REKLAMA
Salvia divonorum jak wódka?

Zaproponowano pierwsze ograniczenia w sprzedaży Salvia Divonorum, chwilowo lokalne.

Anonim

Kategorie

Źródło

www.cognitiveliberty.org

Odsłony

13102
W zeszly październik pod rozwagę władz USA została wprowadzona propozycja HR 5607 - Hallucinogen Control Act of 2002 (Ustawa O Kontroli Nad Halucynogenami), zaproponowana przez Rep. Joe Baca ze okręgu wyborczego Kalifornia, która spowodowałaby dodanie Salvia divonorum i jej aktywnego składnika, Salviorinu A do listy Schedule 1 w federalnym Controlled Substances Act (Ustawa O Substancjach Kontrolowanych). Schedule 1 to "narkotyki o szczególnie szczególnie wysokim potencjale uzależniającym, nie mające żadnych oficjalnych zastosowań medycznych w USA". Do Schedule 1 należy np heroina. Ustawa padła podczas omawiania w komisjach w zeszłym miesiącu, na 107 obradach Kongresu USA. Baca, jak powiedział, miał zamiar przy pomocy swojej propozycji stworzyć w społeczeństwie świadomość jak bardzo niebezpieczna jest Salvia divonorum, która porównuje do Ekstazy (MDMA), która przecież już od tak dawna jest nielegalna, więc czemu Salvia divonorum jeszcze nie? Nawoływał też do wprowadzenia propozycji podobnej ustawy na następnym, 108 posiedzeniu Kongresu (za miesiąc).

Władze miasta St. Peters w stanie Missouri, opisujące tę świętą roślinę jako "po prostu to samo co marihuana do żucia" najwyraźniej podzielają troskę kongresmana Baca o dobro społeczeństwa. Policja St. Peters twierdzi, że zaobserwowała nagły wzrost popularności spożycia Salvia divonorum wśród nastolatków, co skłoniło głównodowodzącego sił policyjnych miasta Toma Bishopa do wystosowania prośby do władz miasta o ustanowienie dekretu całkowicie delegalizującego sprzedaż Salvia divonorum każdemu, kto nie ukończył lat 18 (tak jak sprzedaż wódki, która jest w tym stanie dozwolona od lat 18).

Lokalne sklepiki sprzedające suszone liście Salvia divonorum lub skoncentrowany ekstrakt gorliwie współpracują z policją, nieustając w wysiłkach ograniczenia sprzedaży każdemu, kto nie jest dorosły. Mimo to, jak powiedział sierżant Dave Kuppler, konieczne są uregulowania prawne by dać policji broń do walki z Salvia divonorum w granicach prawa.

Jeżeli miasto St. Peters wprowadzi takie prawo, mimo, że nie istnieją żadne uregulowania prawne o zasiegu federalnym ani stanowym w tym temacie, będzie pierwsze z całego USA.

