Samorządowcy protestują - NIE dla wielkiego ośrodka dla narkomanów w centrum Warszawy

...i apelują do mieszkańców o podpisywanie petycji w tej sprawie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

mws.org.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

79

Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdej osobie potrzebującej trzeba pomóc, a miarą naszego człowieczeństwa jest dbanie o słabszych. Problem bezdomności jest z pewnością jednym z trudniejszych do rozwiązania bolączek, z którymi zmaga się Warszawa. Zbyt mało jest miejsc w noclegowniach, schroniskach, a system pomocy nie jest w tej kwestii idealny. Dlatego tym bardziej jest potrzebna przemyślana, konsekwentna i długofalowa polityka w zakresie pomocy zarówno bezdomnym, jak i osobom uzależnionym od narkotyków i innych substancji odurzających. - piszą w swoim oświadczeniu samorządowcy skupieni wokół Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej i Bezpartyjnych Samorządowców.

Działanie doraźne i spektakularne obliczone na szybką poprawę sytuacji nic tutaj nie zmieni a tylko wywołuje konflikty społeczne wśród mieszkańców. Dlatego z niepokojem przyjęli plany władz miasta przeznaczenia budynku B Szpitala Praskiego na Centrum Redukcji Szkód dla osób uzależnionych od narkotyków oraz schronisko dla osób bezdomnych wraz z zapleczem sanitarnym.

Mają wiele argumentów, które zamierzają użyć w planowanym proteście.

Inicjatywa ta jest pod wieloma względami nieprzemyślana i budzi sprzeciw. Zbyt długo jesteśmy w samorządzie nie przewidywać konsekwencji decyzji miasta mówi w rozmowie z nami Jacek Wachowicz wiceprzewodniczący MWS w Warszawie i prezes Stowarzyszenia Kocham Pragę.

Samorządowcy zwracają uwagę, że:

Tego typu ośrodki powinny być lokowane na peryferiach miasta w miejscach o luźnej zabudowie i w odpowiednim oddaleniu od osiedli mieszkaniowych.
Lokowanie ośrodka w centrum miasta a takim jest Szpital Praski jest nieporozumieniem i brakiem jakiejkolwiek wizji systemowego radzenia sobie z problemem.
Taka lokalizacja wywołuje masowe protesty społeczne słusznie oburzonych mieszkańców.

Powołanie w tym miejscu ośrodka jest wyrazem niespójności programów miejskich. Z jednej strony wydaje się setki milionów złotych na rewitalizacje Pragi a z drugiej strony lokuje się w centralnym i reprezentacyjnym miejscu duży ośrodek dla bezdomnych i osób uzależnionych. - stwierdza dla odmiany Grzegorz Wysocki szef MWS w Warszawie.

W swoim oświadczeniu samorządowcy piszą, że Praga od dziesiątek lat była miejscem lokowania na jej terenie uciążliwych inwestycji i mieszkańców. Była również pomijana w przydzielanych środkach na remont i utrzymanie substancji mieszkalnej i infrastruktury. Teraz ta polityka się zmienia. Praga w ostatnich latach staje się dzielnicą atrakcyjną do zamieszkania. Powstaje tu wiele nowych budynków oraz remontowane są stare zabytkowe kamienice.

Myśleliśmy, że traktowanie Pragi jako miejsce zsyłki niesfornych mieszkańców i niewygodnych instytucji to już historia. Decyzja miasta ulokowania tu ośrodka jest ciosem w dalszy dynamiczny rozwój starej Pragi. - Stwierdza Jacek Wachowicz, który jest równocześnie wiceprzewodniczącym Rady dzielnicy Praga Północ.

Radni dzielnicy Praga Północ zwracają również uwagę, że chce się do lokalizacji ośrodka wykorzystać infrastrukturę szpitalną, która mogłaby służyć lepiej temu, do czego jest przeznaczona. Samorządowcy z Pragi starają się od lat o powołanie w tym miejscu oddziałów pediatrii i psychiatrii dziecięcej, które są niezwykle potrzebne w Warszawie.

Dlatego Mazowiecka Wspólnota Samorządowa wraz ze Stowarzyszeniem Kocham Pragę apeluje do Prezydenta o:
- wstrzymanie wszelkich działań idących w kierunku przeznaczenia budynku B Szpitala Praskiego na Centrum Redukcji Szkód dla osób uzależnionych od narkotyków oraz Schroniska dla osób bezdomnych.
- przygotowania kompleksowej polityki w zakresie zwalczania bezdomności wraz z lokalizacją wielu mniejszych ośrodków pomocy na peryferiach miasta w miejscach o luźnej zabudowie i w odpowiednim oddaleniu od osiedli mieszkaniowych.

Jednocześnie głęboki sprzeciw budzi również brak konsultacji społecznych w tak ważnej sprawie dla mieszkańców Pragi. Mimo tego w akcjach protestacyjnych, ankietach i petycjach w tej sprawie mieszkańcy jednoznacznie są przeciw planom miasta.

Samorządowcy apelują do mieszkańców o podpisywanie petycji w tej sprawie.

Oceń treść:

Average: 1 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Katastrofa
 • Marihuana

Wieść gminna niesie, że nie zanotowano żadnej śmierci związanej z marihuaną, poza tym jednym nieszczęśnikiem, którego tona zielska rozgniotła, gdy paczka zerwała się z dźwigu, podczas rozładunku. Nawet jeśli momentami udawało mi się wyłowić ten fakt z szarawej zawieruchy myśli, wiedza ta nie była ani trochę kojąca. Przecież — myślałem sobie — zawsze może być ten pierwszy raz.

 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Tripraport

Nastawienie pozytywne, 18stka znajomego, lekko boląca głowa na początku i chęć przeżycia niezapomnianej imprezy.

Error 404

 • Heroina

Spisano dn. 15/06/2004


Doświadczenie: Duze ;) (mj, speed, koks, MDxA, GHB, DXM, LSD, Psilocybe, 2C-I, i inne)

 • 6-APB
 • GBL (gamma-Butyrolakton)
 • Ketony
 • Klonazepam
 • Mefedron
 • Metkatynon
 • Miks

Nastawienie Dobre . Duże zaufanie do otaczających ludzi . Trudno mówić o jednym miejscu głównie to dom mojego kumpla .

Jestem spokojną studentką grafiki multimedialnej. Moje nastawienie do dragów było następujące: Naćpać się raz na jakiś czas. Odłączyć się w stanie który kocham. Oczywiście był to gbl + mef. Och, jak ja to kocham po dziś dzień gdy słyszę utwór rubber ring grupy the smiths czuję ten wspaniały stan. Myślę, że gdybym bardziej zwracała uwagę na obowiązki, miała w tym momencie pracę nie zakończyłoby się to aż tak tragicznie. Ale o tym wspomnę w innym raporcie. Tu skupimy się na tym, jak cudowne działanie ma miks tych substancji. Jestem ogólnie zdania, że giebsa najlepiej łączyć z innymi dragami.

randomness