REKLAMA
Używanie narkotyków w więzieniach

Część raportu: Coroczny raport na temat stanu problemu narkotykowego w Unii Europejskiej oraz Norwegi w roku 2002.

Anonim

Kategorie

Źródło

EMCDDA

Odsłony

3042
"Jeśli była by możliwa kontrola narkotyków za pomocą prohibicji, to przecież w odgrodzonych i strzeżonych więzieniach gdzie stosuje się kontrolowane wchodzenie i wychodzenie oraz losowe podsłuchiwanie możliwe było by wyeliminowanie importu i dystrybucji tych substancji. Więzienia na całym Świecie są niestety pełne zabronionych substancji. Jeśli nie możemy utrzymać ich zdala od więzień jak możemy myśleć że uda nam się to w naszych wolnych społecznościach?"
Peter Watney, Australia

Poniższy tekst jest tłumaczeniem części raportu Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Uzależnień Narkotykowych zatytułowanego "Coroczny raport na temat stanu problemu narkotykowego w Unii Europejskiej oraz Norwegi w roku 2002."

Narodowe badania na temat wzorców zachowań, konsekwencji i używania narkotyków w więzieniach są rzadkie. Większość danych dostępnych w Unii Europejskiej pochodzi z wykonywanych ad hoc badań lokalnych przeprowadzonych na małej próbce więźniów. Czyni to ekstrapolacje tych wyników utrudnioną.

Rozpowszechnienie narkotyków w więzieniach.

Populacja więźniów może być uważana przez wielu za jedną z grup podwyższonego ryzyka. I dokładnie tak jest, jeśli porównamy ją z normalną społecznością, użytkownicy narkotyków są bardzo licznie reprezentowaną grupą w więzieniach. Proporcje więźniów przyznających się do użycia w ciągu swego życia narkotyków w więzieniach Unii Europejskiej waha się, w zależności od państwa, między 29 a 86 procent (ponad 50% w większości przypadków). Tak jak w normalnej społeczności, najbardziej popularna są konopie, aczkolwiek wiele badań pokazuje bardzo dużą liczbę przypadków używania heroiny (blisko 50% lub nawet więcej w niektórych przypadkach).

Bazując na różnych badaniach, więźniowie przyznający się do reguralnego używania narkotyków (w tym niebezpiecznych dożylnych substancji) oraz uzależnień stanowią 6 do 69 procent całej populacji więziennej.

Poziom użycia narkotyków w więzieniach

Uwięzienie nie oznacza automatycznie odstąpienie od używania narkotyków. Większość użytkowników narkotyków zaprzestaje lub redukuje użycie narkotyków z powodu niskiej ich dostępności. Aczkolwiek, niektórzy kontynuują spożycie narkotyków nawet w większych ilościach , inni powracają do konsumpcji po odbyciu kary.

Użycie narkotyków podczas odbywania kary zgłasza między 16 a 54 procent więźniów,do reguralnego używania przyznaje się miedzy 5 a 36% osób. Między 0.3 a 34% więźniów przyznaje sie do używania narkotyków dożylnie podczas pobytu w więzieniach.

Inicjacje narkotykowe w tym użycie dożylne także dość często odbywa się w więzieniach. Powołując się na badania w Belgii, Niemczech , Irlandii, Włoszech, Austrii, Portugalii oraz Szwecji można stwierdzić iż około 3 do 26% więźniów miało swój pierwszy kontakt z narkotykami podczas odbywania kary pozbawienia wolności. Między 0.4% i 21% osób chorych na AIDS więźniów zaczęło używać narkotyków dożylnie właśnie w więzieniu (NR, 2001; WIAD-ORS 1998).

EMCDDA 2002
Tłumaczenie: Artur Radosz (slu[@]hermesprime.net)

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

zainteresowana (niezweryfikowany)
czy istnieje prwna mozliwość poddania więźnia testowi na zawartość narkotyku w moczu - bez jego zgody ?
[ef] (niezweryfikowany)
To sie nazywa RESOCJALIZACJA. Spoko.
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)


Moj pierwszy raz na dropsach (jadłam kiedyś, ale tylko połówkę nic nie dało...)!!! Pojechaliśmy do niezłego klubu - wrzuciłam z kumpelą po dropsie (żółte romby) i czekamy!!! Czekamy i nic juz bylam zła powoli..?Siedziałam z chłopakiem i wlaśnie wtedy, kiedy zaczął mnie calowac po szyi!!! Dropsik mi wszedl...Po prostu przyszla mi mysl, ze jest zajebiscie i ja tu zostaje...To byly sekundy jak wstalam i poszlam z kolezanka do toalety - jej tez weszlo!!!


  • Szałwia Wieszcza

Autor: Pan Piotr

Substancja: dxm 300mg + Salvia ekstrakt x20

Doświadczenie: MJ i dopalaczowe podróbki, LSD, dxm, klej i parę innych

To mój pierwszy Trip Raport, proszę o wyrozumiałość.

  • Inne

Co tu duzo mowic,rodzi sie takie pytanie - [kiedy ja tak zaczynam to bedzie

dlugie i dla niektorych

nudne,wiec mozecie juz wcisnac `del` ] - jaki jest w tym cel? Czy po prostu

istniec-kolekcjonowac

doswiadczenia,jak cholerne znaczki w klaserach? Czy nigdy sie to nie znudzi?

Czy moze to jest

odmiana od czegos co nam sie juz zrodzilo.Wiem,ze nie moge tego przelac w

slowa, braklo

by metafor,to tylko taki dopisek jak wiele innych ktore byly przedemna i

beda po mnie,bez znaczenia.

  • Dekstrometorfan

Prolog

DXM zażywałem niejednokrotnie, przez pewien czas niemal codziennie. Oczywiście substancja ta, jeśli jest brana zbyt często, szybko traci swój urok- chciałem więc opisać dwa najciekawsze tripy w moim życiu. Najciekawsze? Nie, to nieodpowiednie słowo... Najbardziej odmienne, najmniej DXMowe? Miałem kilka bardziej przyjemnych, głębokich tripów, ale te dwa były po prostu inne- czułem się, jakbym wziął całkowicie inną substancję. Oczywiście, nie było to możliwe- chyba że aptekarz postanowił dać mi coś, co sam uwarzył w piwnicy zamiast Acodinu.