Surowe wyroki za uprawę konopi i handel marihuaną

5 osób stanęło przed sądem za uprawę konopi, wytwarzanie narkotyków i sprzedaż marihuany. Zostali właśnie skazani na kilka lat bezwzględnego więzienia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

polskatimes.pl
Marcin Koziestański
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

83

5 osób stanęło przed sądem za uprawę konopi, wytwarzanie narkotyków i sprzedaż marihuany. Zostali właśnie skazani na kilka lat bezwzględnego więzienia.

Prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie doprowadził do skazania 5 członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się uprawą i handlem marihuaną. Lubelski wydział Prokuratury Krajowej już w 2019 roku skierował w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej.

Zostali skazani

Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej podzielił zarzuty prokuratora i uznał 5 oskarżonych za winnych popełnienia przestępstw m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wytwarzania i uprawy marihuany, obrotu znaczną ilością narkotyków oraz utrudniania postępowania karnego.

Sad skazał Marka F. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzanie narkotyków na karę łączną 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 60 tysięcy złotych oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej w wysokości 20 tysięcy złotych. Kolejny oskarżony Bartłomiej W. został skany za handel narkotykami na karę 2 lata i 1 miesiąca pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 10 tysięcy złotych, orzeczenie przepadku korzyści uzyskanej z popełnienia przestępstwa w wysokości 21600 złotych oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej w wysokości 5 tysięcy złotych.

Marzena K. za utrudnienie postępowania karnego została skazana na grzywnę w wysokości 20 tysięcy złotych. Adam R. został skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel narkotykami, posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej w postaci rewolweru oraz przestępstwa karnoskarbowe na karę łączną 3 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 25 tysięcy złotych, przepadek równowartości korzyści uzyskanej z popełnienia przestępstwa w wysokości 172 200 złotych oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej w wysokości 17 500 złotych.

Ostatni z oskarżonych Krzysztof S. został skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzanie znacznych ilości narkotyków na karę łączną w wysokości 4 lat pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 30 000 złotych, obowiązek naprawienia szkody w wysokości 20 tysięcy złotych oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej w wysokości 10 tysięcy złotych.

Uprawiali marihuanę

W toku śledztwa prowadzonego w Lubelskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej ustalono, że zorganizowana grupa przestępcza działała w okresie od września 2016 roku do czerwca 2017 roku na terenie woj. śląskiego. Przedmiotem jej działalności była uprawa konopi innych niż włókniste w liczbie ponad 2400 sztuk, z której wytworzyli ponad 90 kilogramów marihuany o wartości ponad 1,5 miliona złotych.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Bad trip
 • Benzydamina
 • Odrzucone TR

oczekiwania : miłe halucynacje otoczenie : w domu,z bratem i mamą nastrój : neutralny

Na samym początku chcę ostrzec ludzi słabych psychicznie, aby nie próbowali tego specyfiku , bo może Wam się w baniach poprzewracać ,ale zacznę od początku.
Nigdy nie próbowałam żadnych środków halucynogennych ,nie miałam do nich dostępu, jednak bardzo chciałam zobaczyć "jak to jest".
Poczytałam trochę w necie o "Tantum Rosa" i wydawało mi się, że coś takiego jest w apteczce ! I rzeczywiście było .

 • LSD-25
 • Przeżycie mistyczne

Ekscytacja możliwością odbycia swojego drugiego tripa, tym razem na zewnątrz, w pełnej krasie uroków wiosny. Nadzieja na kolejne mistyczne doświadczenia i to, że psychodelik coś mi pokaże. Pragnienie przesłuchania niektórych albumów psytransowych w czwartym wymiarze. Akurat wtedy miałam kilka dni wolnych z powodu matur. Trip planowałam już jakiś czas wstecz. Nastrój podwyższony. Byłam sama, dopiero pod koniec poszłam do koleżanki. Miejsca, w których przebywałam, wymieniłam w samym raporcie, aczkolwiek nadmienię, że przez większość czasu przebywałam blisko natury, w miejscach takich jak las, pola, pobliże strumienia.

 

Tego raporta miałam wrzucac zaraz po odbyciu poniższego tripa, lecz nie wiem dlaczego sprawa przeciągnęła się aż 2 lata. Także nadrabiam zaległości i udostępniam teraz.

23.04.2013

 • Benzydamina
 • Dekstrometorfan
 • Diazepam
 • Etanol (alkohol)
 • Klonazepam
 • Marihuana

150dxm, 50mg benzydaminy, 375msg 25c-NBOMe, 2mg clo, 10mg diazepamu, THC, alkohol.

10:00 - Połykam 1mg clonazepamu popijając energy-drinkiem

16:00 - 10mg diazepamu leci do mojego żołądka popity pluszem activ

19:00 - Połykam 500mg benzydaminy zawiniętej w chusteczkę. Czuje się wyluzowany, bezproblemowo, efekt działania benzodiazepin. Fajnie pisze mi się z ludźmi na gg, ircu, facebooku. W tle gra telewizor i dobranocka "tomek i przyjaciele"

 • 2C-B
 • Ketamina
 • Marihuana
 • MDMA
 • Miks

Impreza sylwestrowa ze zgraną paczką przyjaciół, każdy lubi substancje, większość miała już jakieś doświadczenie z MDMA, 2C-B i ketaminą osobno, ale dla wszystkich był to pierwszy nexusflip. Nastawienie na dobrą zabawę, wysokie poczucie bezpieczeństwa.

Plan na tegorocznego sylwestra był ambitny. Sporo już przeszliśmy wspólnie jako grupa, sporo przeszedł każdy z nas osobno, próbowaliśmy już różnych substancji i różnych miksów, ale nexusflipa – jeszcze nigdy. Żeby było weselej, postanowiliśmy doprawić go ketaminą – ot, przyprawa, która w ciekawy sposób podkreśla smak głównego dania.

randomness