REKLAMA
USA: Chcą odbierać matkom noworodki uzależnione od narkotyków

Władze stanu Kentucky chcą wprowadzić zmiany w prawie, które pozwolą na odbieranie praw rodzicielskich matkom, których dziecko przyszło na świat z objawami uzależnienia od narkotyków. Zmiany w przepisach pozwolą uznać taki przypadek za formę maltretowania dziecka.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita

Odsłony

41

Władze stanu Kentucky chcą wprowadzić zmiany w prawie, które pozwolą na odbieranie praw rodzicielskich matkom, których dziecko przyszło na świat z objawami uzależnienia od narkotyków (dzieje się tak, jeżeli matka w trakcie ciąży brała narkotyki). Zmiany w przepisach pozwolą uznać taki przypadek za formę maltretowania dziecka - odnotowuje amerykański "Newsweek".

Członkowie Kongresu Kentucky podkreślają, że zmiany w prawie to odpowiedź na rosnącą liczbę dzieci uzależnionych od narkotyków od urodzenia w tym stanie.

Dlatego też stanowi kongresmeni chcą, aby definicja "znęcania się nad dzieckiem" i "zaniedbywania go" została rozszerzona tak, aby objęła również dzieci przychodzące na świat z objawami uzależnienia od narkotyków (to tzw. neonatal abstinence syndrome - zespół abstynencyjny).

Na mocy zmienionych przepisów stan w ciągu 60 dni od narodzin dziecka z zespołem abstynencyjnym miałby obowiązek rozpoczęcia procedury odebrania jego matce praw rodzicielskich.

Narkotykowy zespół abstynencyjny pojawia się u dzieci, które w łonie matki były narażone na kontakt z uzależniającymi opiatami (m.in. heroiną). Zestaw odstawienia pojawia się jednak również u dzieci alkoholiczek, a nawet u matek, które w czasie ciąży przyjmują silne leki antydepresyjne.

Według danych Amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia odsetek dzieci przychodzących w USA na świat z objawami zespołu abstynencyjnego rośnie - ale dokładne liczby nie są znane, bo wiele stanów nie prowadzi dokładnych statystyk w tym zakresie.

Jak czytamy w "Newsweeku" sprawa ma nie tylko wymiar społeczny - ale również finansowy, ponieważ dzieci z zespołem odstawienia muszą pozostawać dłużej w szpitalu - szacuje się, że np. w stanie Tennesee łączne koszty szpitalnej opieki nad takim dzieckiem wynoszą nawet 10 tys. dolarów.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Etanol (alkohol)
 • Pierwszy raz
 • Tramadol
 • Tytoń

Poddenerwowanie z jednoczesną ekstytacją, domowe zacisze, sam w pokoju, internet, YouTube, muzyka.

Doświadczenie dla wielu z Was na pewno ubogie, ale kłamać i koloryzować nie mam zamiaru :P

Witajcie. Postanowiłem  dzisiaj wziąć - skromnie, bo skromnie - 3 tabletki po 75mg Tramalu. Do końca nie wiedziałem,
czy chcę próbować... Bałem się tych skutków ubocznych, problemów z oddychaniem itd... nie do końca wiedziałem dlaczego.
Przecież tyle lat brałem, czasami takie rzeczy i w takich ilościach, że strach był nie ma miejscu. Aplikację zacząłem
o 22:00 i skończyłem po 20 minutach. Czytałem, że na pierwszy raz warto zjadać w odstępach czasu.

 • 4-HO-MET
 • Marihuana
 • Ruta stepowa

Las, mieszkanie, supermarket.

04.12.2007

 • Alprazolam
 • Marihuana
 • Marihuana
 • Mefedron
 • Uzależnienie

Dobry nastrój, chęć relaksu, wolny czas

Gdzie ten mateusz, on jedzie już

Jej zapach na dziś to kryształy mefa

Mefedron to szmata, suki nie chce znać

 

Jesteśmy pokoleniem darknetu i bitcona, iphona i supreme, hexenu i mefedronu. 4mmc zagościło w kulturze dość szeroko (twórczość Hewry i Mobbyn, otoczka idealnego euforyka, trudna dostępność i przede wszystkim fala ofiar i uzależnionych) zajmując miejsce obok marihuany, kokainy, mdma. Spróbowanie mateusza było jednym z moich narkocelów ale nie sądziłem, że się spełni

 • Marihuana


Poniedziałek ( 7.06.99 ) był pierwszym z serii pięciu dni,które spędziłem razem z moją klasą w Zakopanem.