REKLAMA
Szczecin: Wyrabiali i handlowali dopalaczami. Staną przed sądem

Z ustaleń śledztwa wynika, że sprawcy w wieku od 24 do 32 lat działali na terenie Szczecina, Międzychodu i innych miejscowości w Polsce, w okresie od września do listopada 2015 r.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Głos Szczeciński
Mariusz Parkitny

Odsłony

203

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie oskarżyła trzy osoby, w tym kobietę.

- Zarzucono im przestępstwo polegające na wyrabianiu i wprowadzeniu do obrotu szkodliwych dla życia i zdrowia substancji, tj. środków zastępczych w rozumieniu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – zwanych potocznie dopalaczami - wyjaśnia prok. Joanna Biranowska-Sochalska.

Z ustaleń śledztwa wynika, że sprawcy w wieku od 24 do 32 lat działali na terenie Szczecina, Międzychodu i innych miejscowości w Polsce, w okresie od września do listopada 2015 r.

Christian M., Aleksandra Sz. oraz Dariusz Sz. działając wspólnie i w porozumieniu sprowadzili bezpośrednie niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób poprzez wyrabianie i wprowadzenie do obrotu dopalaczy. Ponadto ustalono, że podejrzani wprowadzili do obrotu znaczne ilości substancji psychotropowej o nazwie Alfa PVP o łącznej wadze 1530 gram.

Z materiałów sprawy wynika, że funkcjonariusze Urzędu Celnego zabezpieczyli trzy przesyłki adresowane do jednego z podejrzanych – Christiana M., które zostały nadane z terenu Chin. Wewnątrz paczek ujawniono 1530 gramów substancji psychotropowej o nazwie Alfa PVP, a także środki zastępcze tzw. dopalacze. W wyniku przeszukania przeprowadzonego u podejrzanego także ujawniono dopalacze, których zażycie – według opinii biegłego – mogło skutkować wystąpieniem objawów toksycznych zagrażających życiu lub zdrowiu człowieka.

Podejrzani trafili do aresztu. Grozi im od 2 do 12 lat.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
Pomowienia ! Alfa w chinach nielegal
kkkkkkk (niezweryfikowany)
To jest problem medyczny trzeba lat badan by okreslic szkodliwosc danej substancji ,nawet wiele powrzechny produktow zagraza zyciu i zdrowiu czemu ich producenci nie ida siedziec,co nie byli swiadomi tamci z designer drugs tez nie mozna badania prowadzili chemia to chemia ,kryminal za chemie sredniowiecze.
Mondengel
No to wprowadzili do obrotu czy paczka została zatrzymana?
Zajawki z NeuroGroove
  • Bieluń dziędzierzawa

W Polsce najczęściej spotykane odmiany Datury to: 

Datura Brugmansia -- inne nazwy to Angel's Trumpet,Engelstrompete,Drzewo Datury,Trąby Anielskie ; bywa zaliczana do grupy brugmansii, kwiaty mają postać dużych,dzwonecznikowatych ,zwykle żółtych lub białych kwiatów,zwisających w dół ; cena pod koniec okresu wysiewu w 2001 roku - 12 nasion - 5,90 zł ,same nasiona są dość duże,jesli sa mlode - srednio 3mm/2mm kolor pomarańczowy/zółty ,jeśli mocno wysuszone - 2mm/1mm,koloru ciemnobrązowego. Kwiaty pachnące,roślina jest wieloletnia.

  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz
  • Tytoń

Festiwal muzyczny, bardzo dużo ludzi, głośna muzyka. Nastawienie pozytywne, chęć spróbowania MDMA, brak obaw przed czymkolwiek, wyluzowanie spowodowane MJ. 2 znajomych jest razem ze mną.

Przeglądając ten portal postanowiłem napisać swojego pierwszego TR właśnie z pierwszego doświadczenia z MDMA. Wszystko zaczęło się od tego, że razem z czwórką znajomych wybraliśmy się w wakacje na bardzo duży festiwal muzyczny. Nastawieni byliśmy na ciągłą zabawe przez cały czas trwania festiwalu, a było to nie mało - bo aż 7 dni. 

 

  • MDMA (Ecstasy)

Pierwszy drops nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia, podobne to do

tramalu, tyle że droższe i krócej trwa dziwny stan. potem kilka razy

było całkiem przyjemnie na jakichś chorych acid-techno-party na które

normalnie nigdy bym nie poszła, ale było cool. wszyscy wiemy jak :)

  • Benzydamina
  • Katastrofa

Opis doświadczenia sprzed kilku miesięcy.