Samorządowcy protestują - NIE dla wielkiego ośrodka dla narkomanów w centrum Warszawy

...i apelują do mieszkańców o podpisywanie petycji w tej sprawie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

mws.org.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

102

Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdej osobie potrzebującej trzeba pomóc, a miarą naszego człowieczeństwa jest dbanie o słabszych. Problem bezdomności jest z pewnością jednym z trudniejszych do rozwiązania bolączek, z którymi zmaga się Warszawa. Zbyt mało jest miejsc w noclegowniach, schroniskach, a system pomocy nie jest w tej kwestii idealny. Dlatego tym bardziej jest potrzebna przemyślana, konsekwentna i długofalowa polityka w zakresie pomocy zarówno bezdomnym, jak i osobom uzależnionym od narkotyków i innych substancji odurzających. - piszą w swoim oświadczeniu samorządowcy skupieni wokół Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej i Bezpartyjnych Samorządowców.

Działanie doraźne i spektakularne obliczone na szybką poprawę sytuacji nic tutaj nie zmieni a tylko wywołuje konflikty społeczne wśród mieszkańców. Dlatego z niepokojem przyjęli plany władz miasta przeznaczenia budynku B Szpitala Praskiego na Centrum Redukcji Szkód dla osób uzależnionych od narkotyków oraz schronisko dla osób bezdomnych wraz z zapleczem sanitarnym.

Mają wiele argumentów, które zamierzają użyć w planowanym proteście.

Inicjatywa ta jest pod wieloma względami nieprzemyślana i budzi sprzeciw. Zbyt długo jesteśmy w samorządzie nie przewidywać konsekwencji decyzji miasta mówi w rozmowie z nami Jacek Wachowicz wiceprzewodniczący MWS w Warszawie i prezes Stowarzyszenia Kocham Pragę.

Samorządowcy zwracają uwagę, że:

Tego typu ośrodki powinny być lokowane na peryferiach miasta w miejscach o luźnej zabudowie i w odpowiednim oddaleniu od osiedli mieszkaniowych.
Lokowanie ośrodka w centrum miasta a takim jest Szpital Praski jest nieporozumieniem i brakiem jakiejkolwiek wizji systemowego radzenia sobie z problemem.
Taka lokalizacja wywołuje masowe protesty społeczne słusznie oburzonych mieszkańców.

Powołanie w tym miejscu ośrodka jest wyrazem niespójności programów miejskich. Z jednej strony wydaje się setki milionów złotych na rewitalizacje Pragi a z drugiej strony lokuje się w centralnym i reprezentacyjnym miejscu duży ośrodek dla bezdomnych i osób uzależnionych. - stwierdza dla odmiany Grzegorz Wysocki szef MWS w Warszawie.

W swoim oświadczeniu samorządowcy piszą, że Praga od dziesiątek lat była miejscem lokowania na jej terenie uciążliwych inwestycji i mieszkańców. Była również pomijana w przydzielanych środkach na remont i utrzymanie substancji mieszkalnej i infrastruktury. Teraz ta polityka się zmienia. Praga w ostatnich latach staje się dzielnicą atrakcyjną do zamieszkania. Powstaje tu wiele nowych budynków oraz remontowane są stare zabytkowe kamienice.

Myśleliśmy, że traktowanie Pragi jako miejsce zsyłki niesfornych mieszkańców i niewygodnych instytucji to już historia. Decyzja miasta ulokowania tu ośrodka jest ciosem w dalszy dynamiczny rozwój starej Pragi. - Stwierdza Jacek Wachowicz, który jest równocześnie wiceprzewodniczącym Rady dzielnicy Praga Północ.

Radni dzielnicy Praga Północ zwracają również uwagę, że chce się do lokalizacji ośrodka wykorzystać infrastrukturę szpitalną, która mogłaby służyć lepiej temu, do czego jest przeznaczona. Samorządowcy z Pragi starają się od lat o powołanie w tym miejscu oddziałów pediatrii i psychiatrii dziecięcej, które są niezwykle potrzebne w Warszawie.

Dlatego Mazowiecka Wspólnota Samorządowa wraz ze Stowarzyszeniem Kocham Pragę apeluje do Prezydenta o:
- wstrzymanie wszelkich działań idących w kierunku przeznaczenia budynku B Szpitala Praskiego na Centrum Redukcji Szkód dla osób uzależnionych od narkotyków oraz Schroniska dla osób bezdomnych.
- przygotowania kompleksowej polityki w zakresie zwalczania bezdomności wraz z lokalizacją wielu mniejszych ośrodków pomocy na peryferiach miasta w miejscach o luźnej zabudowie i w odpowiednim oddaleniu od osiedli mieszkaniowych.

Jednocześnie głęboki sprzeciw budzi również brak konsultacji społecznych w tak ważnej sprawie dla mieszkańców Pragi. Mimo tego w akcjach protestacyjnych, ankietach i petycjach w tej sprawie mieszkańcy jednoznacznie są przeciw planom miasta.

Samorządowcy apelują do mieszkańców o podpisywanie petycji w tej sprawie.

Oceń treść:

Average: 5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Set & Settings - Nudne jesienno zimowe wieczory w internacie. Jesteśmy razem z 6 kumplami w małym pokoju. Melancholia i stagnacja. liczmy na naprawde niezła banie:P Mamy do dyspozycji 6 paczek acodinu, zakupiliśmy sprzęcik w aptece w Tesco:O

Dawkowanie - średnio po 20 małych białych komandosów z gorzkimi minami:D

Wiek i doświadczenie - wszyscy po 17 lat, łykaliśmy ładny miesiąć dzień w dzień. DXM,tytoń,alko,marihuana,space diamond(i inne dopalacze)

  • Dekstrometorfan

nazwa substancji: DXM (dekstrometorfan)

poziom doświadczenia: DXM brałem przez dwa lata.

dawki: od 100mg do 900mg

metoda zażycia: zawsze doustnie



Nie opiszę tu konkretnej jednej fazy na DXM, lecz chciałbym na DXM spojrzeć z perspektywy dwóch lat brania, od czasu gdy zaczynałem do czasu gdy skończyłem z tym środkiem raz na zawsze.



A więc od początku...


  • Bieluń dziędzierzawa

Zeżarłem raz ok. 40 nasionek. Efekt był raczej mizerny i co tu dużo mówić niezbyt przyjemny. Straszne ciary, jak po przedawkowaniu kofeiny. Ale niezłą jazdę miałem po takim wynalazku, który wycofano z aptek gdzieś w `93.


  • Buprenorfina
  • Estazolam
  • Morfina
  • Pozytywne przeżycie

Dzień jak co dzień - substancja przyjęta w celu załagodzenia objawów abstynencyjnych po ostrym ciągu z Tramadolem. Ogólnie pozytywne nastawienie, nadzieja na chociaż lekkie załagodzenie nadchodzącego skręta. Mieszkam w wynajmowanym pokoju więc zero jakichkolwiek wpadek

Witam Serdecznie
Z okacji tego że Estazolam zaczął działać - pozwolił mi się nieco otworzyć i przedstawić wam działanie buprenorfiny którą wydobywam z plastwów o nazwie handlowej transtec.

Co to jest buprenorfina?
W skrócie jest to pochodna tebainy. Buprenorfina jest dostępna międzi innymi w tabletkach podjęzykowych Bunondol w dawkach 0,2mg oraz 0,4mg oraz w plastrach Transtec zawierających 20mg/30mg/40mg per plaster.
Jeśli ktoś jest ciekaw większą ilością informacji - na pewno znajdziecie ją na wikipedi :)