REKLAMA
Szczecin: Wyrabiali i handlowali dopalaczami. Staną przed sądem

Z ustaleń śledztwa wynika, że sprawcy w wieku od 24 do 32 lat działali na terenie Szczecina, Międzychodu i innych miejscowości w Polsce, w okresie od września do listopada 2015 r.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Głos Szczeciński
Mariusz Parkitny

Odsłony

197

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie oskarżyła trzy osoby, w tym kobietę.

- Zarzucono im przestępstwo polegające na wyrabianiu i wprowadzeniu do obrotu szkodliwych dla życia i zdrowia substancji, tj. środków zastępczych w rozumieniu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – zwanych potocznie dopalaczami - wyjaśnia prok. Joanna Biranowska-Sochalska.

Z ustaleń śledztwa wynika, że sprawcy w wieku od 24 do 32 lat działali na terenie Szczecina, Międzychodu i innych miejscowości w Polsce, w okresie od września do listopada 2015 r.

Christian M., Aleksandra Sz. oraz Dariusz Sz. działając wspólnie i w porozumieniu sprowadzili bezpośrednie niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób poprzez wyrabianie i wprowadzenie do obrotu dopalaczy. Ponadto ustalono, że podejrzani wprowadzili do obrotu znaczne ilości substancji psychotropowej o nazwie Alfa PVP o łącznej wadze 1530 gram.

Z materiałów sprawy wynika, że funkcjonariusze Urzędu Celnego zabezpieczyli trzy przesyłki adresowane do jednego z podejrzanych – Christiana M., które zostały nadane z terenu Chin. Wewnątrz paczek ujawniono 1530 gramów substancji psychotropowej o nazwie Alfa PVP, a także środki zastępcze tzw. dopalacze. W wyniku przeszukania przeprowadzonego u podejrzanego także ujawniono dopalacze, których zażycie – według opinii biegłego – mogło skutkować wystąpieniem objawów toksycznych zagrażających życiu lub zdrowiu człowieka.

Podejrzani trafili do aresztu. Grozi im od 2 do 12 lat.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
Pomowienia ! Alfa w chinach nielegal
kkkkkkk (niezweryfikowany)
To jest problem medyczny trzeba lat badan by okreslic szkodliwosc danej substancji ,nawet wiele powrzechny produktow zagraza zyciu i zdrowiu czemu ich producenci nie ida siedziec,co nie byli swiadomi tamci z designer drugs tez nie mozna badania prowadzili chemia to chemia ,kryminal za chemie sredniowiecze.
Mondengel
No to wprowadzili do obrotu czy paczka została zatrzymana?
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-HO-MET
  • Pierwszy raz

Set & Setting: Obszerna polana otoczona lasem, niedaleko ścieżka i mały strumyczek. Przy końcu podróży las i bardzo spokojne lotnisko - żadne duże linie lotnicze, raczej aeroklub, czyli awionetki, szybowce i te sprawy. Nastawienie bardzo pozytywne, ekscytacja, ewentualnie delikatny niepokój pierwszym tripem każdego z nas.

 

‚Specyfikacja’: 17 lat, waga około 60kg, jakieś 180cm wzrostu.

 

Dawka: około 25mg 4-HO-MET

 

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Doświadczenie:dxm,kodeina,alkohol,mieszanki ziołowe,thcm,tabsy.
Set& settings: błogi nastrój, środek nocy,plaża,jezioro, n-ty raz z dxm'em + muzyka.

Doświadczenie:dxm,kodeina,alkohol,mieszanki ziołowe,thcm,tabsy.
Set& settings: błogi nastrój, środek nocy,plaża,jezioro, n-ty raz z dxm'em + muzyka.

375mg / ok.80kg.
18 l.

23:50

-Mogę już?
-Jest już dawno ciemno,możesz.

Zawsze chciałam,przeżyć tripa na plaży..z gwiazdami... .

Biorę, krzywie się, popijam..

00:30

  • Szałwia Wieszcza

  • 1P-LSD
  • Przeżycie mistyczne
  • Szałwia Wieszcza

Samotnie, w pokoju. Bardzo sprzyjający dzień i nastrój.

Mix rodem z fantastyki naukowej, tak ortograficznie... wróć- kosmicznie- naświetlający mózg cholerną psychodelą- i głupia odwaga, by go spróbować. Głupia, a może ciekawska- nieważne. Istotne jest to, że się zgodził(om) (Jestem bezpłciowe- fajny manewr zastosowany do zaniechania płci w którymś poprzednim raporcie- podchwytuję!)). Było to niczym wyjście samodzielnie w nocy z koszulką z napisem "Wierzę w Siebie" na bloki- te patologiczne dresiarnie ludzi noszących "Wierzę w kościół"- czyn heroiczny. Bo wiecie- oponent'y mają pałki i i liczą na udane napierdalanko. Ale...