USA: 30% programistów używa marihuany podczas pracy

Ponad jedna trzecia programistów twierdzi, że używała marihuany podczas pracy, a wielu z nich stwierdza, że wzmacnia ona kreatywność i wprowadza ich w „stan programowania”, wskazuje nowe badanie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

37

Ponad jedna trzecia programistów twierdzi, że używała marihuany podczas pracy, a wielu z nich stwierdza, że wzmacnia ona kreatywność i wprowadza ich w „stan programowania”, wskazuje nowe badanie.

Naukowcy z University of Michigan powiedzieli, że programiści częściej używali marihuany w pracy, więc postanowili przeprowadzić „pierwszą ankietę na dużą skalę” na ten temat, prosząc 803 programistów, aby szczegółowo opisali, w jaki sposób marihuana oddziałuje na ich pracę.

Główną motywacją do przeprowadzenia badania był fakt, że polityka dotycząca testów narkotykowych pozostaje powszechna w sektorze programowania, co może przyczyniać się do „braków zatrudnienia w niektórych zawodach”.

Tak jest nawet na szczeblu federalnym, zauważają autorzy badania, powołując się na komentarze byłego dyrektora FBI Jamesa Comeya, który powiedział w 2014 roku, że jest zainteresowany rozluźnieniem polityki narkotykowej w odniesieniu do zatrudniania, ponieważ niektórzy potencjalni agenci FBI regularnie używają marihuany.

„Ten zakaz używania konopi indyjskich przyczynił się do szeroko zgłaszanego niedoboru pracowników na niektórych stanowiskach programistycznych rządu USA” – mówi badanie.

35% uczestników używało marihuany w trakcie programowania

W sumie 35 procent uczestników ankiety stwierdziło, że „spróbowało marihuany podczas programowania lub wykonywania innego zadania związanego z inżynierią oprogramowania”. Siedemdziesiąt trzy procent tej grupy stwierdziło, że spożywało marihuanę podczas pracy w ciągu ostatniego roku.

Badanie zatytułowane „Hashing It Out: An Survey of Programrs’ Cannabis Use, Perception and Motivation” opublikowane w ubiegłym miesiącu w Cornell University’s arXiv – dotyczyło również częstotliwości używania marihuany przez tych, którzy stwierdzili, że używają marihuany podczas programowania. Pięćdziesiąt trzy procent stwierdziło, że spożywało marihuanę podczas programowania co najmniej 12 razy, 27 procent stwierdziło, że używało jej co najmniej dwa razy w tygodniu, a cztery procent stwierdziło, że używa jej podczas pracy prawie codziennie.

Dlaczego programiści używają konopi?

Autorzy badania chcieli lepiej zrozumieć, dlaczego programiści decydują się na używanie marihuany podczas pracy. Odkryli, że najczęstszymi zadaniami, do których ludzie używali marihuany, były burze mózgów, prototypowanie, kodowanie i testowanie.

„Ogólnie rzecz biorąc, odkryliśmy, że programiści częściej zgłaszali motywację do zadowolenia lub poprawy programowania niż motywację do dobrego samopoczucia: najczęstszymi powodami były „uczynienie zadań związanych z programowaniem przyjemniejszymi” (61%) i „myślenie o bardziej kreatywnych rozwiązaniach programistycznych”. (53%)” wynika z badania.

„W rzeczywistości wszystkie powody usprawnienia programowania zostały wybrane przez co najmniej 30% respondentów. Z drugiej strony, ogólne powody związane z dobrym samopoczuciem (takie jak łagodzenie bólu i lęku) zostały podane przez mniej niż 30% respondentów. Tak więc, chociaż dobre samopoczucie motywuje do używania marihuany podczas programowania, nie jest to najczęstsza motywacja”.

Badanie wykazało, że chociaż wśród programistów obserwuje się znaczne rozpowszechnienie konsumpcji konopi, nawet większość tych, którzy nie używają marihuany, popiera reformę prawa związanego z konopiami.

„91 procent naszych uczestników twierdzi, że używanie marihuany powinno być legalne zarówno w celach rekreacyjnych, jak i leczniczych w porównaniu z 60 procentami ogólnej populacji Stanów Zjednoczonych w 2021 roku” – napisali autorzy.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Tramadol

S&S:

28 czerwca 2010 r. Bardzo słonecznie, z kumplami ustawieni na tramadol i MJ. Stan: podekscytowanie, poczucie humoru u wszystkich, czekanie na furę, by jechać do innego miasta po mistrzowskie ziółko. Osób 6.

Dawka:

Posiadane ubstancje: Tramal Retard 10x 100mg (pół paczki)/ Marihuana 2g/ 1 piwo

Dawka: Ja 400 mg na pierwszy raz. 2g trawy na 6 osób, pół piwa

Wiek i waga:

17 i 70kg

  • LSD-25
  • Marihuana
  • Tripraport

Pozytwyne nastawienie, ekscytacja i poddenerwowanie, oczekiwanie mistycznego i głębokiego tripu. Otoczenie to ulice Oslo, las i dom.

Suniemy ruchomymi schodami, coraz wyraźniej ukazuje się nam wnętrze budynku dworca centralnego Oslo, jest poranek, ruchliwy, głosny, wszędzie tłoczą się ludzie którzy zmierzają do swoich pociągów lub wychodzą z nich. Musimy stosować czasami skomplikowane manewry żeby na nich nie wpadać. Pomimo iż, jak na razie nasza percepcja jest niezmieniona, już powoli oni i ich życie, problemy jak np. "czy zdąrzę na pociąg" wydają się zupełnie przyziemne i wręcz w pewien sposób śmieszne.

  • Dimenhydrynat

Nazwa substancji: Aviomarin


Wcześniejsze doświadczenia: alkohol, MJ notorycznie, raz w życiu gałka


Dawka i sposób użycia: 850mg - 17 tabletek x 50mg, doustnie


Set & setting: Całkowicie bezpieczne mieszkanie, letnie popołudnie,

zarzucamy w dwie osoby. Byłem lekko zaniepokojony, wszak pierwszy raz

zarzucam leki. Oczekiwania - haluny.


Przejdźmy do meritum, czyli EFEKTY:

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Oczekiwania: Ogromne Nastrój: Mój pokój lekko przyciemnione światło Stan psychiczny: Źle, chęć pocieszenia się DXM po kłótni z bliską osobą

Zacznijmy od tego, że brałem DXM na pocieszenie. Tego dnia ostro pokłóciłem się z ważną w moim życiu osobą. Nie myśląc zbyt wiele udałem się do apteki w której kupiłem dwa opakowania acodinów. Oczywiście nie obyło się bez tego, że farmaceutka wyleciała z pytaniem do koleżanki z branży - "Zdzisia, ACODIN?! To już trzeci raz!!!" no ale cóż to chyba już nie jest rzadkość. O godzinie 19:30 byłem w domu, przygotowywałem się do tripa (sprzątnąłem pokój, pościeliłem łóżko, wykąpałem się) i kiedy byłem gotowy już o godzinie 20:00 zacząłem zarzucać DXM.