektórych przypadkach).

Bazując na różnych badaniach, więźniowie przyznający się do reguralnego używania narkotyków (w tym niebezpiecznych dożylnych substancji) oraz uzależnień stanowią 6 do 69 procent całej populacji więziennej.

Poziom użycia narkotyków w więzieniach

Uwięzienie nie oznacza automatycznie odstąpienie od używania narkotyków. Większość użytkowników narkotyków zaprzestaje lub redukuje użycie narkotyków z powodu niskiej ich dostępności. Aczkolwiek, niektórzy kontynuują spożycie narkotyków nawet w większych ilościach , inni powracają do konsumpcji po odbyciu kary.

Użycie narkotyków podczas odbywania kary zgłasza między 16 a 54 procent więźniów,do reguralnego używania przyznaje się miedzy 5 a 36% osób. Między 0.3 a 34% więźniów przyznaje sie do używania narkotyków dożylnie podczas pobytu w więzieniach.

Inicjacje narkotykowe w tym użycie dożylne także dość często odbywa się w więzieniach. Powołując się na badania w Belgii, Niemczech , Irlandii, Włoszech, Austrii, Portugalii oraz Szwecji można stwierdzić iż około 3 do 26% więźniów miało swój pierwszy kontakt z narkotykami podczas odbywania kary pozbawienia wolności. Między 0.4% i 21% osób chorych na AIDS więźniów zaczęło używać narkotyków dożylnie właśnie w więzieniu (NR, 2001; WIAD-ORS 1998).

EMCDDA 2002
Tłumaczenie: Artur Radosz (slu[@]hermesprime.net)

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

zainteresowana (niezweryfikowany)
czy istnieje prwna mozliwość poddania więźnia testowi na zawartość narkotyku w moczu - bez jego zgody ?
[ef] (niezweryfikowany)
To sie nazywa RESOCJALIZACJA. Spoko.
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Wiek: 21

Waga: 65

Set and Setting: własny pokój

Doświadczenie: MJ, Bieluń, Salvia Divinorum (liście), DXM, Kodeina, Methoxetamine, LSD, Psylocybine, 4-Aco-DMT, Foxy Methoxy, 2C-C, 2C-E, 2C-P, 25D-NBOMe, Ampetamine, Extasy, 3,4 DMMC, Flufedron, Mefedron, Bufedron, Brefedron, MeOPP, JWH-210, JWH-018, Clonozepanum, Estazolam, Fenazepam, Zolpidem
Dawkowanie: DXM – 900 mg (300 mg + 600 mg) + sok grejfrutowy + hasz Afghan

Ts (22:06) – Po 2 tabletki co 1 min.

T0 (22:15) – Poszło 20 tabletek, popite sokiem z grejpfruta.

  • Gałka muszkatołowa
  • Przeżycie mistyczne

Jako, że posiadam nieznaczną wiedzę o narkotykach, wiem, że nie są zabawką. Podchodzę do nich poważnie, niemalże wypowiadając do nich w myślach intencję "Szanuję cię substancjo czynna, chcę, abyś ukazała mi dobrą stronę siebie i urozmaiciła percepcję." Do gałki podszedłem na luzie, w domu, w spokoju. Była to sobota- czas w miarę wolny. Spożyłem ją z najlepszym przyjacielem, nastawiłem się bardzo pozytywnie. Jestem z natury optymistą i to się opłaca.

Na wstępie trochę informacji o mnie:Wiek: Ledwo ukończona pełnoletniość ^^Waga: 82 kg przy sportowej budowie ciała, Wzrost: 185 cm
Duża skłonność do filozofowania, zaitneresowanie psychologią i anatomią, natura flegmatyczna, wiara w zjawiska paranormalne i Boga (niechrześcijańskiego, ani nawet niezwiązanego z żadną religią), duży dystans do życia, brak traum i wewnętrznych obsesji, które mógłbym w sobie tlić. Brak przewrażliwienia na jakimkolwiek punkcie, natura raczej ugodowa, choć w kaszę sobie nie daję dmuchać. 

  • Szałwia Wieszcza


Wiec zaczeło sie od tego ze przeczytalem o Lady Salvii prawie wszystko.W jednym z internetowych serwisow (polskim-dzieki wielkie!!)znalazlem oferte nie do odparcia - extrakt 5x.Wogule to nie wierzylem ze ta malutka torebka cos moze zrobic z moja percepcją,chociaz w pracy bardzo duzo na ten temat myslałem,wręcz pragnąłem aby zmienila.