Surowe wyroki za uprawę konopi i handel marihuaną

5 osób stanęło przed sądem za uprawę konopi, wytwarzanie narkotyków i sprzedaż marihuany. Zostali właśnie skazani na kilka lat bezwzględnego więzienia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

polskatimes.pl
Marcin Koziestański
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

71

5 osób stanęło przed sądem za uprawę konopi, wytwarzanie narkotyków i sprzedaż marihuany. Zostali właśnie skazani na kilka lat bezwzględnego więzienia.

Prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie doprowadził do skazania 5 członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się uprawą i handlem marihuaną. Lubelski wydział Prokuratury Krajowej już w 2019 roku skierował w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej.

Zostali skazani

Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej podzielił zarzuty prokuratora i uznał 5 oskarżonych za winnych popełnienia przestępstw m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wytwarzania i uprawy marihuany, obrotu znaczną ilością narkotyków oraz utrudniania postępowania karnego.

Sad skazał Marka F. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzanie narkotyków na karę łączną 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 60 tysięcy złotych oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej w wysokości 20 tysięcy złotych. Kolejny oskarżony Bartłomiej W. został skany za handel narkotykami na karę 2 lata i 1 miesiąca pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 10 tysięcy złotych, orzeczenie przepadku korzyści uzyskanej z popełnienia przestępstwa w wysokości 21600 złotych oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej w wysokości 5 tysięcy złotych.

Marzena K. za utrudnienie postępowania karnego została skazana na grzywnę w wysokości 20 tysięcy złotych. Adam R. został skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel narkotykami, posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej w postaci rewolweru oraz przestępstwa karnoskarbowe na karę łączną 3 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 25 tysięcy złotych, przepadek równowartości korzyści uzyskanej z popełnienia przestępstwa w wysokości 172 200 złotych oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej w wysokości 17 500 złotych.

Ostatni z oskarżonych Krzysztof S. został skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzanie znacznych ilości narkotyków na karę łączną w wysokości 4 lat pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 30 000 złotych, obowiązek naprawienia szkody w wysokości 20 tysięcy złotych oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej w wysokości 10 tysięcy złotych.

Uprawiali marihuanę

W toku śledztwa prowadzonego w Lubelskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej ustalono, że zorganizowana grupa przestępcza działała w okresie od września 2016 roku do czerwca 2017 roku na terenie woj. śląskiego. Przedmiotem jej działalności była uprawa konopi innych niż włókniste w liczbie ponad 2400 sztuk, z której wytworzyli ponad 90 kilogramów marihuany o wartości ponad 1,5 miliona złotych.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Calea zacatechichi  • Grzyby halucynogenne

Zastanawiam się trochę nad sensem pisania tego trip-reportu ale

postaram się spróbować coś sklecić z tego co mi w głowie zostało,

trochę dziwnie się czuje bo fakt faktem większość tripu to moje

własne, wyjątkowo osobiste przemyślenia którymi raczej nie mam ochoty

się dzielić, podejdę wiec do tematu bardziej -technicznie- i

przedstawię z tego co zapamiętałem trochę rzeczy które działy się

niejako na zewnątrz mnie a działo się aż za dużo.

  • Inhalanty

Nazwa substancji: klej butapren, butaprem, jakiś ruski;


poziom doświadczenia użytkownika: oj, będą tabletki, gaz ronson, gaz za

2,50, butapren, alkohol, baka i chyba to wszystko;


dawka, metoda zażycia: wdychanie oparów przez torebkę;


Set & setting: zwykły szary dzień, zero doła można powiedzieć, że fajnie

jest.