REKLAMA
Szukasz dobrej pracy? Zrób „dyplom z marihuany”

Amerykańskie uczelnie otwierają nowe kierunki studiów związane z legalizacją marihuany. Po ich ukończeniu przyszli absolwenci mogą wybrać karierę w laboratorium czy handlu

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Łukasz Grzesiczak
holistic.news
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

284

Amerykańskie uczelnie otwierają nowe kierunki studiów związane z legalizacją marihuany. Po ich ukończeniu przyszli absolwenci mogą wybrać karierę w laboratorium czy handlu

„Przyjaciele żartują sobie ze mnie, że będę miała »tytuł naukowy z trawki«. A ja uważam, że będę miała dobre wykształcenie, przede wszystkim z chemii. Jest to ciężka praca, bo chemia organiczna jest naprawdę wymagająca” – tłumaczy Grace DeNoya, która jest jedną z pierwszych studentek nowych, czteroletnich studiów z zakresu chemii i roślin leczniczych na Uniwersytecie Północnego Michigan.

Pół miliona „zielonych” miejsc pracy w USA

Kolejne amerykańskie uczelnie, w tym popularny Uniwersytet Harvarda, także tworzą podobne kierunki studiów. Według badań pracowników w sektorze, powstającym wraz z legalizacją marihuany przez kolejne stany, gospodarkę czekają dobre czasy.

Rynek poszukuje m.in. zarządców szklarni, producentów, specjalistów ds. marketingu, pracowników laboratoriów i farmaceutów. Agencja prasowa Associated Press szacuje, że w przemyśle związanym z marihuaną do 2022 r. powstanie prawie pół miliona miejsc pracy, a świeżo zatrudniony absolwent może liczyć na średnią roczną płacę w wysokości 70 tys. dol. rocznie. Dlatego kierunki studiów tego typu uruchomiły nawet uczelnie, które znajdują się w stanach, gdzie używanie marihuany ciągle jest nielegalne.

Marihuana do celów rekreacyjnych legalna w 10 stanach

„Zapewniamy szybką drogę do tego przemysłu” – mówi Brandon Canfield, profesor chemii z Uniwersytetu Północnego Michigan. Czteroletnie studia związane z marihuaną rozpoczęło na tej uczelni około 300 studentów z 48 stanów. Chociaż mieszkańcy Michigan w referendum opowiedzieli się za rekreacyjnym używaniem konopi, studenci nie będą jej hodować w ramach studiów.

Marihuana do celów leczniczych jest obecnie legalna w 33 stanach, a 10 zdecydowało o jej legalizacji do celów rekreacyjnych: Waszyngton, Oregon, Kalifornia, Kolorado, Nevada, Alaska, Massachusetts, Maine, Vermont, Michigan.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

Piękny jesienny dzień, las i nasłonecznione zbocze na jego skraju; nastawiony jak zwykle optymistycznie, nieco podekscytowany; w podróż wyruszam samotnie

12.30. Intoksykacja. Spożywam pokarm bogów – łysiczki zanurzone w zupce grzybowej Smaczna Porcja. Nazwa nie kłamie, mimo psychodelicznego dodatku, zupa pozostaje całkiem smakowita.

Do plecaka pakuję śpiwór, wodę, odtwarzacz mp3 – i jestem gotowy do podróży!

+0.15. Po 15 minutach zaczynam już odczuwać pierwsze efekty, uczucie, że coś w środku zaczyna się dziać, jakaś nieokreślona zmiana. Wychodzę z domu i udaję się w stronę pobliskiego lasu.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Spokojny letni weekend poprzedzony lekturą na temat LSD. Chęć odkrycia substancji dla rzekomego duchowego działania (przy jednoczesnym - w miarę możliwości - wewnętrznym stonowaniu się, tj. bez żądzy wielkich obrazów i napalania się). Dwójka znanych towarzyszy, żadnych obaw o możliwe "dziwne biegi wydarzeń".

Wprowadzenie: Niniejszy raport został pomyślany jako druga część psychodelicznego tryptyku. Pomysł polega na tym, że każdy z trójki osób uczestniczących w podróży, napisał na jej podstawie TR opisujący wydarzenia sprzed 2,5 roku. Nie narzucaliśmy sobie żadnej odgórnej formy ani nie dzieliliśmy się tym, kto z nas opisze konkretnie wydarzenia a kto wstrzyma się od ich przytaczania pozostawiając je dla reszty. Na pewno część wątków będzie się więc powtarzała. Zamieszczam linki do pozostałych części tryptyku:

  • Grzyby halucynogenne

Food: Grzyby w dawce ponad 70 sztuk jakies 3-5h od zbioru...

Doswiadczenie: grzyby po raz pierwszy.... wczesniej: jaranie (bardzo czesto), feta(czesto), tablety(czasami), opiaty(różne i dużo.. obecnie wcale) + różne inne wynalazki... obecnie tylko(aż?) bak, nos i kółka...

TRIP:

  • 4-ACO-DMT
  • Tripraport

Nastawienie do doświadczenia raczej pozytywne, chociaż wcześniej tego dnia mój nastrój wahał się od zadowolenia do żalu i złości. Moje mieszkanie, otoczenie bezpieczne, zatem byłam gotowa nawet na bardzo silne doznania.

Właściwie byłam już bliska rezygnacji z pisania tego raportu, ale ostatecznie po dzisiejszej lekturze zapisków innych użytkowników tego portalu jednak zmieniłam zdanie.