REKLAMA
Specjalistyczny ośrodek do bezpiecznego przyjmowania narkotyków

W przyszłym roku na terenie Reykjavíku powstanie specjalistyczny ośrodek, w którym będzie można podawać sobie narkotyki dożylnie w bezpiecznych warunkach.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

icelandnews.is
Krzysztof Grabowski
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

193

W przyszłym roku na terenie Reykjavíku powstanie specjalistyczny ośrodek, w którym będzie można podawać sobie narkotyki dożylnie w bezpiecznych warunkach.

Na początku przyszłego roku minister zdrowia, Svandís Svavarsdóttir, ma również przedstawić projekt zmiany ustawy o środkach odurzających, w którym znajdą się przepisy konieczne do realizacji projektu.

Powstanie ośrodka było jednym z zaleceń grupy zadaniowej do spraw sposobów ograniczenia negatywnych i ubocznych skutków nadużywania substancji odurzających. Zapewni on osobom zażywającym narkotyki sterylne produkty konieczne do wykonania zastrzyku, jak również bezpłatne podstawowe usługi zdrowotne.

Na realizację projektu przeznaczono budżet w wysokości 50 mln ISK. W inicjatywie weźmie udział Wydział Opieki Społecznej miasta Reykjavík, a islandzki Czerwony Krzyż będzie odpowiedzialny za obsługę ośrodka.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Metro (niezweryfikowany)
Właśnie tak wygląda prawdziwy humanizm - każdy ma prawo wyboru (nawet takiego, który oceniamy jako zły z naszego punktu widzenia), przy tym zmniejsza się negatywne skutki dla jednostki. Nie do pomyślenia nie tylko w Polsce, ale też w bardziej konserwatywnych państwach zachodnich.
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Miks

chłodny listopadowy dzień, ulice i środki komunikacji miejskiej Trójmiasta, zimny i niewygodny garaż na jakimś zadupiu, wspaniały humor w związku ze spotkaniem z moimi ulubionymi ćpunkami ;)

To spotkanie planowaliśmy już od dłuższego czasu, w planach przybierało różne formy (mieliśmy różne pomysły na to co ćpać), jednak ostatecznie z braku środków i możliwości stanęło na tym że znowu będziemy truć się dxm. Przed wejściem do pociągu zaopatrzyłem się w przydworcowej aptece w dwie paczki Acodinu, mając też w kieszeni troszkę mj zakupionej dnia poprzedniego.

  • Amfetamina

Czas jakiś temu byłam uzależniona od fety. Od pierwszego razu jechałam na tym ze trzy lata i to niemal codziennie. Po jakimś

czasie dopadły mnie porządne doły, zaczęłam pisać

dziwne "wiersze" i odcinać się od ludzi. W końcu udało mi się

przestać brać. Ale to nie był koniec. Po kilku miesiącach się

dopiero zaczęło. Najpierw bałam się ludzi. Unikałam wychodzenia

z domu. Potem chodziłam jak w transie, nie byłam w stanie

normalnie myśleć. Byłam przekonana, że ludzie słyszą moje myśli.

  • Alprazolam
  • Fluoksetyna
  • Użycie medyczne

Leczenie psychiatryczne.

W wyniku ciągłego stresu związanego przede wszystkim z chorą ambicją i całym procesem edukacji, a także w wyniku przykrych doświadczeń z dzieciństwa (przez które popadłem w depresję), w pewnym momencie życia zdecydowałem się na terapię. Nie byłem pewien czy od razu chcę udać się do psychiatry. Na początek wybrałem psychologa. Niestety - albo miałem pecha przy wyborze albo po prostu to nie jest dla mnie. Od jednego z psychologów usłyszałem, że mogę być opętany....Dlatego właśnie zrezygnowałem z tego hmmm...'leczenia'. Udałem się do psychiatry.