Tusk do handlarzy fentanylem: Nie będziecie bezpieczni

Nikt, kto w Polsce zajmuje się tym przeklętym biznesem narkotykowym, nie pozostanie bezpieczny – zapowiedział premier Donald Tusk w nawiązaniu do informacji o zatrzymaniu pięciu osób podejrzanych o handel fentanylem.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

79

Nikt, kto w Polsce zajmuje się tym przeklętym biznesem narkotykowym, nie pozostanie bezpieczny – zapowiedział premier Donald Tusk w nawiązaniu do informacji o zatrzymaniu pięciu osób podejrzanych o handel fentanylem.

– Fentanyl i innego typu narkotyki, które zbierają śmiertelne żniwo to trucizna XXI wieku – powiedział szef rządu w nagraniu umieszczonym na platformie X, odnosząc się do zatrzymania pięciu osób podejrzanych o handel narkotykami.

– Kiedy dziesięć dni temu poprosiłem o spotkanie prokuratora generalnego, minister zdrowia, szefów policji, miałem tylko jeden komunikat: musicie ich dopaść – oświadczył Tusk.

– Dzisiejsza akcja, kiedy zatrzymano pięć osób, jest zaledwie początkiem tego wielkiego pościgu za wszystkimi, którzy narażają na chorobę, na śmierć nasze dzieci. To zdanie „musicie ich dopaść” będzie nam towarzyszyło każdego dnia – zadeklarował szef rządu.

Mazowiecka policja poinformowała o zatrzymaniu kilku osób. Wśród nich jest mężczyzna nazywany „Duchem”, który rozprowadzał fentanyl w Żurominie. „Na razie ujawniono i zabezpieczono ponad 300 plastrów zawierających opioid” – napisano w komunikacie.

Fentanyl to silny opioidowy lek przeciwbólowy, który można dostać wyłącznie na receptę. Staje się jednak w Polsce popularnym narkotykiem. Od 17 czerwca Centrum e-zdrowia monitoruje codziennie preskrypcję leków psychotropowych i narkotycznych, w tym fentanylu, bo w obrocie jest coraz więcej takich recept.

Od początku 2024 r. Główny Inspektorat Sanitarny zanotował 48 przypadków zatruć tą substancją. W lutym po użyciu fentanylu zmarły trzy osoby w Żurominie (woj. mazowieckie), a pod koniec zeszłego roku jedna w Poznaniu.

Oceń treść:

Average: 3 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Ruta stepowa

Postanowiłem napisać coś o rucie, co mam nadzieję przyda się innym podrożnikom, jako że

osobiscie prawdopodobnie nie spotkam sie z nią już więcej. Brałem Rute stepową (Peganum harmala)

kilka razy w dawkach 3-8g. Najpierw opiszę swoją ostatnią podróź, którą przebyłem parę dni temu.

  • GBL (gamma-Butyrolakton)

HBW (LSA) + GBL + Szałwia

Dawka: 5 nasion, 2 + 1,5 ml, 0,2 ekstraktu x5 + 0,7g suszu

Waga: 63 kg

Doświadczenie: Moje: GBL - dużo razy, LSA - kilka razy, Szałwia - dużo razy; Koleżanki: GBL - trzeci raz.


  • Ruta stepowa


srodek: skóry san pedro 25g, wiec pewnie musi sie znalezc w dziale peyotl, ruta stepowa 4g, salvia susz z lufki.

osoby: ja, moj kumpel i jeszcze jeden gosc, ktory pojechal na benzydaminie hehe.

set: g. 19, ciepły czerwcowy wieczór, maj flat


  • 4-HO-MET
  • Retrospekcja

wakacyjny wyjazd, pozytywne nastawienie, w otoczeniu przyjaciół, lasy i polany

Fuck the Club! - czyli gdzie zaprowadził mnie maHOMET..

 

randomness