Źródło: wiewiórki z CCLE tłumoczenie: agquarx

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

kYZER (niezweryfikowany)
Znowu sie zaczyna..wszystko by tylko delegalizowali! nic juz nam nie wolno..niech sobie voode delegalizuja bo mozna po niej wymiotowac..takie glupoty tylko..denerwuje mnie to! Pamietajcie uzywajmy jej z glowa , nie dajmy powodow do delegalizacji w Polsce!
Anonim (niezweryfikowany)
ja jednak jestem za delegalizacją . Ludzie zachowuja sie czesto jak psychole. Wiem po moich znajomych jak wszystko im szkodzi...
kapelusznik (niezweryfikowany)
wrrrrrrrrrrrrrrrrr <br> <br> &quot;narkotyki o szczególnie szczególnie wysokim potencjale uzależniającym, nie mające żadnych oficjalnych zastosowań medycznych w USA &quot;. <br> <br>I zeby mnie tak krwica z rana zalala. <br> <br>Ja rozumiem, ograniczenia dla niepelnoletnich, ale delegalizacja ?!!! Choc to i tak juz po ptokach, bo jak zrobia ograniczenia dla niepelnoletnich, to za rok juz bedzie zakazana dla wszytskich. <br> <br>Sie to nazywa demokracja. <br> <br>kapelutek
maro (niezweryfikowany)
mam male pytanko. czy w Polsce w sklepach z ziolami mozna kupic szalwie d.
FlexRay (niezweryfikowany)
No ja mam 18cie juz ;)
podszum (niezweryfikowany)
moze w ramach walkki z postepujaca delegalizacja zaczac tworzyc kodeks obywatelskich gwarancji tzn rzeczy, ktore demokratyccznie uznano za o.k. i zastrzeba sie zero zmian w tym zakresie w przyszlosci/? oczywiscie wprowadzimy to w zuyycie juz po legalizacji wsyzxstkich dragow, na poczatek zas zagwarantujemy legalnosc bananow, przemieszczania sie i wolnej dystrybucji towarow miedzy ludzmi dobrej woli itp. np bezplatny dostep do swiatla slonecznego i powietrza, bez jaj, tpo sa p[odstawowoe rzeczy ale ich dostepnosc kiedfys moze byc zagrozona jak tak dalej pojdzier
Aldonis (niezweryfikowany)
zawsze cos musi być legalne.dodatkowo boska szałwia nie należy do &quot;diabelskich ziół &quot;/erythroxylon coca,tabernanthe iboga,papaver somniferum,lophomora wiliamsii,cannabis sativa/indica/-bo to jest pięć &quot;dzieł szatana &quot; dla DEA.
Armageddon (niezweryfikowany)
zawsze cos musi być legalne.dodatkowo boska szałwia nie należy do &quot;diabelskich ziół &quot;/erythroxylon coca,tabernanthe iboga,papaver somniferum,lophomora wiliamsii,cannabis sativa/indica/-bo to jest pięć &quot;dzieł szatana &quot; dla DEA.
AleX (niezweryfikowany)
NIIIIIIEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!
UrcU (niezweryfikowany)
To jest jednak pojebany kraj.
FlexRay (niezweryfikowany)
No ja mam 18cie juz ;)
pillgirl (niezweryfikowany)
SALVIA DIVINORUM A NIE DIVONORUM <br> <br>POZDRO
hydrokortizonauta (niezweryfikowany)
zawsze cos musi być legalne.dodatkowo boska szałwia nie należy do &quot;diabelskich ziół &quot;/erythroxylon coca,tabernanthe iboga,papaver somniferum,lophomora wiliamsii,cannabis sativa/indica/-bo to jest pięć &quot;dzieł szatana &quot; dla DEA.
j.g. (niezweryfikowany)
zawsze cos musi być legalne.dodatkowo boska szałwia nie należy do &quot;diabelskich ziół &quot;/erythroxylon coca,tabernanthe iboga,papaver somniferum,lophomora wiliamsii,cannabis sativa/indica/-bo to jest pięć &quot;dzieł szatana &quot; dla DEA.
Matus (niezweryfikowany)
Szałwie jarałem z 40 razy.... <br>(Znam ją od 1996 r. i od tamtego roku pale) <br>3 razy extrakt 20x (BEJBE!!!) <br>Reszta 10-15x <br> <br>I napewno nie jestem uzależniony ... więc nie pitolcie mi tu ze uzaleznia :D <br> <br>W dodatku nie raz brałem takie dawki ,że grałem na gitarce podczas tripa ;D <br> <br> <br>PS. Salvia Rulezz ! <br>
anichalator (niezweryfikowany)
Demokracja - swoboda ,wolność myśli , wolność <br>wyrażania sie na wszelakie sposoby i za pomocą każdego środka . <br> <br>Polska Demokracja to : <br>Kłamstwa ,oszustwa ,afery,kradzieże ,rozboje ,napady ,agresja ,przekupstwo , <br> <br>Polska to gówno zbudowane przez jeb...ane gadajace głowy w garniuturach za 8 tyś złotych , którzy władze przejeli po ciotecznym bracie z warzywniaka . <br>Niech polska zajmie się porzadkowaniem spraw głodu ,nedzy chorób i bezrobocia . <br> <br>Wszystkim polityką życze wszystkiego złego <br>Niech was zaraza morowa dopadnie ,niech wam sie dzieci szczerbate i łyce urodzą . Niech was los wypadkiem pokarze ,żebyście dom stracili ,zwierząt z domu sie pozbyli, by was rakiem pokarało ,a rece którymi kradniecie by sie czerwone stały a puzniej poodpadały <br> <br> <br>
vir (niezweryfikowany)
Q
vir (niezweryfikowany)
Podchodzcie do tego z głowa drodzy podroznicy, zgadzam sie z przedmowca..nie dajmy powodow...
Zajawki z NeuroGroove

a

  • 25I-NBOMe

  • LSD-25

Pamiętam mojego któregoś_już kwasa [gdyby nie otępiające piguły nie zastanawiałbym się teraz, czy było ich już ponad 15, czy 30 - w każdym razie - było dużo :) ] - czarny kryształ, na którego namówiłem się sam. No i wkręciłem w niego również T. ,która bardziej się bała, niż chciała rzeczywiście spróbować. Pamiętałem jak opowiadała o swoich niektórych bad tripach grzybowych, poza tym ma paranoiczno-histeryczną osobowość i bardzo często sama sobie coś wkręca ;-)

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Sam w pokoju, oczekiwałem stanu podobnego do upojenia alkoholowego. Nic mnie nie rozpraszało, było miło, spokojnie, muzyczka.

Jestem w domu, po dość męczącym dniu, postanowiłem spróbować czegoś nowego. Pierwszy raz biorę coś z apteki.

22:02 — 105mg kodeiny.

22:35 — 45mg kodeiny.

Tabletki „Thiocodin” 1 sztuka — 15mg. (łącznie 10 sztuk).

 

GHB

  • GHB

Ok, jako ze duzo ludzi pyta o G to moze ja odpowiem cos o tym jako, ze GHB uzywalem od 4

lat, a obecnie zrobilem sobie przerwe jako, ze zaczely pojawiac mi sie negatywne skutki

chodz niekoniecznie jestem pewien czy od tego.

W Polsce nie spotkalem nikogo kto by to bral, ale chodza jakies sluchy ze ludzie probuje.

Wiekszosc ludzie jednak u nas pije prekursory BDO lub GBL ktore w zeladku zamienija sie

w GHB. W wiekszosci to gowno bo te prekursory sa slabej czystosci bo po co w przemysle