REKLAMA
Specjalistyczny ośrodek do bezpiecznego przyjmowania narkotyków

W przyszłym roku na terenie Reykjavíku powstanie specjalistyczny ośrodek, w którym będzie można podawać sobie narkotyki dożylnie w bezpiecznych warunkach.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

icelandnews.is
Krzysztof Grabowski
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

183

W przyszłym roku na terenie Reykjavíku powstanie specjalistyczny ośrodek, w którym będzie można podawać sobie narkotyki dożylnie w bezpiecznych warunkach.

Na początku przyszłego roku minister zdrowia, Svandís Svavarsdóttir, ma również przedstawić projekt zmiany ustawy o środkach odurzających, w którym znajdą się przepisy konieczne do realizacji projektu.

Powstanie ośrodka było jednym z zaleceń grupy zadaniowej do spraw sposobów ograniczenia negatywnych i ubocznych skutków nadużywania substancji odurzających. Zapewni on osobom zażywającym narkotyki sterylne produkty konieczne do wykonania zastrzyku, jak również bezpłatne podstawowe usługi zdrowotne.

Na realizację projektu przeznaczono budżet w wysokości 50 mln ISK. W inicjatywie weźmie udział Wydział Opieki Społecznej miasta Reykjavík, a islandzki Czerwony Krzyż będzie odpowiedzialny za obsługę ośrodka.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Metro (niezweryfikowany)
Właśnie tak wygląda prawdziwy humanizm - każdy ma prawo wyboru (nawet takiego, który oceniamy jako zły z naszego punktu widzenia), przy tym zmniejsza się negatywne skutki dla jednostki. Nie do pomyślenia nie tylko w Polsce, ale też w bardziej konserwatywnych państwach zachodnich.